تاریخ 1393/07/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3761 برو جستجو جستجوی پیشرفته   کسب چند عنوان کشوري توسط ورزشکاران رشته دفاع شخصي شهرستان شاهرود 

سرويس ورزشي:

تيم دفاع شخصي شهرستان شاهرود به عنوان نماينده استان در مسابقات قهرماني کشور کميته دفاع شخصي به مدت دو روز در شهرستان بهشهر از استان مازندران برگزار شد که اين تيم به پنج مقام اولي،دو دومي و چهار عنوان سومي دست يافت که اسامي انها به شرح زير مي باشد:

جواد عجم ،علي عجم،حميد عجم و حميد نوري در رده بزرگسالان-امير حسن عر ب انصاري در رده نوجوانان به مقام نخست رسيدند و محمد مهدي عباسيان در رده جوانان سوم شد همچنين وحيد نوري و حميد عجم در رده بزرگسالان به مقام سومي رسيدند اما در رشته هنرهاي فردي و در رده سني نونهالان يوسف اکبري دوم و محمد مهدي سرسري سوم شدند و در رده نوجوانان عليرضا قربان مجني دوم شد.


 قهرماني مقتدرانه تيم هندبال نوجوانان دختر گرمسار در استان سمنان 

سرويس ورزشي:

بانوان نوجوان هندبال گرمسار مقتدرانه قهرمان استان شدند .

نوجوانان دختر گرمسار در مسابقات استاني که با حضور تيم هاي هندبال سمنان،دامغان و گرمسار و به ميزباني شهرستان گرمسار برگزار شد توانستند پس از شکست تيم هاي سمنان و دامغان مقتدرانه در جايگاه اول استان در اين رده بايستند و شايستگي هاي خود را به اثبات برسانند.تيم گرمسار در نخستين ديدار خود که در روز پنجشنبه برگزار شد به مصاف تيم دامغان رفت که موفق شد اين تيم را با نتيجه ي 15 بر 6 شکست دهد و در ديدار دوم خود به مصاف سمنان رفت و با نتيجه قاطع 16 بر 4 موفق به شکست اين تيم شد.

بازيکنان تيم گرمسار :

زهرا ريحاني ، سارا ترامشلو ، ساحل لولائي، مبينا يدره ،مهديه صفايي ، کيميا يدره ، مينا برهاني ، رضوانه فروتن ، مهسا برهاني ، عرفانه جعفري ، زهرا عامري ، فاطمه ميرآخورلي


 برگزاري يکدوره مسابقه کشتي دوستانه در سرخه 

سرويس ورزشي:

يکدوره مسابقه کشتي دوستانه در سرخه برگزار شد

به گزارش روابط عمومي اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان به مناسبت و گراميداشت هفته دفاع مقدس يکدوره مسابقه کشتي دوستانه در سالن انقلاب سرخه با حضور 40 کشتي گير در اوزان مختلف برگزار و افراد ذيل حائز مقام نخست گرديدند.شايان ذکر است با همت محمدتقي امامي، پيشکسوت فعال کشتي سرخه، از برخي از مسئولين و مربيان هيئت کشتي سرخه نيز با اهداي هديه تقدير گرديد.

- محمد پورچه مقام نخست وزن 20 کيلوگرم

- محمدصادق پورچه مقام نخست وزن 22 کيلوگرم

- اميرعلي سنگسري مقام نخست وزن 25 کيلوگرم

- محمد کرک آبادي مقام اول وزن 30کيلوگرم

- محمدامين يعقوبي مقام اول وزن 32کيلوگرم

- مصطفي جهان آبادي مقام اول وزن 35کيلوگرم

- محمدمهدي فيض مقام اول وزن 38کيلوگرم

- اميرحسين وطني مقام اول وزن 40کيلوگرم

- علي مجيدي مقام اول وزن 45کيلوگرم

- علي قزويني مقام اول وزن 48کيلوگرم

- عليرضا مونسان مقام اول وزن 50 کيلوگرم

- حامد باراني مقام اول وزن 55 کيلوگرم

- هادي رستم پور مقام اول وزن 60 کيلوگرم

- محمدامين قرايي مقام اول وزن 66 کيلوگرم

- مرتضي اردمه مقام اول وزن 66 کيلوگرم


 مهدي شهر ميزبان دومين دوره ارتقاء داوري کاراته استان 

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي هيأت کاراته شهرستان مهدي شهر، دومين استاژ و ارتقاء داوري کاراته استان با حضور جناب آقاي پرويز رستم مهربان داور جهاني و مدرس فدراسيون کاراته جمهوري اسلامي ايران ، مختص سبک هاي کنترلي (آقايان و بانوان) در روزهاي پنجشنبه و جمعه{24 و 25 مهر ماه} در دو بخش تئوري و عملي در شهرستان مهدي شهر برگزار خواهد شد. کلاس تئوري اين دوره روز پنجشنبه 24 مهرماه رأس ساعت 9 صبح در سالن آمفي تئاتر کانون شهيد بيدقي مهدي شهر برگزار ميگردد.شايان ذکر است با عنايت به تغييرات صورت گرفته در قوانين داوري کاراته ، حضور در اين استاژ براي کليه داوران استان در بخش کنترلي الزامي مي باشد.


