تاریخ 1393/08/11 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3776 برو جستجو جستجوی پیشرفته   در مجمع تشخيص مصلحت نظام صورت گرفت
 تصويب طرح نحوه تعيين رييس کل بانک مرکزي 

پيگيري بررسي موضوع حل معضل عزل‌و‌نصب رئيس کل بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران که کليات آن قبلاً در مجمع تشخيص مصلحت نظام به تصويب رسيده بود، در جلسه ديروز نيز که به رياست آيت‌الله هاشمي رفسنجاني تشکيل شد، ادامه يافت و جزئيات آن به تصويب رسيد.

به گزارش ايسنا، در ابتداي جلسه، آيت‌الله هاشمي رفسنجاني با تسليت ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان عالم، حضرت اباعبدالله الحسين(ع) و ياران باوفايش به همه شيعيان عالم، مسلمانان، آزادگان جهان و به ويژه مردم متدين و شيعيان خالص مکتب اهل بيت(ع) در ايران گفت: ابعاد جامع حادثه عظيم و حماسي عاشورا و قيام حضرت امام‌حسين(ع) چون ريشه الهي و آسماني دارد، با هيچ يک ازحوادث تاريخي که تاکنون در جهان رخ داده است و هزاران و يا ميليون‌ها کشته بر جاي گذاشته است و به تدريج به فراموشي سپرده مي‌شود، قابل قياس نيست.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در تشريح تعبير الهي ثارالله براي امام حسين(ع) گفت: همان‌گونه که خون، مايه حيات در رگ همه موجودات و مخلوقات زنده خداوند است، آثار و برکات قيام حضرت اباعبدالله(ع) و يارانش نيز در حيات ديني تاريخ بشريت همواره جاري و ساري بوده و خواهد بود.

هاشمي رفسنجاني، قيام امام‌حسين(ع) و وقايع درس‌آموز ايام محرم و عاشورا را مشعلي فروزان و درخشنده براي تاريخ بشريت و آزادگان جهان توصيف کرد و گفت: هرچند در مقاطع مختلف تاريخ، ظالمان و مستبدان زيادي تلاش کرده‌اند که اين نور و مشعل را خاموش کنند، ولي نه تنها موفق به اين کار نشده‌اند، بلکه اين مشعل روز‌به‌روز مشعشع‌تر و فروزان‌تر شده است و همچنان چراغ راه و هدايت زندگي مسلمانان، مردم عالم و به ويژه شيعيان در مقابله با ظلم و استبداد خواهد بود. عضو مجلس خبرگان رهبري، شور و اشتياق روزافزون عزاداران حسيني براي تکريم اين ايام و به ويژه مراسم باشکوه هيأت‌ها، عزاداري‌ها و نذر و نيازها را در سراسر جهان، موجب تعجب و تأمل جهانيان دانست و گفت: بهترين تعبير درباره آثار شهادت امام‌حسين(ع) اين است که اين واقعه، طراحي الهي دارد و معتقديم که انتقام خون به ناحق ريختة اباعبدالله و اصحاب باوفايش براي مقابله با ظلم و جور تا زماني که آخرين ظالم و آثار ظلم در زمين وجود دارد، گرفته نخواهد شد و تا نابودي ظالمان، خون امام‌حسين(ع) و يارانش در حال جوشش و پيام‌رساني است.

هاشمي رفسنجاني نقش ايرانيان را که از اول نهضت امام‌حسين(ع) و بعد از آن در انتقام‌گيري از عاملان جنايت‌هاي واقعه عاشورا مؤثر بودند، افتخارآميز دانست و گفت: اميدواريم شاهد روزي باشيم که با نابودي آخرين ظالم عالم، انتقام خون شهداي کربلا گرفته شود.

عضو مجلس خبرگان رهبري همچنين در اين جلسه، با گراميداشت ياد و خاطره آيت‌الله مهدوي‌کني، گفت: حقيقتاً ايشان شخصيتي مخلص و هوشمند از زمان مبارزه با رژيم طاغوت تا آخر عمر بودند و علاوه بر معلومات بالا، يکي از ويژگي‌هاي بارز ايشان که در دوره مبارزه و زندان نيز شاخص بود، تشخيص درست و استواري قدم در عمل به تکليف بود، هرچند ديگران آن را نپسندند. رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، آيت‌الله مهدوي‌کني را نمونه خوبي از يک روحاني مسئول، باسواد و خدمتگزار خواند و بار ديگر فقدان ايشان را به همگان تسليت گفت.

