تاریخ 1393/09/18 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3806 برو جستجو جستجوی پیشرفته   رييس سازمان بسيج جامعه پزشکي کشور
 900 ميليون دلار ازتجهيزات مصرفي پزشکي وارداتي قابليت توليد داخلي دارد 

سرويس خبر:
رئيس سازمان بسيج جامعه پزشکي کشور گفت: توانمندسازي جبهه مقاومت در حوزه رزم به شکل ارگاني و کلاسيک بايد دنبال شود و اين امر يکي از اولويت هاي مهم و ضروري سازمان بسيج جامعه پزشکي است.
به گزارش خبرگزاري بسيج از سمنان، محمد رئيس زاده در نشست مجمع استاني بسيج جامعه پزشکي استان سمنان با محوريت «تبيين جبهه مقاومت و چالش هاي طرح تحول نظام سلامت و نقش بسيج جامعه پزشکي» ضمن گراميداشت روز دانشجو و بزرگداشت ياد و خاطره شهيدان شريعت رضوي، قندچي و بزرگ نيا بيان کرد: 16 آذر به فرموده امام خميني(ره) «متعلق به دانشجوي ضد نيکسون وضدآمريکايي و ضد نظام سلطه است» و بر اين اساس بناي حرکات دانشجويي ضد استکباري و ضد امپرياليستي است.
وي گفت: غربي ها مي دانند در مقابل چه کشور و مردماني صف آرايي کرده اند و به همين دليل موج بيداري اسلامي را منحرف کردند چرا که چهارستون بدن دنياي استکبار را به لرزه در آورده بود و به عبارتي موج بيداري را براي مطامع خويش يعني مهار مسلمانان در منطقه، ايجاد حاشيه امن براي رژيم صهيونيستي به منظور فرام سازي زمينه بهره برداري از شرايط آشفته منحرف کردند.
وي با بيان اينکه سلامت جبهه مقاومت در خطر است و بايد در حوزه سلامت حضور و ورود يافته و از اين جبهه پرافتخار حمايت کنيم، گفت: بسيج جامعه پزشکي تا کنون 30 تيم پزشکي را متشکل از جراح، اورژانس، تکنسين، پيراپزشک به مناطق اعزام کرده است و البته بايد گفت مهمتر از اعزام تيم هاي پزشکي، توانمندسازي جبهه مقاومت در جبهه سلامت است.
رئيس زاده گفت: جامعه پزشکي در انجام مسئوليت ها مشکلي ندارد و مسئوليت ووظيفه اش را به نحو احسن تا کنون به انجام رسانده است اما اين کافي نيست و نمي تواند مصداق جهاد باشد بنابراين بايد در انجام مسئوليت ها روحيه جهادي تجلي يابد و همراه با جد و جهد در مقابله با جبهه دشمنان باشد.
رئيس سازمان بسيج جامعه پزشکي کشور گفت: بستر عمل به تکليف جهادي در جامعه پزشکي مهياست و بايد در اين مقوله گفت فتح باب جهاد، عمل به تکليف است.
رئيس سازمان بسيج جامعه پزشکي کشور گفت: سالانه 300 ميليارد دلار محصولات و تجهيزات پزشکي وارد کشور مي شود که از اين مقدار 900 ميليون دلار معادل سه هزار ميليارد تومان تجهيزات مصرفي است که توان توليد 100 درصد آن را در کشور داريم.
شايان ذکر است; پخش  مستند "عمامه هاي انگليسي" از حواشي برنامه هاي نشست مجمع بسيج جامعه کشوري با حضور اساتيد، کارشناسان، اعضاي شوراي  مرکزي بسيج جامعه پزشکي، سمنان، گرمسار، شاهرود و دامغان بود.

 


 مخالف ارتقاء جنگل ابر به منطقه حفاظت شده کيست؟!
 مديرکل محيط زيست استان: احداث جاده به مرگ صدها هکتار از جنگلهاي هيرکاني جنگل ابر مي انجامد  

