تاریخ 1393/08/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3776 برو جستجو جستجوی پیشرفته   انتقاد استاندار از ميزان اعتبارات استان
 بدون يک ريال اعتبار چهار شهرستان به اين استان اضافه شد 

سمنان - ايرنا - استاندار سمنان با اشاره به اضافه شدن چهار شهرستان جديد به اين استان در دولت گذشته، از در نظر نگرفتن ريالي به اعتبار براي تامين ساختمان و نيروي انساني در دستگاه هاي اجرايي اين شهرستانها انتقاد کرد.
' محمد وکيلي'  روز شنبه در نشست شوراي اداري استان سمنان افزود: اين استان چند سال گذشته فقط چهار شهرستان داشت که در دولت گذشته، چهار شهرستان مهديشهر، آرادان، سرخه و ميامي به آن اضافه شد.
وي ادامه داد: سوال ما در استان سمنان اين است که 100 درصد به شهرستانهاي اين استان اضافه شد ولي چقدر و چند درصد به اعتبار اين استان افزوده شد.
وي با بيان اينکه براي جابجايي کارمندان از شهرستانهاي ديگر به شهرستانهاي تازه تاسيس راهکار قانوني ندارد، اظهار داشت: فرمانداران شهرستانهاي موجود از گذشته نيز ادعاي کمبود نيرو دارند. وکيلي با اشاره به پيامدهاي اجتماعي ايجاد شهرستانهاي جديد در استان سمنان، گفت: مردم اين شهرستانها خواسته به حق دارند که دستگاه هاي اجرايي مهم و زيربنايي در شهرستان خود داشته باشند.
وي با اشاره به پيشنهادش به دولت براي اينکه استان سمنان در بودجه سال آينده مجري طرح مديريت استان به صورت درآمد - هزينه اي باشد، خاطرنشان کرد: در اين قالب، دولت طرحهاي بزرگ زيربنايي استان را اجرايي کند و اعتبارات جاري و عمراني از محل درآمدهاي خود استانها تامين شود.
وي با اشاره به خالي از سکنه شدن 200 روستاي استان سمنان به دليل کم توجهي به نقاط کمتر توسعه يافته، توجه به اقتصاد خانواده هاي روستايي را راهکاري براي اجرايي شدن اقتصاد مقاومتي و پايدار کردن جمعيت در نقاط روستايي عنوان کرد.
استاندار سمنان با بيان اينکه 85 درصد بودجه نظام جمهوري اسلامي کشوري و فقط 15 درصد آن استاني است، اضافه کرد: از 15 درصد اعتبار استانها نيز 80 درصد آن تکليفي است و شوراي برنامه ريزي استانها فقط اختيار کمتر از پنج درصد اعتبارات را دارند.
مديرکل دفتر بودجه و برنامه ريزي استانداري سمنان نيز در اين نشست به وضعيت اعتباري اين استان اشاره کرد.
' رقيه نانگير'  با بيان اينکه امسال 800 ميليارد ريال براي استان سمنان مازاد درآمد درنظر گرفته شده است، افزود: از سه هزار و 540 ميليارد ريال درآمد تکليفي تعيين شده براي اين استان در سالجاري، فقط اجازه مصرف يک هزار و 950 ميليارد ريال داده شده است.
مديرکل دفتر بودجه و برنامه ريزي استانداري سمنان تلاش نمايندگان اين استان در مجلس شوراي اسلامي به منظور ايجاد ارتباط منطقي بين درآمد وهزينه استانها را خواستار شد.

 


 مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه استان سمنان:
 واقعه عاشورا احياگر ارزش ها و فضائل انساني است 