در ادامه جلسه مجمع تشخيص مصلحت نظام که علاوه بر اکثريت اعضا، سران قواي مقننه و قضائيه، معاون اول رئيس‌جمهور، رئيس کل بانک مرکزي و معاون حقوقي رئيس‌جمهور نيز حضور داشتند، موضوع بررسي جزئيات حل معضل عزل و نصب رئيس کل بانک مرکزي جمهوري اسلامي پيگيري شد و پس از بحث و بررسي جامع اعضا، موارد ذيل به عنوان ويژگي‌ها و صلاحيت‌هاي رئيس کل بانک مرکزي به تصويب رسيد:

الف: کفايت علمي (داشتن دکترا در يکي از رشته‌هاي اقتصادي، پولي و مالي).

ب: کفايت تجربي (داشتن 7 سال تجربه در سطوح سياستگذاري و مديريتي در حوزه‌هاي اقتصادي، پولي و مالي و يا 5 سال تجربه مديريتي در حوزه‌هاي تخصصي بانک مرکزي، مديرکل به بالا).

ج: داشتن حسن شهرت و توانايي انجام وظايف.

د: نداشتن سابقه محکوميت مؤثر کيفري.

ه: نداشتن تخلف مالي گسترده.

در بخش بررسي و تشخيص نصب و شرايط عزل مقرر شد با پيشنهاد وزير امور اقتصادي و دارايي و تأييد هيأت دولت، رئيس‌جمهور تأييد و در مورد صدور حکم رئيس کل بانک مرکزي اقدام نمايد.

- دوره زماني تصدي رئيس کل بانک مرکزي 5 سال خواهد بود و انتخاب مجدد وي بلامانع است.

تبصره: رئيس جمهور جديد در ابتداي دوره مي‌تواند بر طبق روال اين قانون، رئيس کل بانک مرکزي را که بيش‌از يک سال دوره تصدي وي باقي‌مانده باشد، تغيير دهد.

ادامه اين بحث در جلسه آينده مجمع پيگيري خواهد شد.


 دبيرکل حزب مردم‌سالاري:
 آيت‌الله مهدوي‌کني سمبل سياست اخلاقي و اعتدالگرايي انقلابي بود 

مدير مسوول روزنامه مردم‌سالاري در خصوص مديريت سياسي و علمي آيت‌الله مهدوي‌کني در دانشگاه امام صادق(ع) گفت: آيت‌الله مهدوي‌کني سمبل سياست اخلاقي و اعتدالگرايي انقلابي بود.

به گزارش تسنيم، آيت‌الله محمدرضا مهدوي‌کني رئيس مجلس خبرگان رهبري 14 خردادماه امسال پس از بازگشت از مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خميني(ره) در منزل دچار عارضه قلبي و به بيمارستان منتقل شد. وي پس از تحمل بيش از 4 ماه بيماري، 29 مهرماه 1393 در سن 83 سالگي دار فاني را وداع گفت و به لقاءالله پيوست.

آيت‌الله مهدوي‌کني در طول حيات پربرکت خود رياست مجلس خبرگان رخبري، رياست دانشگاه امام صادق(ع) و دبيرکلي جامعه روحانيت مبارز تهران را به‌ عهده داشت و دانشجويان زيادي در دانشگاه امام صادق(ع) شاگردي وي را مي‌کردند.

دانشگاه امام صادق(ع) از سال 61 تأسيس شد؛ چندي پيش آيت‌الله مهدوي‌کني در سي‌و‌دومين سالگرد تأسيس اين دانشگاه گفته بود: اين دانشگاه را سال 61 با 5 ميليون تومان وام تأسيس کرديم، به‌ برکت توجهات حضرت ولي‌عصر(عج) و امام صادق(ع) با تمام مشکلاتي که داشته کار خود را ادامه داده است و با توجه به اينکه نه شهريه‌ مي‌گيريم و نه دولتي هستيم، دانشگاه روي پاي خود ايستاده و هرچه هست از برکات امام صادق(ع) اين دانشگاه اداره مي‌شود.