مدير کل حفاظت محيط زيست استان سمنان با بيان اينکه تبديل جنگل ابر از منطقه آزاد به منطقه حفاظت شده يک امر ضروري است گفت: متاسفانه صنعت،معدن و تجارت،با ارتقا» جنگل ابر به منطقه حفاظت شده مخالفت کرده است.
عباسعلي دامنگير در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،منطقه سمنان،افزود: جنگل ابر يک منطقه بکر با پتانسيل هاي ويژه است که از سال 85 تا کنون محيط زيست استان تقاضاي ارتقا» اين منطقه از منطقه آزاد به منطقه حفاظت شده را داده و اقدامات لازم در اين خصوص نظير آماده سازي نقشه و آماده سازي مدارک لازم و... انجام شده اما سازمان صنعت،معدن و تجارت با اين موضوع مخالفت کرده است. وي در پاسخ به پرسشي مبني بر چرايي مخالف صنعت،معدن و تجارت به خبرنگار ايسنا گفت: اين سازمان به علت انجام فعاليتهاي معدني با اين موضوع مخالفت کرده است. و اين در حالي است که محيط زيست و منابع طبيعي و آبخيزداري موافق اين امر هستند اجازه احداث جاده و هيچ فعاليت عمراني در جنگل ابر داده نمي شود مدير کل حفاظت محيط زيست استان سمنان با بيان اينکه گاه صحبت هايي در خصوص احداث جاده در جنگل ابر شنيده مي شود تصريح کرد: با احداث اين جاده صدها هکتار از جنگلهاي هيرکاني و... اين منطقه از بين مي رود لذا به هيچ عنوان اجاز نمي دهيم ارزشهاي اين جنگل منحصر به فرد براي ساخت جاده از بين رود.
وي با بيان اينکه استاندار استان نيز با احداث اين جاده مخالف است خاطر نشان کرد: با وجود جاده هاي موجود نيازي به احداث جاده جديد ديگري نيست که ذخيره جنگلي را از بين ببرد. دامنگير اظهار کرد: در اين راستا نه تنها اجازه احداث جاده داده نمي شود بلکه اجازه هيچ فعاليت عمراني ديگري که سبب از بين رفتن ارزشهاي اين منطقه ويژه و بکر شود صادر نمي شود.
وي با اذعان به وجود حيات انواع گونه هاي جانوري و تنوع زيستي در اين منطقه افزود: با هر گونه دستکاري در اين منطقه حيات اين گونه ها به خطر مي افتد و لذا بايد به منظور حفاظت از تنوع زيستي منطقه، جنگل ابر از منطقه آزاد به منطقه حفاظت شده ارتقا» يابد.
وي با شاره به تاثير جنگل و درختهاي موجود در تامين اکسيژن موجود خاطر نشان کرد: بر اساس بررسي هاي علمي هر فرد در شبانه روز نياز به 5.1 نا 2 کيلو گرم غذا و 19 تا 22 کيلو گرم هوا دارد که با قطع اين درختان خسارت غير قابل جبراني به وجود مي ايد.
مدير کل حفاظت محيط زيست استان سمنان گفت: در صورت قطع هر يک درخت بايد بين 3000 تا 5000 نهال کاشته شود تا خسارت وارد شده جبران شود که اين امر عملا غير ممکن است.
دامنگير در خصوص ضرورت تبديل جنگل ابر به منطقه حفاظت شده نيز گفت: با تبديل شدن اين منطقه به منطقه حفاظت شده تمامي فعاليت هاي اين منطقه قانونمند مي شود.
گفتني است: به تازگي شماري از نمايندگان مجلس طي نامه اي به رييس جمهوري خواستار تسريع در طرح احداث جاده ابر شدند. 

 


 معاون توسعه مديريت و منابع انساني :
 همايش مديريت ارتباطات در فضاي حقيقي و مجازي در دانشگاه سمنان برگزار مي شود 

سرويس خبر:
معاون توسعه مديريت و منابع انساني با اعلام اين مطلب که با توجه به تمهيدات اتخاذ شده با توجه به تاثير گذاري فضاي مجازي در جامعه و آشنايي با آسيب ها و چالشهاي فراروي آن با همکاري دانشگاه سمنان و دانشگاه هاي آزاد، پيام نور، عملي، کاربردي جهاد دانشگاهي و علوم پزشکي و همايش مديريت ارتباطات در فضاي حقيقي و مجازي در استان با حضور اساتيد و شرکت گروههاي مختلف دانشگاهي، مديران و کارکنان و روحانيت برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، وي همچنين از همه دستگاه هاي مرتبط خواست همکاري لازم را براي برگزاري دوره آموزشي در 24، 25 و 26 آذرماه سالجاري اتخاذ نمايند.
همتيان بحث آموزش را در دستگاه هاي اجرايي براي بالا بردن کارائي کارمندان مهم ارزيابي کرد و افزود: با برگزاري دوره هاي آموزشي به صورت عمومي و تخصصي توان و ظرفيت کادر اداري را بايد بالا ببريم و اگر اين کار انجام نشود به سيستم اداري آسيب وارد ميشود .
در اين جلسه همچنين دکتر کرکهآبادي سرپرست دفتر آموزش و پژوهش استانداري مسائل مختلف و برنامه پيگيري شده در خصوص دوره آموزش مديريت ارتباطات در فضاي حقيقي و مجازي را تشريح کرد.