سرويس خبر:
مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان گفت: در عاشورا نه تنها ارزش هاي اسلامي، فضائل اخلاقي مبتني بر دين و شريعت احيا شد; بلکه بايد گفت بسياري از فضائل و ارزش هاي انساني نيز در عاشورا حيات يافت.
حجت الاسلام محمود شکري در گفت وگوي با خبرنگار خبرگزاري بسيج در سمنان با محوريت «ضرورت ترويج فرهنگ حسيني و عاشورايي» ضمن عرض تسليت شهادت سرور و سالار شهيدان و ياران باوفايش اظهار داشت: تبليغ و گسترش فرهنگ عاشورا با توجه به چيستي فرهنگ عاشورا، تبيين معضلات سياسي، اقتصادي و فرهنگي جامعه و چگونگي تاثير فرهنگ عاشورا در حل معضلات قابل تحليل است.
وي با اشاره به ارتباط تبليغ فرهنگ عاشورا و حل معضلات سياسي، اقتصادي و فرخنگي جامعه افزود: در حل معضلات در عرصه سياسي يکي از مشکلات و معضلات، تفاوت ديدگاه ها و جريانات سياسي است که گاهي با اين تفاوت ها به مخالفت با يکديگر بر مي خيزند که اين يک معضل است که نقش عاشورا موجب اتحاد جريان  هاي سياسي، احزاب و گروه ها مي شود و در حقيقت بايد گفت عاشورا نقش اتحادبخش دارد.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان گفت: بي حجابي،  بي توجهي به ارزش ها، فراموشي فريضه واجب امر به معروف و نهي از منکر از مهمترين چالش ها و معضلات فرهنگي است و اگر هويت فرهنگ عاشورا تبيين شود اين معضلات نيز کاهش مي يابد.
شکري با بيان اينکه هدف امام حسين (ع) از نهضت عاشورا توجه به اصل امر به معروف و نهي از منکر است، اظهار داشت:  امام حسين(ع) خطاب به محمد بن حنفيه مي فرمايد: «مي خواهم امر به معروف و نهي از منکر کنم» و بايد گفت قوام دين به اجراي امر به معروف و نهي از منکر بستگي دارد.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه استان سمنان گفت: تبيين درست اهداف و فلسفه قيام عاشورا در هيئات مذهبي، رسانه ها، صدا و سيما، مراکز علمي حوزوي و دانشگاهي اين تاثير را خواهد داشت که بخش مهمي از اين ناملايمات حل شود.
مسئول نمايندگي ولي فقيه در سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان ادامه داد: يزيد و تفکرات سلطنت طلبانه و خوي ظالمانه اش که با ميگساري و ميمون بازي عجين شده است، تهديد جدي براي اساس اسلام است; بنابراين براي مقابله با اين تهديد، حادثه عاشورا ايجاد مي شود تا ضمن از بين بردنش با تزريق خون سيدالشهدا و ياران باوفايش در رگ هاي اسلام حيات مجدد يابد.
شکري با تاکيد بر اينکه حفظ و بقاي اسلام مرهون خون سيدالشهداست، گفت: اينکه پيامبر خدا(ص) مي فرمايد «حسين مني و انا من حسين» حسين از پيغمبر است; چرا که حسين (ع) فرزند رسول خدا و فاطمه (س) است; اما اينکه پيامبر (ص) تعلق به حسين (ع) دارد به نظر مي رسد معناي اين عبارت اين است که بقاي دين مرهون خون سيدالشهداست.


 ترويج فرهنگ مطالعه با استفاده از ظرفيت هاي اجتماعي يک ضرورت است 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
فرماندار شهرستان شاهرود، ترويج فرهنگ مطالعه، کتاب و کتابخواني را با استفاده از ظرفيت هاي اجتماعي يک ضرورت خواند.
سيد محمدرضا هاشمي در نشست انجمن کتابخانه هاي عمومي شهرستان شاهرود افزود: توسعه فرهنگ مطالعه و تحقيق و پژوهش، توسعه، آباداني و پيشرفت همه جانبه را به دنبال دارد.
وي تصريح کرد: توسعه چشمگير در اين حوزه بايد از کوچکترين نهادهاي اجتماعي و دور افتاده ترين روستاها تحقق يابد.
فرماندار شاهرود با بيان اينکه شوراها و دهياران بايد در روستاها براي ترويج فرهنگ کتابخواني بيشتر تلاش کنند خاطر نشان کرد: با بهره مندي از ظرفيت هاي موجود در روستاها اين امر امکان پذير است.
هاشمي تاکيد کرد: دهياران و شوراها علاوه بر پيگيري مسايل عمران و آباداني روستاها بايد براي ارتقاي سطح آگاهي مردم و فرهنگ مطالعه با تمام توان تلاش کنند.
رييس اداره کتابخانه هاي عمومي شهرستان شاهرود نيز گفت: با پيگيري ها، تعامل و همياري با دهياران در روستاهاي ' زمانآباد'  و ' ابرسج'  در آينده نزديک کتابخانه مشارکتي ايجاد خواهد شد.
سيد ابراهيم موسوي افزود: باتوجه به اينکه کودکان آينده سازان ايران عزيز اسلامي هستند، بخش کودک در کتابخانه هاي عمومي شهرستان شاهرود فعال است. وي تصريح کرد: در اين بخش کودکان از تجهيزات مناسب براي بهره گيري از زمان و مکان در افزايش سطح آگاهي هاي متناسب با دوره سني خود بهره برداري مي کنند.
در اين نشست اعضاي انجمن کتابخانه هاي عمومي شهرستان شاهرود نظرات خود را در مورد ارتقاي فرهنگ مطالعه در جامعه بيان کردند.

