تاریخ 1393/08/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3776 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در هفته پاياني نيم فصل نخست ليگ فوتبال استان؛
 کسب اولين پيروزي پيام سرخه،صدرنشيني سيمان شاهرود و گلباران استان قدس دامغان در سمنان 

سرويس ورزشي:

هفته پاياني نيم فصل نخست مسابقات فوتبال ليگ استان با انجام پنج مسابقه در شهرهاي مختلف استان برگزار شد و يک ديدار بخاطر عدم اماده بودن زمين بين دو تيم سفير شاهرود با آرمان مهديشهر برگزار نشد و به هفته آينده موکول گرديد اما در اين هفته تيم فوتبال شاهين با درخشش جوانان خود موفق شد تيم استان قدس دامغان را با نتيجه پنج بر صفر گلباران کند و براي دور برگشت اميدوار شود در همين گروه تيم سيمان شاهرود با شکست دادن تيم سامان مهديشهر به صدر جدول صعود کرد اما در گروه اول تيم پيام سرخه با شکست دادن استقلال گرمسار به اولين پيروزي خود دست يافت در اين گروه تيم پيروزي گرمسار عليرغم برتري نسبت به حريف خود اما در مقابل تيم قعرنشين با حساب دو بر دو تساوي به کار خود پايان داد نتايج کامل پنج ديدار انجام شده به شرح زير مي باشد:

استقلال نوين گرمسار 1- پيام سرخه 2

گلها: محمد قلي پور(استقلال)-روح اله ايثاري هر دو گل (پيام سرخه)

انصار شاهرود صفر – کابينت اطلس دامغان صفر

سفير شاهرود – آرمان مهديشهر(به هفته آينده موکول شد)

شاهين سمنان 5 – آستان قدس دامغان صفر

گلها: عطا يعقوبي(دوگل)،محسن نوري،حسين عليزاده و مجيد قشقايي

سيمان شاهرود 1- سامان مهدي شهر صفر

گل: يونس محمديان

سرخ جامگان 2- قائم ميامي 2

گلها: مهدي نعمت شاهي و علي اميري (سرخ جامگان گرمسار)


 يادداشت
 اعانه هايي براي کمک به فوتبال ملي5 هزار تومان هايي که مردم براي پول کروش کمک مي کنند ، کجا مي رود؟  

همه هفته تبليغات پيامکي جديدي از سوي گروه انحصاري اسپانسرهاي تيم ملي به خدمات قبلي افزوده مي شود اما هيچ توضيحي درباره ميزان درآمدها و رقم پرداختي به فدراسيون فوتبال داده نمي شود.

اسپانسرينگ تيم ملي ؛ اين بي شک يکي از تاريکترين نقاط عملکرد فدراسيون فوتبال در يک ساله گذشته است. درست از زماني که قرارداد پيشين اسپانسر تيم ملي لغو شد و فدراسيون قراردادي را با يک شرگت کارگزاري بست تا تبليغاتش را تامين کند. شرکت طرف قرارداد ، موسسه فناپ بود از زيرمجموعه هاي بانک پاسارگاد که مديري ورزش دوست و شناخته شده در صنعت بانکداري چون دکتر قاسمي دارد. قراردادي 7 ميليارد توماني که مبلغ 5 ميليارد آن يک جا پرداخت شد و قرار بود در شهريور ماهي که گذشت ، 2 ميليارد تومان ديگر هم به رقم پرداختي اوليه اضافه شود. اين البته بخشي از قرارداد بود چون شرکت يادشده از اين قرارداد دو هدف را دنبال مي کرد ، نخست در دست داشتن انحصاري تبليغات محيطي که برايش 3 اسپانسر اصلي براي فدراسيون فوتبال گرفت. اسپانسرهايي که همه جاي ممکن در اماکن و البسه مبوط به تيم ملي تبليغ مي کردند. از روي پيراهن تا دورزمين و مراسم مختلف . اسپانسرهايي که شامل بانک پاسارگاد ، همراه اول و گلرنگ مي شدند.

اين قرارداد تبليغاتي و بمباران تبليغاتي همراه با سامانه پيامکي 9090 که هر پيامکش رقمي نزديک به 100 تومان از حساب مشتريان کم و بايد به حساب تيم ملي مي ريخت ، از همان زمان شروع به کار کرد. قرعه کشي هاي هفتگي براي جذب مخاطب و تبليغ در برنامه هاي مختلف تلويزيوني نشان از اين داشت که اين سامانه مخاطبان بسياري جذب مي کند. يعني تنها کافي بود اين سامانه در طول جام جهاني به ميزان 100 ميليون پيامک جذب کند.- اين 100 ميليون پيامک براي بازه اي نزديک به 4 ماه و آن همه بمباران خبري نبايد رقم عجيبي باشد چون برنامه 2014 عادل فردوسي پور بر اساس اعلام تهيه کننده اش بيش از 157 ميليون پيامک داشته است- و با قراردادي که ميان فدراسيون و اپراتورهاي اجرا کننده بسته شده بود اگر از ساير اپراتورها 90 درصد پول به مخابرات مي رسيد ، عباس ترابيان و مظفري پور نمايندگان فدراسيون و اسپانسرها قبل جام جهاني گفته بودند کل اين رقم به تيم ملي مي رسد.

