تاریخ 1393/08/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3784 برو جستجو جستجوی پیشرفته   ستاره‌هاي واليبال به کدام تيم‌ها رفتند؟ 
  برنامه هفته نخست ليگ برتر

سرويس ورزشي:

ستاره‌هاي تيم ملي واليبال با وجود پيشنهادهايي که داشتند قيد لژيونر شدن را زدند و در ليگ داخلي بازي خواهند کرد تا تنور مسابقات فصل جديد ليگ برتر را داغ‌تر از هر زمان ديگري کنند.

پيشرفت واليبال‌ايران و عناويني که در سطح قاره‌اي و جهاني توسط تيم ملي کسب شده است نگاه‌ها را به تيم‌اين رشته بيش از پيش معطوف خواهد کرد. بعد از کسب عنوان چهارم در ليگ جهان و ششمي ‌قهرماني جهان ستاره‌هاي تيم کشورمان با پيشنهادهاي خوبي از ليگ‌هاي اروپايي مواجه شدند اما دستمزدهاي نه چندان بالاي آنها باعث شد تا قيد لژيونر شدن را بزنند و در ليگ داخلي به حرفه خود ادامه دهند.

ليگ برتر واليبال‌ايران بر اساس برنامه جديدي که سازمان ليگ اعلام کرده از 18 آبان ماه کليد مي‌خورد و از حالا علاقمندان به واليبال در انتظار رقابت‌هاي جذاب با حضور بهترين‌هاي توپ و تور کشورمان و لژيونرهاي خارجي هستند. جابه‌جايي‌هايي که در فصل نقل و انتقال صورت گرفت به طور حتم جذابيت‌هاي زيادي را به دنبال خواهد داشت.

در فصل گذشته‌اين مسابقات تيم‌هاي متين ورامين، کاله آمل، پيکان تهران و ميزان خراسان مدعياني بودند که تا آخرين روزها تنور رقابت‌ها را داغ نگه داشتند اما‌اين بار خبري از کاله آمل نيست و شهرداري اروميه به‌اين جمع اضافه شده است. خريدهايي که شهرداري اروميه، پيکان تهران، متين ورامين و ميزان خراسان در فصل نقل و انتقال انجام دادند مربع مدعيان را تشکيل خواهند داد.

شهرداري اروميه را مي‌توان يکي از پرسر و صداترين تيم‌هاي روزهاي نقل و انتقال دانست. تيمي‌که سعيد معروف، بهترين پاسور مسابقات ليگ جهاني و قهرماني جهان را در اختيار گرفت. ‌اين تيم شهرام محمودي و ميلاد عبادي‌پور ديگر ستاره‌هاي تيم ملي را هم به خدمت گرفت و با حفظ پوريا فياضي و عبدالرضا عليزاده تيمي‌قدرتي را تشکيل داده که به دنبال قهرماني در ليگ برتر است.

اما متين ورامين، مدافع عنوان قهرماني که چند بازيکن اصلي خود را از دست داده است امير غفور را از باريج اسانس کاشان خريداري کرد. آندرياس نيز از ليگ سري آ‌ ايتاليا به‌اين تيم پيوست. محمدطاهر وادي، آرش کشاورزي، مهدي بازارگرد، حسام بخششي و صابر نريمان‌نژاد هم ديگر بازيکنان تازه وارد‌اين تيم هستند. متين ورامين روي نيمکت خود نيز بهروز عطايي را خواهد داشت. مربي که از کاله آمل به‌اين تيم نقل مکان کرده است.امسال بازي‌هاي تيم پيکان هم ديدني خواهد بود. تيمي‌که محمد موسوي، فرهاد قائمي‌و مجتبي ميرزاجانپور سه بازيکن ثابت تيم ملي را به خدمت گرفته است. نيکو فريکس، سجاد دهنوي و رضا قرا هم از کاله به جمع‌اين تيم اضافه شدند و از جمع بازيکنان قديمي‌نيز معنوي‌نژاد ارزشمندترين بازيکن جوان آسيا و امير حسيني در ‌اين تيم باقي مانده‌اند.

ميزان خراسان رضوي که سال گذشته هم از مدعيان بود ‌اين بار تيم خود را به خوبي تقويت کرده است. فرهاد ظريف، مهدي مهدوي، عادل غلامي و آرمين تشکري چهار بازيکن تيم ملي با ‌اين تيم قرارداد بسته‌اند. جورجي باربارا از ليگ اسپانيا و فدريکو پريرا که در پست قطر پاسور بازي مي‌کند از ليگ آرژانتين به تيم مشهدي اضافه شده‌اند. به‌اين جمع رحمان داوودي و عليرضا مباشري را هم اضافه کنيد که قرارداد خود را تمديد کرده اند. به طور حتم‌اين تيم هم از مدعيان اصلي قهرماني خواهد بود.

