تاریخ 1393/09/04 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3794 برو جستجو جستجوی پیشرفته   با حضور استاندار سمنان شهرداري شهر کهن آباد شهرستان آرادان افتتاح شد 

سرويس خبر:
مراسم افتتاح و  آغاز به کار شهرداري شهر کهنآباد شهرستان آرادان با حضور استاندار سمنان، نماينده مردم شهرستانهاي گرمسار و آرادان در مجلس شوراي اسلامي، امام جمعه و فرماندار و مديران و مسئولين شهرستان، اهالي و خانواده هاي معظم شهدا در مسجد جامع کهنآباد برگزار شد. به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، در اين مراسم استاندار سمنان به فرهنگ بسيج اشاره نمود و افزود: الگو و نماد بسيجيان حرکت و نهضت حضرت امام حسين (ع) و ايثار و رشادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و اهل بيت عصمت بود که با اين الگوها توانستند رشادت ها، ايثارگري ها و از خود گذشتگي ها و افتخارات بزرگ در دوران دفاع مقدس خلق کنند.
وي گفت: فرهنگ بسيج زنده و پويا است چون اين فرهنگ نشات گرفته از ارزش هاي محرم و صفر است و انقلاب اسلامي از عاشورا نشات گرفته و پرچمدار آن امروز مقام معظم رهبري (مدظله العالي) است که اين انقلاب با رهبري هاي حکيمانه معظم له همچنان با عزت و اقتدار و عظمت به راهش ادامه مي دهد و فرهنگ بسيجي در جبهه اقتصادي از فرهنگ رمضان درس مي گيرد و دشمنان نمي توانند به اين فرهنگ صدمه اي بزنند.
استاندار سمنان با اشاره به افتتاح شهرداري کهن آباد گفت: امروز با ايجاد شهرداري يک مسئوليت جديد به مسئوليت هاي شما اهالي اضافه شده است که مي خواهيد باتلاش و همياري و همدلي و کمک يک ديگر منطقه اي  آباد پاک و مناسبي داشته باشيد بايد به کمک شهرداري بياييد تا کار عمراني و آباداني در  اين شهر بخوبي پيگيري شود اگر شهر زيبا مي خواهيم همه بايد به شهردار کمک کنند چون شهر، خانه شما است و در اداره شهر و تامين منابع و امکانات بايد تلاش همگاني انجام شود.
وي همچنين خواستار تهيه طرح جامع و طرح تفضيلي شهر، نظارت به ساخت و سازها طبق مقررات و رعايت حريم ها و ضوابط شهري شد و افزود : رعايت کردن قوانين و مقررات شهري موجب آسايش اهالي مي گردد.
استاندار سمنان همچنين از فرماندار شهرستان و ديگر دستگاه ها خواست همکاري و مساعدت براي ارائه خدمات به شهرداري کهنآباد داشته باشند.
در اين مراسم حکم شهردار جديد کهنآباد به دهقاني توسط استاندار سمنان اهدا شد.

 