يعني تمام 100 تومان. اما باز هم اگر 50 درصد مبلغ يا حتي 30 درصد اين مبلغ هم به اين سامانه تعلق مي گرفت يعني بايد در طول جام جهاني رقمي بين 3 تا ميليارد تومان درآمد حاصل مي کرد و قطعا اين 3 شرکت طرف قرارداد براي اين حجم از تبليغات روي پيراهن تيم ملي هم باقي مانده رقم قرارداد تا سقف 7 ميليارد تومان را پر مي کردند اما آخرين بار عباس ترابيان در اين باره به خبرآنلاين گفت:«متاسفانه شرايط درآمدزايي آن طور که تخمين مي زديم نشد و دوستان مي گويند کل درآمدزايي با تبليغات محيطي همان 5 ميليارد تومان شده.

البته ما اصرار داريم 2 ميليارد ديگر هم بايد پرداخت شود. اين ارقام درحالي اعلام مي شود که همين شرکت به گفته پندار توفيقي عضو هيات مديره باشگاه استقلال براي بازه اي 3 ماهه از سامانه پيامکي که براي تيم هاي استقلال و پرسپوليس تشکيل داده بود ، توانسته 5.4 ميليارد تومان درآمدزايي کند . تازه اين درآمدزايي درحالي بوده که آن سامانه بمباران تبليغاتي تلويزيوني را هم نداشته است.

به رغم همه اين ابهام ها شرکت انحصاري تبليغاتي تيم ملي در سري جديد تبليغاتش بعد از بسته هاي پيامکي 2 هزار توماني ، حالا بسته هايي 5 هزار توماني را تبليغ مي کند. بسته هايي که حسين رفيعي مجري سرشناس برنامه هاي تلويزيوني درباره شان مي گويند:« تمامش قرار است صرف تيم ملي شود. اصلا با همين پول قرار است بخشي از پول قرارداد آقاي کروش پرداخت شود!»

حرف هايي که اين اعانه گيري براي تيم ملي را در ذهن مخاطبان جا مي اندازد و آنها را ترغيب به شرکت در طرح حمايت از فوتبال ملي شان مي کند اما رقم دقيقي از سود حاصل شان نيست و معلوم نيست چطور جذب شده و به فدراسيون فوتبال مي رسند.

پيامک هاي پولي ، طرحي که از ابتدا وقتي توسط خبرگزاري ايسنا و برنامه 90 به جمع آوري اعانه براي تيم ملي لقب گرفت با اعتراض شرکت فناپ و بانک پاسارگاد مواجه شد ، حالا به همان شيوه اجرايي شده و در تلويزيون تبليغ مي شود بي آنکه مسئولان اين شرکت يا فدراسيون فوتبال روشنگري کنند که آيا پول هايي که به اسم کمک به تيم ملي گرفته مي شود واقعا به فوتبال مي رسد؟

مهديه جباري


 برگزاري مسابقات قهرماني هاکي کشور به ميزباني شهرستان مهديشهر  

سرويس ورزشي:

مسابقات قهرماني هاکي کشور به ميزباني شهرستان مهديشهر آغاز شد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان مرحله برگشت مسابقات قهرماني هاکي کشوري با همکاري هيأت هاکي استان سمنان و اداره ورزش و جوانان شهرستان مهديشهر مورخ/18 8شروع و 19/8/93 در مکان سالن ولايت مهديشهر ادامه خواهد داشت.


 اولين اردوي تيم منتخب کاراته استان  

سرويس ورزشي:

اولين اردوي تيم منتخب کاراته استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان اردوي تيم منتخب استان سمنان با حضور مربيان برجسته کشوري و مدرسان فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران پنجشنبه و جمعه ، يکم و دوم آبان در شهرستان سمنان برگزار شد.اين اردو براي بانوان در سالن حجاب و براي آقايان در سالن فرهنگ سمنان تشکيل شد. مربيگري آقايان را آقاي عبدلي بر عهده داشتند.


 علي حامدي با تيم ملي فوتبال ساحلي به امارات رفت 

سرويس ورزشي:

علي حامدي فوتباليست ارزنده سمنان روز گذشته به جمع بازيکنان تيم ملي فوتبال ساحلي اضافه شد تا با اين تيم براي حضور در مسابقات فوتبال ساحلي جام بين قاره اي شرکت نمايد. سرويس ورزشي روزنامه پيام ضمن تبريک به اين بازيکن ارزنده ،آرزوي موفقيت هر چه بيشتر وي را از خداوند منان خواستار است.