در فهرست ساير تيم‌هاي ليگ برتري واليبال ستاره‌هاي آنچناني به چشم نمي‌آيند. دو نماينده گنبد امسال به بازيکنان بومي‌دل بسته‌اند. سايپا، تيمي‌که سال گذشته بدترين فصل خود را تجربه کرده بود هم 10 بازيکن جديد به خدمت گرفت که در بين آنها شبان و رنجبر نيز به چشم مي‌آيند. ديگر تيم‌هاي ليگ برتري نيز شرايطي مشابه دارند که با اتکا به کار گروهي مي‌خواهند برابر چهار مدعي اصلي قهرماني‌ايستادگي کنند.

برنامه ديدارهاي روز يکشنبه ليگ برتر به شرح زير است:

گروه اول:

شهرداري زاهدان - پيکان تهران

ميزان مشهد - بازرگاني جواهري گنبد

تعاون گنبد - شهرداري تبريز

گروه دوم:

مهر پارس فارس - متين ورامين

سايپاي البرز - شهرداري اروميه

نوين کشاورز - آلومينيوم المهدي

همه بازي‌هاي هفته نخست ساعت 17 برگزار مي‌شود.


 کيومرث‌هاشمي؛
 به تيم اميد، اميدوار نيستم 
 مخالف حضور وينگادا بوديم

سرويس ورزشي:

رئيس کميته ملي المپيک موفقيت در فوتبال را منوط به داشتن مربي خوب ندانست و گفت: بايد همانند تيم بزرگسالان از تيم اميد حمايت شود تا بتوانيم به المپيک برسيم، هرچند در حال حاضر خيلي اميدوار به موفقيت‌اين تيم نيستم.

کيومرث‌هاشمي‌در حاشيه بيستمين دوره نمايشگاه بين المللي مطبوعات و خبرگزاري‌ها در خصوص وضعيت تيم فوتبال اميد ‌ايران ضمن بيان مطلب فوق گفت: يک اصل را بايد در تيم اميد رعايت کنيم و آن هم‌ اين است که همه مشکلات‌اين تيم سرمربي نيست.وي اضافه کرد: عدم نتيجه‌گيري تيم اميد در 40 سال گذشته دلايل مختلفي داشته و ‌اينکه بگوييم با رفتن‌اين مربي و آمدن مربي ديگر مشکلات برطرف مي‌شود، صحبت منطقي نيست. هرچند يکي از ‌آيتم‌هاي موفقيت سرمربي محسوب مي‌شود.

رئيس کميته ملي المپيک اضافه کرد: تا زماني که مجموعه کشور و فوتبال از تيم اميد همانند حمايتي که از تيم ملي در مسير جام‌جهاني مي‌شد و قرار است در مسير جام‌ ملت‌ها صورت بگيرد انجام نشود موفقيت‌اين تيم قطعي نيست.

وي با اشاره به‌اينکه عوض کردن سرمربي صرفا نبايد تنها مسير براي موفقيت در نظر گرفته شود ادامه داد: همه عوامل فوتبال خصوصا باشگاه‌ها بايد حمايت کاملي از تيم اميد داشته باشند زيرا اگر به بازيکنان اجازه حضور در تمرينات داده نشود بهترين مربي دنيا هم نمي‌تواند به همراه تيم اميد موفق باشد. بايد همه عوامل ورزش و فوتبال فعل خواستن را صرف کنند و حمايت کامل خود را از تيم اميد در عمل نشان دهند تا‌اين تيم بتواند بعد از سال‌ها به المپيک ورود کند.

هاشمي‌اضافه کرد: اگر در کنار انتخاب سرمربي حمايت باشگاه‌ها و برنامه تدارکاتي خوب براي تيم اميد در نظر گرفته شده و همه دست به دست هم بدهند و با همه داشته‌ها از‌اين تيم حمايت کنند مي‌توانيم به صعود تيم اميد به المپيک اميدوار باشيم اما در شرايط فعلي خودم خيلي اميدوار به موفقيت تيم اميد نيستم.وي با بيان‌اينکه کميته نقش مشاوره‌اي براي فدراسيون‌ها دارد اضافه کرد: همانند گذشته در مسائل فني فدراسيون‌ها بروز نمي‌کنيم اما نظرات مشورتي خود را به آنها اعلام خواهيم کرد.