 


 مديران بر روي پروژه هاي قابل سرمايه گذاري با نظر تامين زيرساخت هاي استان تمرکز کنند 

سرويس خبر:  
جلسه بررسي ايجاد ستاد توسعه و سرمايه گذاري استان سمنان با حضور معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري سمنان برگزار شد.  
به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، در اين جلسه رضايي معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري با توجه به نقش مهم ستاد توسعه و سرمايه گذاري بر ايجاد و فعاليت مناسب اين ستاد براي جذب سرمايه گذاري در سطح استان تاکيد کرد.  
در ادامه سرپرست دفتر هماهنگي امور اقتصادي، ضمن قرائت نامه معاون اول رئيس جمهور مطالبي در خصوص ايجاد ستاد توسعه و سرمايه گذاري در استانها بيان داشت.  
در ادامه اسودي رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به بيان اقدامات و محدوديت ها در حوزه صنعت و معدن براي جذب سرمايه گذاري پرداخته و خواستار رفع مشکلات زيرساختي شدند.   سپس علي اصغر جمعه اي رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي استان با توجه به زمينه صنعتي و معدني استان ، آب را از نيازهاي اصلي بيان داشته و خواستار تشکيل کميته اي براي رفع موانع زيرساختي در سه حوزه آب ، راههاي دسترسي ، حمل و نقل و نيز مسائل زيست محيطي شد.   مديرکل امور اقتصادي و دارايي استان نيز با اشاره به پروژه ها در دو بخش پروژه هاي دولتي بالاي 70 درصد و پروژه هاي بخش خصوصي که نياز به پيگيري جدي دارند خواستار توجه بيشتر به تامين منابع پروژه ها شدند.  
امير خليلي خواه ضمن بيان اقدامات انجام يافته پيرامون شناسايي 100 فرصت قابل سرمايه گذاري توسط اداره کل امور اقتصادي و دارايي استان و اشاره به استان هاي که در جذب منابع در سفر هيئت دولت موفق بوده اند بر شناسايي و احصا» فرصتهاي سرمايه گذاري توسط مديران دستگاهها و هماهنگي با هلدينگهاي طرح شده در نامه معاون اول رئيس جمهور تاکيد کرد.   وي همچنين خواستار تمرکز مديران بر روي پروژه هاي قابل سرمايه گذاري با نظر تامين زيرساختهاي استان شدند. سپس فرماندار شهرستان سمنان ضمن بيان ديدگاه هاي خود خواستار تمرکز و تاکيد بر تصويب قوانين و اصلاح قوانين مزاحم موجود به نفع سرمايه گذاران شدند.
سعدالدين همچنين به مقوله آب بعنوان نياز اصلي استان تاکيد کرد.

 


 با پايان دوره هاي آموزشي طرح تعالي مديريت در استان سمنان صورت گرفت:
 اجراي حدود 8 هزار نفر ساعت در دوره هاي آموزشي طرح تعالي مديريت استان سمنان 

سرويس خبر:
معاون پژوهش ،برنامه ريزي و نيروي انساني اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان از اجراي 7هزارو 668 نفر ساعت دوره هاي آموزشي مربوط طرح تعالي مديريت در استان خبر داد.   به گزارش روابط عمومي  اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، حسين شعباني با اعلام اين خبر، افزود: دوره هاي آموزشي مربوط به طرح تعالي مدرسه در سطح استان جهت مجريان طرح تعالي مديريت مدرسه که شامل مديران مدارس مجري، مشاوران و ارزيابان طرح تعالي مديريت مي باشند.
به گفته وي، دوره هاي آموزشي به مدت 7هزارو 668 نفر ساعت که شامل دوره هاي آموزشي برنامه ريزي استراتژيک و خود ارزيابي بوده که   در استان سمنان اجرا شده است.  
وي افزود: مديران در حال اجراي طرح تعالي با راهنمايي مشاوران و نظارت ارزيابان استان هستند.
لازم به ذکر است در پايان دوره طرح ار مدارس مجري ارزيابي و از مدارس برتر تقدير به عمل ميآيد.