 پيشتازان گل ليگ فوتبال استان 

سرويس ورزشي:

در ادامه مسابقات فوتبال و در هفته پنجم ليگ استان سيزده گل در پنج بازي انجام شده از خط دروازه ها گذشت که جدول پيشتازان گل به شرح زير مي باشد:

5گل: مهدي خادميان (کابينت اطلس دامغان) و محسن نوري (شاهين سمنان)

4 گل:افشين صمديان(آرمان مهدي شهر)-مهدي نعمت شاهي(سرخ جامگان)-يونس محمديان(سيمان شاهرود)-عطا يعقوبي(شاهين)

3گل:حامد حيدري(سامان مهديشهر)-امراله ملک(سيمان شاهرود)-رضا غفاري(سفير شاهرود)


 برگزاري مسابقات ليگ فوتسال گرمسار در سني اميدها  

سرويس ورزشي:

قهرمان مسابقات فوتسال ليگ شهرستان گرمسار در رده سني اميد مشخص شد . به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در ديدار پاياني مسابقات ليگ فوتسال شهرستان گرمسار که در روز جمعه مورخ نهم آبان ماه 93 در سالن شهيد باهنر گرمسار برگزار شد ، دو تيم پارت صفحه و استقلال نوين در مقابل هم قرار گرفتند که تيم پارت صفحه توانست با گذر از سد حريف خود با نتيجه 8 بر 3 ، مقام اول اين ليگ و سهميه مسابقات ليگ استان را کسب نمايد .


 برگزاري دوره آموزشي و پايلوت استعداديابي ووشو در دامغان  

سرويس ورزشي:

دوره آموزشي و پايلوت استعداديابي ووشو در دامغان برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان پنجشنبه و جمعه 8 و9آبان ماه 93 دوره آموزشي و پايلوت استعداديابي ورزشي با حضور دکتر تنباکو ساز ،مسئول کميته استعداد يابي فدراسيون ووشو در شهرستان دامغان برگزار گرديد. کارگاه فوق با توجه به آيين نامه اجرائي کميته آموزش و پژوهش جزء دوره هاي پيش نياز و تمديد احکام مربيگري محسوب مي گردد.


 گام بلند صعود به المپيک 2016
 واليبال ايران ميزبان مردان آسيا شد 

تيم ملي واليبال ايران با گرفتن ميزباني مسابقات قهرماني مردان آسيا، يک گام بزرگ به المپيک 2016 ريو نزديک شد.به گزارش ايسنا و به نقل از روابط عمومي فدراسيون واليبال، محمدرضا داورزني، رئيس فدراسيون واليبال ايران که براي شرکت در سي و چهارمين اجلاس جهاني فدراسيون جهاني واليبال در کالياري ايتاليا به سر مي‌برد، توانست يک گام بزرگ براي رسيدن تيم ملي ايران به تنها قله فتح نشده آن يعني المپيک بردارد.داورزني در اين خصوص اظهار کرد: در اين اجلاس که با حضور نمايندگان 210 کشور از 220 کشور عضو برگزار شد، تمام تلاشمان را کرديم تا با توجه به قهرماني ايران در مسابقات قهرماني آسيا در 2 دوره گذشته و موفقيت‌هاي اخير اين تيم، ميزباني مسابقات قهرماني مردان آسيا در سال 2015 را به دست بياوريم. بر اساس اعلام فدراسيون جهاني واليبال از سال 2015، قهرمان قاره آسيا نيز مانند قاره‌هاي ديگر، سهميه‌اي مجزا براي المپيک خواهد داشت.وي گفت: ما حتي ميزباني مسابقات زير 23 سال آسيا را هم قبول کرديم و نامزد ميزباني زير 23 سال جهان و نوجوانان جهان هم بوديم تا مجموعه واليبال ايران به اهداف بزرگ خود برسد ولي پس از مذاکرات و بررسي هايي که انجام داديم ميزباني قهرماني مردان آسيا را در عوض ديگر ميزباني ها بدست آورديم. ميزباني اين رقابت ها با توجه به صعود تيم قهرمان به المپيک نامزدهاي زيادي داشت و خيلي از کشورها رايزني هايي کرده بودند تا بتوانند ميزبان اين رقابت ها شوند و خوشبختانه توانستيم کاري کنيم تا ايران به عنوان ميزبان اين رقابت ها معرفي شود که اين موضوع مهمترين و بهترين دستاورد اين سفر و شرکت در کنگره جهاني بود و مي تواند راه ايران را براي صعود مسابقات المپيک 2016 هموار کند.به اين ترتيب،‌ مسابقات واليبال قهرماني آسيا و انتخابي المپيک 2016 برزيل در سال 2015 به ميزباني تهران برگزار مي‌شود. تيم ملي واليبال ايران در صورت قهرماني در اين مسابقات ضمن کسب سومين قهرماني متوالي آسيا،‌ جواز حضور در المپيک 2016 برزيل را به دست مي‌آورد.