 


 با همکاري حوزه هنري شهرستان شاهرود ؛
 جشنواره دانشجويي «سلامت معنوي و رسانه هاي ديجيتال» برگزار مي شود 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
جشنواره دانشجويي «سلامت معنوي و رسانه هاي ديجيتال» در شاهرود برگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان ، با همکاري حوزه هنري شهرستان شاهرود و دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکي شاهرود جشنواره دانشجويي سلامت معنوي و رسانه هاي ديجيتال برگزار مي شود.   جشنواره دانشجويي سلامت معنوي و رسانه هاي ديجيتال با محورهاي قرآن و عاشورا در بخش هاي: فيلم (مستند، انيميشن، داستاني و نماهنگ)، کتب موبايلي، فيليپ بوک، پمفلت ديجيتال، پوستر و عکس  برگزار مي شود.    علاقمندان به شرکت در اين جشنواره تا روز  دوشنبه 15 دي ماه 1393 فرصت دارند آثار خود را به نشاني شاهرود، ميدان بسيج، دانشکده بهداشت، معاونت فرهنگي ارسال نمايند.     شايان ذکر است طي مراسمي در روز 20 دي ماه سال جاري همزمان با سالروز ميلاد حضرت رسول(ص) و امام جعفر صادق(ع)، برگزيدگان  جشنواره دانشجويي سلامت معنوي و رسانه هاي ديجيتال معرفي خواهند شد.  

 


 در شش ماه اول سال جاري:
 کاهش حوادث فني در شبکه انتقال شرکت برق منطقه اي سمنان  

سرويس خبر:
مديرعامل شرکت مديريت شبکه برق ايران از کاهش حوادث فني در شبکه انتقال شرکت برق شرکت برق منطقه اي سمنان در شش ماه اول سال جاري خبر داد.
به گزارش روابط عمومي شرکت برق منطقه اي استان سمنان، با ارسال نامه اي از سوي ميرفتاح قره باغ رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت مديريت شبکه برق ايران  به سيد علي اکبر صباغ رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت برق منطقه اي سمنان;  به کاهش 25 درصدي  حوادث فني در شبکه انتقال اين شرکت طي  ششماهه اول سال جاري  در مقايسه با مدت مشابه سال قبل، اشاره و شاخص عملکرد سيستم هاي حفاظتي شبکه انتقال در اين دوره 86/05% گزارش شده است.
مديرعامل شرکت مديريت شبکه برق ايران در اين نامه با اشاره به وضعيت مطلوب سيستم رله و حفاظت در شبکه انتقال شرکت برق منطقه اي سمنان، شاخص هاي عملکرد صحيح سيستم هاي حفاظتي و عملکرد مهندسي در اين شرکت را به ترتيب 86/67% و 89/42% عنوان کرد.
گفتني است: سيستم هاي حفاظتي با جداسازي تجهيزاتي که بر اثر بروز مشکل دچار نقص فني شده اند از شبکه انتقال، باعث جلوگيري از گسترش مشکل در ساير نقاط شبکه خواهند شد و عملکرد صحيح سيستم هاي حفاظتي، کاهش خاموشي هاي ناخواسته و در نهايت بهبود عملکرد و حفظ پايداري شبکه هاي انتقال برق را به همراه خواهد داشت و شرکت مديريت شبکه برق ايران با پايش وضعيت شبکه هاي انتقال برق کشور، نتايج حاصله را در بازه هاي زماني مشخص براي آگاهي شرکت هاي برق منطقه اي کشور از وضعيت شبکه هاي انتقال برق هر منطقه به منظور اصلاح و بهبود آن منتشر و اعلام مي نمايد.

 


 ضرورت توجه به نقش و جايگاه سربازان وظيفه زندان سمنان 

سرويس خبر:
رييس زندان سمنان با اشاره به ضرورت توجه به نقش و جايگاه سربازان وظيفه در زندان گفت: شرکت سربازان در کلاس هاي فرهنگي و آموزشي موجب تقويت روحيه انساني و اخلاقي آنان مي شود.
به گزارش روابط عمومي زندان سمنان، محمدرضا فردوسيان رئيس زندان در جلسه توجيهي و آموزشي خود با سربازان وظيفه زندان که با حضور سروان رگني فرمانده يگان حفاظت و ترابي مسئول کميته آموزش زندان درراستاي اجرايي شدن مصوبات کميته آموزش ستاد کاهش آسيب رفتارهاي پرخطر مبني بر برگزاري کلاس هاي آموزشي با عناوين مختلف من جمله رعايت حفاظت گفتار، رعايت قوانين و مقررات مربوط به اعزام و بدرقه زندانيان، رعايت شئونات نظامي و اخلاقي در طول دوران خدمت مقدس سربازي برگزار گرديد خاطرنشان کرد: سربازان جزو آينده سازان جامعه بوده که پس از خدمت بايد به آغوش جامعه و بازار کار بازگردند و از اين حيث توجه به سلامت و نقش و جايگاه آنان داراي اهميت ويژه اي است.
در ادامه جمعي از سربازان وظيفه با بيان مشکلات و مسايل خود پيرامون امکانات رفاهي و بهداشتي، خواستار توجه بيشتر مسوولين زندان به امورات خود شدند.