 حفر چاه آب شرب در روستاي هاي صالح آباد و بق دامغان 

دامغان-  خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مدير آب و فاضلاب روستايي شهرستان دامغان از حفر چاه آب شرب در روستاهاي صالح آباد و بق در جنوب و شرق اين شهرستان خبر داد.
رضا داورزني اظهار داشت: با توجه به مشکلات آب شرب روستايي، خشکسالي سنوات اخير و کاهش بارندگي و افت سفرهاي زيرزميني و گذر از بحران مديريت آب و فاضلاب روستايي شهرستان دامغان با اخذ مجوز از مديريت امور منابع آب اين شهرستان چاه در روستاهاي صالح آباد و بق در جنوب و شرق اين شهرستان حفر نمود.
وي تصريح کرد: روستاي صالح آبادو باتوجه به کمبود شديد منابع آبي که با آن روبرو بود و در تابستان امسال هفته اي دو تا سه مرحله با تانکر به اين روستا آبرساني مي شد بر آن شديم نسبت به اخذ حفر چاه آب از سوي مديريت امور منابع آب شهرستان دامغان اقدام و مجوز لازم را کسب کنيم.
عضو ستاد مديريت بحران شهرستان دامغان يادآور شد: خوشبختانه با توجه به نتايج آزمايشي پمپاژ چاه که حاکي از کيفيت و کميت منابع آبي استحصالي داشت چاه تجهيز و اجراي خط انتقال و تامين برق چاه آماده بهره برداري شد.
وي خاطر نشان ساخت: چاه حفر شده پاسخگوي 10 ساله مردم روستاي صالح آبادو را دارد و هر ثانيه سه تا چهار ليتر آب از چاه استخراج مي شود. مدير آب و فاضلاب روستايي شهرستان دامغان با بيان اينکه خوشبختانه چاه آب حفر شده روستاي صالح آبادو در جريان مدار قرار گرفته افزود: براي حفر چاه آب اين روستا و از محل تامين اعتبارات استاني دو ميليارد ريال اعتبار صرف و هزينه شد و 200 نفر از جمعيت اين روستا از آب اين چاه بهره مند مي شوند.
وي به حفر چاه آب در روستاي بق در شرق دامغان پرداخت و اظهار داشت: با توجه به پارگي لوله در روستاي بق در شرق دامغان مشکلاتي که مردم اين روستا با کمبود منابع آب مواجه بودند با پيگيري هاي لازم و اخذ مجوز از سوي مديريت منابع آب شهرستان دامغان چاه آب کسب و نسبت به حفر چاه اقدام شد.
وي اضافه کرد: با توجه به نتايج آزمايشات و دارا بودن کيفيت و کميت مناسب آب چاه در مدار بهره برداري قرار گرفته است و مشکل کمبود آب در روستاي بق برطرف شد.
داورزني با بيان اينکه کمبود آب شرب روستاي بق فقط به اين روستا ختم نمي شود اظهار داشت: در کنار تامين آب روستا بق زائرسراي بين راهي آستان قدس رضوي در همجواري اين روستا و ديگر مغازه ها نيز از آب شرب اين روستا برخودارند.
وي گفت: براي حفر چاه آب در روستاي بق در جنوب شهرستان دامغان 130 ميليون تومان اعتبار از محل اعتبارات استاني صرف و هزينه شد و 150 نفر از اهالي روستا و مغازه هاي هم جوار و زائرسراي آستان قدس رضوي از اين چاه آب بهره مند مي شوند.


 برداشت 400 کيلوگرم کتيرا از گون زارهاي شهرستان شاهرود 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان شاهرود گفت: 400 کيلوگرم کتيرا امسال از گون زارهاي شهرستان شاهرود برداشت شد.
حسين شوکتي نيا افزود: به دنبال بازديد کارشناسان مرتع اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان شاهرود از گون زارهاي اين شهرستان با توجه به شرايط آب و هوايي و رويشي، با مناسب تشخيص دادن شرايط بهره برداري از گون مولد کتيرا در مناطق برم برم ابر، قطري و سياه کوه دامن و نگارمن و با تصويب کميته فني اداره کل، مجوز بهره برداري از قسمتي از گون زارهاي اين مناطق در محدوده اي به وسعت يک هزار و 200 هکتار صادر شد.
وي خاطرنشان کرد: با هدف اشتغالزايي و بهره برداري اصولي و حفاظت از پوشش گون زارهاي شهرستان شاهرود بهره برداري از اين گياه به افراد بومي، جوان و ماهر منطقه واگذار شد.
وي ادامه داد: اين افراد موظفند هنگام برداشت کتيرا اصول فني لازم را رعايت تا به پايه اصلي گياه آسيبي وارد نشود.
شوکتي نيا گفت: در صورتي که پايين ساقه و يا دريقه ساقه خراش (طبيعي و يا مصنوعي) ايجاد شود ماده صمغ مانندي ترشح مي شود که بر اثر هوا خشک شده و به نام ' کتيرا '  مشهور است.
رييس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان شاهرود افزود: از جمله رويش گاه هاي مهم اين گياه در شهرستان شاهرود مي توان به مناطق قطري، سياه کوه، دشت مجن و ميقان و برم برم اشاره کرد.

 