رئيس کميته ملي المپيک در پاسخ به‌اين سوال که‌آيا درخصوص وينگادا هم کميته به مسئولان فدراسيون فوتبال مشاوره‌اي داده است يادآور شد: ما قبل از انتخاب وينگادا نظرات مشورتي خود را اعلام کرديم.وي در پاسخ به سوال ديگر که‌آيا موافق حضور وينگادا در تيم ملي بوده‌ايد تاکيد کرد: طبق ارزيابي‌هايي که انجام داده‌ايم موافق انتخاب وينگادا به عنوان سرمربي تيم اميد نبوديم اما به نظر مسئولان فدراسيون فوتبال احترام گذاشتيم زيرا آنها خودشان بايد پاسخگوي نتايج تيم اميد باشند.هاشمي‌درخصوص عملکرد نامطلوب بعضي از رشته‌هاي مدال آور و‌اينکه چه برنامه‌اي براي آنها داريد اظهار کرد: قضاوت در مورد فدراسيون ورزشي نبايد صرف نتايج آنها در بازي‌هاي آسيايي باشد‌اينکه آنها چه در‌اين مسابقات موفق بوده يا ناکام بخشي از ارزيابي ما از يک فدراسيون ورزشي است.

وي با اشاره به‌اينکه قضاوت‌ها نبايد از عملکرد فدراسيون نبايد ناعادلانه باشد اضافه کرد: بايد توجه داشت که فدراسيون‌ها چه برنامه‌اي براي چهار سال ‌آينده دارند در مسابقات بخش‌هاي آموزشي داوران و اسپانسر چه عملکردي داشته و يا چه طرح‌هايي را مدنظر دارد پس از بررسي کامل و کارشناسانه‌اين موارد به يک ارزيابي واقعي خواهيم رسيد تا فدراسيون بتواند در مسابقات‌آينده و رقابت‌هاي آسيايي المپيک عملکرد مدنظر را ارائه کند.رئيس کميته ملي المپيک در مورد ‌اينکه ستاد بازي‌هاي المپيک ريو از چه زماني آغاز به کار مي‌کند يادآور شد: ما کارمان را در کميته از سه هفته پيش آغاز کرديم و اولين نشست‌هاي خود را با فدراسيون‌هاي ورزشي المپيکي گذاشتيم. سياست‌ها را اعلام کرديم و از آنها خواستيم برنامه‌هاي خودشان را براي المپيک ارائه کنند .وي در ادامه خاطرنشان کرد:‌اينکه فدراسيون‌ها چه سهميه‌اي را کسب کنند و چه برنامه‌اي براي حضور موفق در مسابقات کسب سهميه در رقابت‌هاي المپيک دارند را در‌اين نشست مورد ارزيابي قرار داديم و آنچه مصوب مي‌شود ملاک ارزيابي ما از عملکرد فدراسيون‌ها خواهد بود.

هاشمي‌در پاسخ به‌اين پرسش که پيش بيني شما از عملکرد کاروان‌ايران در المپيک برزيل چيست يادآور شد: ابتدا اميدواريم سهميه بيشتري نسبت به المپيک قبلي به دست آوريم هرچند در برخي رشته‌ها مسابقات کسب سهميه با شرايط متفاوت تري نسبت به گذشته برگزار مي‌شود اما فدراسيون‌ها در تلاشند با حضور موفق در رقابت‌هاي امتياز و سهميه بيشتري را کسب کنند همچنين اميدواريم در کنار افزايش تعداد نفرات از نظر مدالي هم نتيجه بهتري را در‌اين رقابت‌ها به دست آوريم.رئيس کميته ملي المپيک در پايان درخصوص‌اينکه‌ آيا به کسب مدال در رشته واليبال المپيک اميدوار است يا نه گفت: اتفاقا ما هم اميدواريم رشته واليبال در ادامه موفقيت‌هاي خود بتواند سهميه المپيک را کسب کند. در حال حاضر پتانسيل خوبي در‌اين فدراسيون وجود دارد و جزو رشته‌هاي تيمي‌اثرگذار و موفق بوده است به نظر من آنها حتي در کنار صعود المپيک لياقت رفتن روي سکو در آن مسابقات را دارند. ما هم تمام تلاشم و حمايت خود را از آنها انجام مي‌دهيم تا چنين موقفيتي به دست‌آيد.


 زين الدين زيدان از خودش مي‌گويد:
 من همچنان که زيبا بازي مي‌‌کردم اما مهمترين نکته موثر بودن من بود  

سرويس ورزشي:

به دليل قرارگرفتن زيدان در ليست بهترين‌هاي تاريخ در نظرسنجي‌اين سايت، او مصاحبه‌اي ترتيب داده است که بخش‌هاي برگزيده آن را با هم مرور مي‌کنيم.زين الدين زيدان مي‌‌گويد که دليل‌اينکه وي به موفقيت‌هاي زيادي رسيده است، ‌اين است که او مسائل را متفاوت از ديگران مي‌‌ديده است. زيدان از جمع 100 هزار نفري که در نظر سنجي گل شرکت کرده بودند، جز يکي‌ از بزرگترين بازيکنان تاريخ شناخته شد. زيدان جايزه خود را در زمين تمريني رئال مادريد دريافت کرد و مي‌‌گويد که دليل‌اينکه از مدافعان حريف جلوتر بوده است، ‌اين است که به استعداد خود اهميت مي‌‌داده است.زيزو مي‌‌گويد: من با غريزه خود بازي مي‌‌کردم. خيلي‌ تلاش کردم که آن را بهبود ببخشم اما همه چيز در سر من بود. کيفيت من همواره در‌اين غريزه بوده است. من اتفاقات را زودتر از بقيه مي‌‌ديدم. از مدافعان براي درک آنها سريع تر بودم."زيدان که در 34 سالگي و در جام جهاني‌ 2006 از فوتبال کناره گيري کرد مي‌‌گويد از بازي در يک سوم تهاجمي‌تيم لذت مي‌‌برده است؛ «شايد مي‌‌توانستم بيشتر در دفاع بازي کنم اما قدرت اصلي‌ من در دادن پاس آخر بود پس بهتر بود که به محوطه جريمه حريف نزديک باشم. فکر مي‌‌کنم از نظر تهاجمي‌موثر تر بود. از ساختن گل لذت مي‌‌برم و همچنين از نزديک بودن به محوطه جريمه حريف.‌اين استعداد من بود. من از دادن پاس گل بيشتر از زدن آن خوشحال مي‌‌شدم.»عنصر اصلي‌ بازي زيدان پشت سر گذاشتن مدافعان به راحت‌ترين شکل ممکن بود اما او مي‌‌گويد روي‌اين مساله تمرکز نمي‌‌کرده است: «از آن اطلاع دارم اما نمي‌‌خواهم که زياد با تمرکز به آن هيجان زده باشم چون من همچنان که زيبا بازي مي‌‌کردم اما مهمترين نکته موثر بودن من بود. درست است که گلزن بزرگي‌ نبودم اما گل‌هاي زيادي ساختم و مي‌‌خواهم که در مورد اثر خودم بيشتر صحبت کنم.»اين اثر به فرانسه در قهرماني 1998 و يورو 2000 کمک کرد و پس از رفتن به رئال جام‌هاي بيشتري را هم برد. نکته دوم باعث شد که او جزو بزرگترين بازيکنان تاريخ لاليگا باشد. زيدان مي‌‌گويد: «من مردمي‌را ديدم که من را با دي استفانو مقايسه مي‌‌کردند و مي‌‌گفتند که من همان تکنيک کار با توپ او را دارم اما همه در زمان خودشان زندگي‌ مي‌‌کنند و با ريتم حال حاضر کار مي‌‌کنند. حالا امروزه بازي‌ها سريع تر است اما فکر مي‌‌کنم که مي‌‌توانستم با‌اين شرايط وفق پيدا کنم.»


 لالوويچ:
 کشتي فرنگي نياز به تحرك و جذابيت بيشتر داردتغيير قوانين تا ماه ژانويه 

سرويس ورزشي:

رئيس اتحاديه جهاني کشتي گفت: تغييرات در قوانين کشتي فرنگي در ماه ژانويه و در جلسه هيات رئيسه اتحاديه جهاني مشخص مي‌شود. نناد لالوويچ رئيس اتحاديه جهاني کشتي با بيان‌اين مطلب افزود: جلسه کميته‌هاي داوري و اجرايي اتحاديه جهاني در حاشيه جام ملت‌هاي اروپا در مسکو برگزار شد و ما در‌اين نشست‌ها به‌اين توافق رسيديم که مبارزات‌اين رشته بايد جذاب، زيباتر و پر جنب و جوش تر باشد.وي ادامه داد: تصميم گيري در مورد‌اين تغيير قوانين ماه ژانويه سال 2015 و در جلسه هيأت رئيسه اتحاديه جهاني کشتي گرفته و در صورت تأييد اعلام مي‌شود.رئيس اتحاديه جهاني کشتي با اشاره به‌اينکه کشتي همچنان بايد براي ماندن در المپيک تلاش کند، خاطرنشان کرد: ما براي حضور کشتي در المپيک 2020 گام اول در اصلاحات را به خوبي برداشتيم اما‌اين گام نخست است و هنوز بايد‌اين راه را سخت ادامه دهيم.لالوويچ در مصاحبه با يک سايت روسي با اشاره به سفر خود به بانکوک تايلند جهت حضور در نشست انجمن‌هاي کميته بين‌المللي المپيک گفت: در ماه دسامبر و در موناکو جلسه فوق‌العاده کميته بين‌المللي المپيک انجام مي‌شود و در‌اين نشست در مورد امکان تغير روند درخواست نامزد بازي‌هاي المپيک 2020 و ورود ورزش‌هاي جديد به المپيک تصميم‌گيري مي‌شود.