مصطفي کواکبيان مدير مسوول روزنامه «مردم‌سالاري» يکي از شاگردان آيت‌الله مهدوي‌کني بوده که تحصيلات عاليه دانشگاهي و حوزوي خود را در دانشگاه امام صادق(ع) گذراند؛ اين موضوع بهانه‌اي شد که خبرنگار خبرگزاري تسنيم در مورد ويژگي‌هاي آيت‌الله مهدوي‌کني با کواکبيان دانش‌آموخته دانشگاه امام صادق(ع) به گفت‌وگو بنشيند. مصطفي کواکبيان مدير‌مسوول روزنامه «مردم‌سالاري» و دانش‌آموخته دانشگاه امام صادق(ع) که از سال 1361 تحصيل در اين دانشگاه را آغاز کرد، درباره شخصيت برجسته آيت‌الله مهدوي‌کني مي‌گويد: آيت‌الله مهدوي‌کني سمبل سياست اخلاقي و اعتدالگرايي انقلابي بود.

کواکبيان درباره مديريت علمي و سياسي مرحوم آيت‌الله مهدوي‌کني اظهار داشت: بنده در سال 1361 علي‌رغم اينکه در چندين دانشگاه پذيرفته شده بودم، به‌دليل تعلقات شخصي ترجيح دادم در دانشگاه امام صادق(ع) تحصيل کنم و تا سال 1368 مشغول درس در اين دانشگاه بودم.

وي ادامه داد: همچنين از سال 1368 تا 1375 به ‌صورت مرتب با دانشگاه امام صادق(ع) ارتباط داشتم، چرا که انجمن فارغ‌التحصيلان دانشگاه امام صادق(ع) را تأسيس کردم و دبير اين انجمن بودم. البته از سال 1375 عملاً اين تشکل را ادامه ندادم و در طول اين مدت نيز چند ترم در دانشگاه امام صادق(ع) تدريس کردم و بعد به عضويت هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي پذيرفته شدم و کمتر توفيق داشتم که در دانشگاه امام صادق(ع) حضور داشته باشم. مدير‌مسوول روزنامه «مردم‌سالاري» افزود: بنده خيلي خوشحال بودم که ساير دانشگاه‌ها را رها کردم و براي تحصيل به دانشگاه امام صادق(ع) آمدم.

کواکبيان درباره خصوصيات آيت‌الله مهدوي‌کني رئيس فقيد دانشگاه امام صادق(ع) گفت: آيت‌الله مهدوي‌کني ميان شخصيت‌هاي سياسي در داشتن شخصيت اخلاقي زبانزد بود؛ نه به‌ دليل اينکه تدريس درس اخلاق مي‌کرد و نه به‌دليل اينکه همان درس‌ها با عنوان کتاب «نکته‌هاي آغاز در اخلاق عملي» چاپ شد بلکه واقعيت اين است که آيت‌الله مهدوي‌کني در همه برخوردها و رفتارهاي خود اخلاق را مد نظر داشت و به ‌جاي اينکه اخلاق سياسي داشته باشد، سياست اخلاقي داشت.

آيت‌الله مهدوي‌کني ما را از نام بردن اشخاص منع مي‌کرد

اين دانش‌آموخته دانشگاه امام صادق(ع) با بيان «آميختگي اخلاقي و سياسي را در وجود آيت‌الله مهدوي‌کني زياد مي‌ديديم» اظهار داشت: زماني که در حضور آيت‌الله مهدوي‌کني بحث سياسي مطرح مي‌شد و نام اشخاص برده مي‌شد، ما را از بردن نام اشخاص پرهيز مي‌داد و مي‌گفت: «مايل نيستم که نام اشخاص برده شود» و اين براي من درس‌آموز بود؛ وي به‌مصداق روايات، ديگران را به حقايق دعوت مي‌کرد نه با زبان بلکه در عمل آنها را به اسلام و حقيقت ديني دعوت مي‌کرد.

مدير‌مسوول روزنامه «مردم‌سالاري» با بيان اينکه هميشه انسان شيفته اين بود که با آيت‌الله مهدوي‌کني محشور باشد و عملاً درس اخلاق را از وي فراگيرد، گفت: ويژگي دوم آيت‌الله مهدوي‌کني اين بود که وي همواره عمل به تکليف را براي خود اصل مي‌دانست و از جوسازي و بحث‌هاي حاشيه‌اي هيچ‌وقت هراسي نداشت؛ در مقطع انتخابات مجلس سوم من خدمت آيت‌الله مهدوي‌کني رسيدم و بحثي در مورد انتخابات مطرح شد و وي گفت: «من که بعد از 60 سال ريشم را در اسلام سفيد کردم، برخي به من اتهام اسلام آمريکايي مي‌زدند، اما من نگران اين حرف‌ها نيستم و به وظيفه خودم عمل مي‌کنم».