 فرهنگيان به طور ويژه از خدمات بيمارستان خاتم الا نبياء (ص) بهره مند مي شوند 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
به پيشنهاد دزيانيان تفاهم نامه اي بين دانشگاه آزاد شاهرود و آموزش و پرورش برقرار خواهد شد تا کارکنان اين نهاد و خانواده هاي آنان بتوانند از خدمات بخشهاي مختلف درماني بيمارستان خاتم الانبيا» (ص) به شکل ويژه استفاده نمايند .
در ديدار رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود با مدير آموزش و پرورش شهرستان شاهرود بر همکاري هاي همه جانبه جانبه علمي، فرهنگي و خدمات درماني اين دانشگاه براي رفاه حال فرهنگيان تاکيد شد .
در اين ديدار که معاون سماي دانشگاه آزاد اسلامي نيز حضور داشت بر همکاري هاي مختلف آموزشي و پژوهشي دانشگاه با مديريت آموزش و پرورش به خصوص در بخش خدمات بيمارستان متعلق به دانشگاه براي خدمات دهي به فرهنگيان تاکيد شد. رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود ضمن تشکر از همکاريهاي آموزش و پرورش با بخش مدارس سماي اين دانشگاه به بيان ديدگاه هاي خود در زمينه خدمات دانشگاه در زمينه هاي مختلف پرداخت و گفت: دانشگاه آزاد اسلامي يک نهاد عام المنفعه بوده و خدمات آن به کل جامعه بر مي گردد لذا با توجه به امکانات وسيع و کامل اين دانشگاه و به خصوص در بخش بيمارستان خاتم الانبيا» (ص) آماده ايم تا خدمات پزشکي ارزنده اي را به جامعه فرهنگيان ارائه دهيم.
سيد حبيب الله مير ابوالحسني مدير آموزش و پرورش شاهرود نيز ضمن استقبال از طرح دانشگاه در زمينه همکاري هاي مختلف گفت: از دانشگاه مي خواهيم چون گذشته ترتيبي اتخاذ نمايد تا دانش آموزان و مربيان مقاطع مختلف بتوانند بيش از پيش از امکانات و مکان هاي علمي و پژوهشي دانشگاه استفاده نمايند.
در پايان اين ديدار محمد حسن بهشتي معاون سماي دانشگاه نيز ضمن ارائه گزارشي از آموزشگاه هاي سماي دانشگاه آزاد اسلامي شاهرود به بخشي از خدمات آموزشي و فرهنگي و مراقبت هاي سلامت دانش آموزان توسط پزشکان بيمارستان متعلق به اين دانشگاه اشاره کرد.    


 برگزاري آئين نکوداشت و تجليل از فعالان عرصه کتاب و کتابخواني در شهرستان گرمسار 

گرمسار- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مراسم بيست و دومين هفته کتاب در شهر گرمسار با همکاري کتابخانه عمومي شهرستان گرمسار و کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان سمنان در شهرهاي گرمسار و آرادان برگزار شد.
ابتدا فراتي  مدير کل مرکز کانون پرورش فکري کودکان ونوجوانان استان سمنان; با سلام بر خواندن، خوانش، کتابخوان; کتابخانه و کتابدار سخنان خود را آغاز کرد وگفت; اگر علما و دانشمندان درجه و شان والايي دارند، به واسطه قرب به کتاب است. ارج و ارزش والاي پيامبران به قرب کتاب وپيامبر گرايي که معجزه اش کتاب است مي باشد. جامعه اي که با کتاب باشد تکامل مي يابد و خانواده اي که با کتاب انيس باشد عزيز است. عالم واهل کتاب عزيزند; قدمش وقلمش عزيز است و قداست قلم است که; خدا به آن سوگند خورده است.
نور محمدي رئيس کتابخانه هاي عمومي شهرستان گرمسار نيز ضمن خير مقدم گفت; امروز برابر با پنجاهمين سال افتتاح کتابخانه عمومي شهرستان گرمسار است که اولين کتابخانه عمومي استان مي باشد. موسس کتابخانه عمومي اين شهرستان در پنجاه سال پيش مرحوم حسينعلي هراتي معلم وارسته وفرهيخته مي باشد که به همين مناسبت از خانواده محترم مرحوم هراتي دعوت شده که در اين جلسه شرف حضور يابند . ديگر سخنران اين مراسم علي شاه حسيني نويسنده فرهيخته و کارشناس توانمند در امور کار آفريني و سخنران بر جسته اي که همگان شاهد برنامه هاي ايشان در شبکه سراسري صدا وسيما بوده، گفت; يکي از دلايل عمده جهاني شدن زبان انگليسي ;موزيکال بوده. زبان انگليسي در آموزش است که نوآموزان در سطوح اوليه، از آموزش موزيکال و ساده بهره مي برند . عليرضا شاه حسيني مدير کل کتابخانه هاي عمومي استان نيز طي سخناني اظهار داشت; اولين موسس کتابخانه عمومي شهرستان گرمسار در سال 1343 حسينعلي هراتي و اولين مولف کتاب گرمسار در اين شهرستان در سال 1342 نوش آذر اسدي مي باشند. وي همچنين گفت; سرانه مطالعه را در ايران از دو دقيقه تا 76 دقيقه ذکر کرده اند که متقن نمي باشد در صورتي که در ژاپن اين سرانه 55 دقيقه است لذا اين مشخص است که سرانه مطالعه در ايران بسيار پايين است و وضعيت کتابخواني بسيار نامناسب مي باشد و دليل سرانه پايين مطالعه در ايران را عده اي گراني کتاب مي دانند و جمعي نيز معتقدند که کتاب خوب در جامعه کم است. قابل ذکر و بسيار ناگوار است که; تيراژ کتاب از سال 50 به بعد از3000 نسخه به 500 نسخه تقليل يافته است.  
قابل ذکر است که از مهمترين بخش اين مراسم هنرمندي دو کودک به نام رکسانا شيرين بيان و فاطمه قاسمي در اجرا و به تصوير کشيدن نحوه تدريجي و مرحله به مرحله پيدايش صنعت چاپ بود که اين با اجراي جالب آن موجب استقبال حاضرين قرار گرفت.