 


 کارگاه آموزشي پيمايش و نقشه خواني در هلال احمر استان برگزار شد 

سرويس خبر
به همت معاونت امداد و نجات هلال احمر استان سمنان کارگاه آموزشي پيمايش و نقشه خواني با حضور 50 نفر از پرسنل در شهر شهميرزاد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر استان سمنان، مظفر محمدخاني معاون امداد و نجات استان با اعلام اين خبر گفت: آموزش صحيح و به روز کردن اطلاعات يکي از مهمترين راهبردهاي هلال احمر در مواجهه با سوانح و حوادث مي باشد لذا اين معاونت اقدام به برگزاري کارگاه آموزشي پيمايش و نقشه خواني نموده است. وي افزود: در اين کارگاه که با حضور 50 نفر برگزار شد پرسنل هلال احمر با نقشه خواني و کار بر روي نقشه هاي کاغذي، آشنايي با مختصات GPS  و کار عملي با آن و همچنين کار با برنامه گوگل ارث و چگونگي گرفتن عکس و فيلم هوايي و... آشنا شدند.

 


 در شش ماه اول سال جاري
  صدور بيش از 4700 تن فراورده هاي بخش کشاورزي در استان سمنان 

سرويس خبر
مدير صنايع کشاورزي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان از صدور 4720  تن فراورده هاي بخش کشاورزي در شش ماهه اول سال جاري خبر داد.  
به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، رحمت الله کاشي گفت: اين فرآورده ها شامل بسته بندي پاي مرغ، بسته بندي نمک، محصولات باغي و صيفي جات بوده است.  
وي افزود: ارزش اين محصولات بيش از 2/3 ميليون دلار بوده است و به کشور هاي چين، ويتنام، تايلند، کره جنوبي، عراق، آلمان، انگلستان، بحرين، هلند، امارت و ترکيه صادر شده است.
مدير صنايع کشاورزي سازمان جهاد کشاورزي در خصوص معرفي واحدهاي فراوري بخش کشاورزي براي دريافت تسهيلات در مهر ماه گفت: صاحبان دو طرح صنايع تبديلي و تکميلي بخش کشاورزي براي در يافت تسهيلات سرمايه در گردش به مبلغ 30 ميليارد ريال معرفي شده اند.

 


 روي خط پيام - 33332379  

نسبت به تامين روشنايي کوچه شهيد باهنر 26 سمنان اقدام فرماييد
کوچه شهيد باهنر 26 از خيابان شهيد باهنر سمنان شب ها در تاريکي به سر مي برد و تردد ساکنين را در شب ها مواجه با مشکل مي نمايد و حاشيه امني براي افراد ناباب در سرقت منازل خواهد شد. از شرکت محترم برق سمنان تقاضا مي شود نسبت به تامين روشنايي اين کوچه اقدام عاجل مبذول فرمايند. ضمنا در اين مورد چند بار تلفني پيگيري شده ولي تاکنون ترتيب اثر داده نشده است.  
چندتن از ساکنين محل  
 
کيفيت پايين تويوپ هاي چيني
تويوپ لاستيک هاي موتورسيکلت ها و دوچرخه ها کم دوام است و تعميرکاران مي گويند چون اين تيوپ ها چيني است و مدت طولاني هم در انبارها يا مغازه ها مي ماند کيفيت پاييني دارند و موجب متضرر شدن خريداران مي شود.  
دارنده موتورسيکلت  
 
لزوم پخش فوتبال و برنامه هاي شاد از صدا و سيما
سرگرمي جوانان وقتي کمرنگ شود به سمت ماهواره و تفريح ناسالم مي روند. آيا صدا و سيما و فدراسيون فوتبال نمي توانند پخش مستقيم فوتبال ليگ برتر و برنامه هاي شاد و سرگرم کننده ديگري را در دستور کاري خود قرار دهد؟
طحان از سمنان