اظهار نظر آيت‌الله مهدوي‌کني درباره وحدت اصولگرايان

کواکبيان با تأکيد بر اينکه آيت‌الله مهدوي‌کني تابع جو نمي‌شد، افزود: من همين اواخر درباره اين موضوع که آيت‌الله مهدوي‌کني مي‌خواست ميان اصولگرايان وحدت ايجاد کند، خدمت وي رسيدم و گفتم: اصولگرايان حرف شما را گوش نمي‌دهند؛ چرا شما همچنان اصرار داريد که ميان اصولگرايان وحدت ايجاد کنيد؟ آيت‌الله مهدوي‌کني در پاسخ به من گفت: «من تشخيص دادم که تکليفم اين است ولو اينکه آقايان هم اين کار را نکنند».

وي ادامه داد: خدايي هم برخي از نامزدهاي انتخاباتي خيلي بَد کردند که از آيت‌الله مهدوي‌کني حرف‌شنوي نداشتند؛ چراکه اگر وي محور وحدت اصولگرايان بود، جاداشت که حرف‌شنوي بيشتري از وي داشته باشند.

آيت‌الله مهدوي‌کني روحانيت
را فراحزبي مي‌خواست

مدير مسوول روزنامه «مردم‌سالاري» درباره خصوصيت سوم آيت‌الله مهدوي‌کني اظهار داشت: خصوصيت ديگر آيت‌الله مهدوي‌کني اين بود که روحانيت را مستقل از حکومت و فراحزبي مي‌خواست؛ روزي به آيت‌الله مهدوي‌کني گفتم: مجمع روحانيون مبارز از وزارت کشور مجوز گرفته است؛ شما نمي‌خواهيد براي جامعه روحانيت مبارز مجوز بگيريد؟ وي پاسخ داد: آقاي کواکبيان؛ يعني من بروم و از آقاي بشارتي وزير کشور تأييديه بگيرم؟ من گفتم: حاج آقا، اگر جامعه مي‌خواهد ليست انتخاباتي بدهد، کار حزبي تلقي مي‌شود و بايد مجوز بگيريد. آيت‌الله مهدوي‌کني پاسخ داد: «با اين کارها مخالفم و معتقدم جامعه روحانيت بايد جنبه پدري و هدايت کلي مردم را به‌عهده گيرد و وارد بستن ليست و تنظيم ليست نشود. پس ما نيازي به مجوز نداريم».

آيت‌الله مهدوي‌کني مي‌گفت نيازي نيست در خبرگان صف‌آرايي، ليست‌بندي و جناح‌بندي شود

کواکبيان اظهار داشت: هر جايي که بحث انتخابات خبرگان مي‌شد، آيت‌الله مهدوي‌کني مي‌گفت: مردم من را مي‌شناسند و نيازي نيست که در خبرگان صف‌آرايي، ليست‌بندي و جناح‌بندي شود؛ مخصوصاً در بحث خبرگان رهبري آيت‌الله مهدوي‌کني به وجود کار حزبي و ليست انتخاباتي باور نداشت. وي ادامه داد: ويژگي چهارم آيت‌الله مهدوي‌کني اعتدالگرايي بود؛ من در طول اين مدت هيچ‌وقت نديدم که آيت‌الله مهدوي‌کني به افراط و تفريط روي آورد و برخورد سياسي کند و رفتار جامعه روحانيت از مرز اعتدال عدول کرده باشد.

کواکبيان اظهار داشت: در مجموع در طول اين 6 سال يک بار نديدم که آيت‌الله مهدوي‌کني موضع تندي بگيرد و افراطي باشد؛ در حالي که در مورد وضعيت موجود نظر داشت؛ من معتقدم در آيت‌الله مهدوي‌کني اعتدالگرايي سياسي وجود داشت.

آيت‌الله مهدوي‌کني به‌عنوان شاگرد امام خميني(ره) مشي سياسي و فکري ايشان را قبول داشت

اين دانش‌آموخته دانشگاه امام صادق(ع) گفت: آخرين ويژگي آيت‌الله مهدوي‌کني اين بود که به‌عنوان شاگرد امام خميني(ره) مشي سياسي و فکري ايشان را با تمام وجود قبول داشت و در برابر اصل و ديدگاه‌هاي امام خميني(ره) از خود نقطه نظراتي را بروز نمي‌داد هرچند در برخي جاها صاحب نظر بود اما سعي مي‌کرد نظر امام(ره) را بر نظر خود اولويت دهد و آيت‌الله مهدوي‌کني از استوانه‌هاي محکم ياوري امام خميني(ره) بود.