 با حضور نماينده ولي فقيه در سازمان بسيج
 آئين معارفه معاون هماهنگ کننده نمايندگي ولي فقيه در سپاه استان سمنان برگزار شد 

سرويس خبر:
با حضور نماينده ولي فقيه در سازمان بسيج مستضعفين آئين معارفه معاون جديد هماهنگ کننده نمايندگي ولي فقيه در سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان در اين يگان برگزار شد.
به گزارش خبرگزاري بسيج از سمنان، در اين آئين که روز گذشته برگزار شد، مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه قائم آل محمد(عج) سپاه استان سمنان ضمن گراميداشت هفته بسيج و عرض خيرمقدم به نماينده ولي فقيه در سازمان بسيج اظهار داشت: هفته بسيج، هفته احياي فضائل، ارزش ها، ايثار و از خودگذشتگي است.
حجت الاسلام محمود شکري بيان کرد: بسيجيان به فضائل اخلاقي معنايي دوباره بخشيدند و خرسنديم و خدا را شاکريم که بر ما منت نهاد و ما را در لباس مقدس بسيج خدمت گذار مردم قرار داد.
بر اساس اين گزارش، در اين آيين ضمن قدرداني از زحمات سرهنگ مرتضي سبوحي معاون اسبق هماهنگ کننده نمايندگي ولي فقيه در سپاه استان سمنان، محمدرضا محمدي به عنوان معاون جديد هماهنگ کننده نماينده ولي فقيه در سپاه استان معرفي شد.

 


 رئيس اداره روابط عمومي شرکت مخابرات استان سمنان معرفي شد 

سرويس خبر
مراسم معارفه مجيد ميرحاج به عنوان رئيس اداره روابط عمومي شرکت مخابرات استان سمنان، با حضور عرب هاشمي، رئيس هيئت مديره و مديرعامل شرکت مخابرات استان سمنان و جمعي از مديران و همکاران برگزار شد. در اين مراسم که در سالن ويدئو کنفرانس اين شرکت برگزار شد، عرب هاشمي ضمن تقدير از تلاش هاي کارشناسان اداره روابط عمومي، درخصوص نقش مهم روابط عمومي در سازمان سخناني بيان داشت. در ادامه مجيد ميرحاج حکم انتصاب سمت رياست اداره روابط عمومي شرکت مخابرات استان را از عرب هاشمي دريافت کرد.


 از خانواده چهار شهيد و ايثارگر شهرستان گرمسار ديدار به عمل آمد 

سرويس خبر:
در هفته بسيج از خانواده دو شهيد و دو ايثارگر محيط زيستي شهرستان گرمسار ديدار به عمل آمد. به گزارش روابط عمومي اداره کل حفاظت محيط زيست استان سمنان، عباسعلي دامنگير مديرکل حفاظت محيط زيست استان سمنان هدف از اين برنامه ارج نهادن به مقام والاي شهدا  و همچنين رشادت هاي جانبازان و ايثارگران بسيجي در دوران دفاع مقدس عنوان کرد و گفت: امروز هرچه داريم از برکت خون شهداي گرانقدر اين انقلاب است; شهدا با خون رنگين خود درخت تنومند انقلاب اسلامي را آبياري کردند و ما امروز مديون خون اين شهداي گرانقدر هستيم.    وي در ادامه  گفت: بي شک آرامش و امنيت امروز ما مديون فداکاري و از خودگذشتگي بسيجيان در 8 سال جنگ تحميلي است، لذا وظيفه ماست که به عنوان سربازان و حافظان محيط زيست و انفال الهي امانت دار شايسته اي براي نسل هاي آينده کشورمان باشيم. لازم به ذکر است درپايان با اهدا» لوح تقدير و کارت هديه از زحمات آن بزرگواران تقدير و تشکر شد; 43 تن از خانواده هاي معزز شهدا و ايثارگران در اداره کل حفاظت محيط زيست استان سمنان مشغول به فعاليت مي باشند.