آيت‌الله مهدوي‌کني بعد از امام(ره) يکي از محکم‌ترين پشتيبانان مقام معظم رهبري بود

مدير مسوول روزنامه «مردم‌سالاري» ادامه داد: آيت‌الله مهدوي‌کني بعد از امام خميني(ره) يکي از محکم‌ترين پشتيبانان مقام معظم رهبري بود و اين به‌دليل نوع نگاه به ولايت فقيه بود؛ من روزي به خدمت آيت‌الله مهدوي‌کني رسيدم و گفتم: ولي فقيه مشروعيت الهي مردمي دارد، و وي پاسخ داد: «من معتقدم نصب الهي فقيه براي ما کفايت مي‌کند» و من گفتم: مردم‌سالاري ديني، و وي گفت: «دين‌سالاري مردمي و حاکميت ديني بايد باشد و ذره‌اي با مردم مقابله نکند». کواکبيان يادآور شد: آيت‌الله مهدوي‌کني در بحث‌ها اعتدالگرا بود و برخي صحبت‌ها را قبول مي‌کرد ضمن اينکه ما به‌عنوان شاگرد وي هميشه حرف‌شان را قبول مي‌کرديم.

از آيت‌الله مهدوي‌کني خواستم اجازه دهد با وي اختلاف سليقه سياسي داشته باشم

مدير‌مسوول روزنامه «مردم‌سالاري» با اشاره به خاطره‌اي از آيت‌الله مهدوي‌کني گفت: يک بار خدمت آيت‌الله مهدوي‌کني رسيدم و گفتم: من شاگرد شما هستم و از لحاظ احساسي و تعلق خاطر شما را دوست دارم؛ ولي اجازه بدهيد با شما اختلاف سليقه سياسي هم داشته باشم، و وي پاسخ داد: «يک مقدار نه بيشتر (با خنده)؛ ما هم حرفي نداريم و همين را مي‌خواهيم».

وي اظهار داشت: آيت‌الله مهدوي‌کني در ارتباط با اساتيدي که براي تدريس علوم سياسي دعوت مي‌شدند، اين ديدگاه را نداشت که طرف صددرصد عقيده رياست دانشگاه را پذيرفته باشد و بعد درس بدهد؛ من يادم هست حتي اوايل دکتر سروش هم در دانشگاه امام صادق(ع) تدريس مي‌کرد و اساتيد سکولار نيز در اين دانشگاه درس مي‌دادند، ولي آيت‌الله مهدوي‌کني با سعه صدر و بزرگ‌منشي احترام مي‌گزارد و اعتقاد نداشت که دانشجو يا استاد بايد از لحاظ مشي سياسي اعتقاد مديريت دانشگاه را داشته باشد. کواکبيان ادامه داد: البته آيت‌الله مهدوي‌کني در بحث دانشجويان بسيار مواظبت مي‌کرد که دانشجويان خوب درس بخوانند و تقوا پيشه کنند؛ ما چون متأهل بوديم شب‌ها از دانشگاه امام صادق(ع) بيرون مي‌آمديم ولي آيت‌الله مهدوي‌کني انضباط داشت که دانشجويان وقتي بيرون مي‌روند، وقتشان تلف مي‌شود.

اين دانش‌آموخته دانشگاه امام صادق(ع) افزود: من بعدها به آيت‌الله مهدوي‌کني گلايه کردم و گفتم: شما به ما سخت گرفتيد و اجازه نداديد که تشکل دانشجويي در دانشگاه امام صادق(ع) تأسيس کنيم، ولي وي پاسخ داد: «اگر فکر کنيد مي‌فهميد که چقدر اين کار به‌نفع شما بود؛ من مي‌خواستم بيشتر درس بخوانيد» و در ادامه خاطره مدرسه آيت‌الله مجتهدي را تعريف مي‌کرد که در اين مدرسه به طلبه‌ها اجازه داده نمي‌شد بيرون بروند و بايد درس مي‌خواندند.

مدير‌مسوول روزنامه «مردم‌سالاري» در پايان ضمن ابراز تأسف از رحلت آيت‌‌الله مهدوي‌کني خاطرنشان کرد: آيت‌الله مهدوي‌کني سمبل سياست اخلاقي و اعتدالگرايي انقلابي بود.


 برگزاري عزاداري در رياست‌جمهوري  

مراسم عزاداري سرور و سالار شهيدان حضرت ابا‌عبدالله الحسين‌(ع) و ياران باوفاي آن حضرت، همزمان با روز هفتم ماه محرم‌الحرام با حضور رييس‌جمهور و اعضاي هيات دولت در محل نهاد ‌رياست‌جمهوري برگزار شد. مراسم عزاداري حضرت ابا‌عبدالله‌الحسين‌(ع) پيش‌از ظهر شنبه با حضور حجت‌الاسلام حسن روحاني رييس‌جمهور، معاونان رييس‌جمهور، وزرا، رييس دفتر و مشاوران رييس‌جمهور، معاونان وزرا و مديران نهاد ‌رياست‌جمهوري در محل نهاد رياست‌جمهوري برگزار شد. در اين مراسم سرشار از معنويت، علاوه بر مداحي و ذکر مصيبت حادثه کربلا، حجت‌الاسلام رستگاري كربلا را تقابل دو فكر و دو انديشه دانست و با اشاره به آثار معنوي، روحي و فكري مجالس عزاداري امام‌حسين‌(ع) و ياران آن حضرت، روايات ائمه معصومين عليهم‌السلام درباره جايگاه بالاي شركت در اين مجلس و طرح انديشه و امر و رسالت ايشان در اين مراسم را يادآور شد. شركت‌كنندگان در مراسم عزاداري ابا‌عبدالله‌الحسين(ع)، نماز جماعت ظهر و عصر هفتم ماه محرم‌الحرام را به امامت حسن روحاني اقامه کردند.


 دور بعدي مذاکرات ايران و 1+5، 27 آبان در وين ‎ 

دور بعدي مذاکرات ايران و 1+5، 27 آبان (18 نوامبر) در وين برگزار مي‌شود.

به گزارش ايسنا ، بنا بر اعلام اتحاديه اروپا، دور بعدي مذاکرات ايران و 1+5، 27 آبان (18 نوامبر) در وين برگزار مي‌شود.

پيش از اين خبرگزاري ايتارتاس از برگزاري دور بعدي مذاکرات در 18 نوامبر در وين خبر داده بود.

قبل از نهمين دور مذاکرات ايران، قرار است نشست سه‌جانبه کري، اشتون و ظريف در عمان در 18 و 19 آبان برگزار شود.

هم چنين قرار است کاترين اشتون 16 آبان با مديران سياسي 1+5 در وين ديدار کند. اتحاديه اروپا هدف از اين نشست را آمادگي براي ديدارهاي آتي با نمايندگان ايران اعلام کرده است.

مايکل مان، سخنگوي اتحاديه اروپا هم اعلام کرده است تا قبل از 27 آبان، ديدارهاي چندجانبه در چارچوب گروه 1+5، بين دو طرف انجام خواهد شد.


 آغاز ثبت نام آزمون کارشناسي ارشد از شنبه آينده 

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت نام براي شرکت در آزمون ورودي کارشناسي ارشد ناپيوسته 94 و بيستمين دوره المپياد علمي دانشجويي کشور از شنبه آينده 17 آبان 93 آغاز شده و تا يکشنبه 25 آبان ماه ادامه دارد.

حسين توکلي در گفت و گو با ايسنا ، با تاکيد بر اينکه ثبت نام براي شرکت در اين آزمون منحصرا از طريق شبکه اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org صورت مي‌پذيرد افزود: کليه داوطلبان ضرورت دارد تا در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما و تهيه مدارک و اطلاعات مورد نياز ثبت نام به سايت سازمان مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.وي ادامه داد: با توجه به اينکه پرداخت هزينه ثبت نام اينترنتي است داوطلبان لازم است به وسيله کارت‌هاي عضو شبکه بانکي شتاب که پرداخت الکترونيکي آنها فعال است و با پرداخت 250 هزار ريال به عنوان وجه ثبت نام براي ثبت نام اقدام کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور در پايان گفت: بر اساس برنامه زماني مشخص شده اين آزمون در صبح و عصر چهارشنبه 15، پنج شنبه 16 و جمعه 17 بهمن ماه 93 برگزار خواهد شد.