 دليل موفقيت مسي چيست؟  

سرويس ورزشي:

يک تحقيق علمي در دانشگاه بريتانيا ثابت کرد تفاوت بازيکنان بزرگ دنيا با بازيکنان آماتور تنها قدرت فيزيکي نيست که تفاوت در پرکاري ذهن آنهاست.

محققان دانشگاه برونل بريتانيا دريافتند فرق فوتباليست‌هاي بزرگ دنيا با بازيکنان آماتور اين است که بازيکنان بزرگ قادر هستند در مواقع حساس بازي، قسمت‌هاي بيشتري از ذهن خود را فعال کنند و اين عمل به بازيکنان کمک مي‌کند تا در مقابل بازيکن مقابل واکنش موفقيت‌آميزي داشته باشند.

بر طبق اين گزارش که به بررسي ذهن‌هاي فوتباليست‌هاي دنيا پرداخته است، ثابت شده که براي مثال ممکن است بازي زيباي مسي به دليل ذهن پرکارش باشد.

در اين مقاله که در ژورنال ورزشي و روانشناسي تمرين چاپ شده است، نتيجه‌گيري شده آن چه يک بازيکن را از يک بازيکن ديگر متمايز مي‌کند، ذهن درگير و پرکارش نسبت به بازيکنان آماتور است که باعث مي‌شود اين بازيکنان به صورت غريزي در زمين مسابقه واکنش مناسبي داشته باشند و کمتر فريب بازيکنان حريف را بخورند.

در اين پژوهش از 39 بازيکن از سطح آماتور تا حرفه‌اي هنگام نزديک شدن بازيکن به توپ، تست ام آر اي (MRI) از مغزي گرفته شد. در اين تست بازيکني که توپ را حمل مي‌کند، سعي در فريب بازيکني دارد که در حال تست MRI است و اين بازيکنان هر يک واکنش‌هاي مختلفي به اين بازيکن ارائه دادند. در نتيجه‌گيري از اين آزمايش مشخص شد آن چه بيش از انعطاف بدني و آمادگي جسماني بازيکنان بزرگ دنيا را از بازيکنان آماتور متمايز مي‌کند، واکنش‌هاي ذهني اين بازيکنان است که باعث مي شود يک بازيکن نسبت به يک بازيکن ديگر واکنش بهتري داشته باشد. بازيکنان بزرگ دنيا داراي ذهن پرکار و خلاق هستند و اين به آنها فرصت مي‌دهد تا در کمترين زمان بهترين تصميم را در زمين مسابقه بگيرند.


 نکاتي براي دوندگاني که آسم دارند  

سرويس ورزشي:

وجود گرد و خاک و گرده گياهان در هوا باعث مي‌شود که دويدن به ورزش آزار دهنده براي افرادي که آسم دارند تبديل شود.

دويدن يکي از ورزش‌هايي است که آسم را تشديد مي‌کند و با وجود گرد و خاک و گرده گياهان در هوا کار دوندگان سخت‌تر نيز مي‌شود. گزارش انجمن آسم انگليس نشان داده است که سه چهارم افرادي که آسم دارند، دويدن را عامل تحريک بيماري خود مي‌دانند.

مدير کلينيک آلرژي انگليس به افرادي که آسم دارند توصيه مي‌کند که در کنار جاده‌هاي شلوغ و مکان‌هايي که درخت و چمن زيادي دارند ندوند. ترکيبي از دويدن و هواي آلوده مي‌تواند براي افرادي که آسم دارند مشکل‌ساز باشد. دويدن ورزشي هوازي است که به واسطه انجام آن هواي زيادي وارد ريه‌ها مي‌شود. به هنگام دويدن هواي زيادي از طريق دهان وارد بدن مي‌شود که بدين ترتيب هوا کمتر تصفيه مي‌شود.

فصل و ساعت روز نيز تاثير زيادي بر حساسيت ورزشکاران دارد. افرادي که آسم دارند بايد صبح زود يا اوايل غروب که گرده‌ها در هوا کمترند بدوند. دويدن بعد از بارش باران نيز مناسب است. اگر در شهر شلوغ زندگي مي‌کنيد، ورزش کردن صبح خيلي زود بهتر است. اگر مي‌خواهيد در هواي سرد ورزش کنيد دور دهان خود را با يک شال ببنديد تا از خشکي آن جلوگيري کنيد. ريکاوري براي افرادي که آسم دارند مهم است. ورزش و دويدن مي‌تواند ماهيچه‌هاي تنفسي را قوي‌تر کند. تنها بايد به نکات مهم توجه کرد تا آلرژي و آسم تشديد نشود


 تيم ملي فوتبال ايران بنفيکا را شکست داد 

تيم ملي فوتبال ايران در ديداري تدارکاتي مقابل بنفيکاي پرتغال با نتيجه يک بر صفر به پيروزي رسيد.به گزارش ايرنا، در اين مسابقه که در اردوي تدارکاتي تيم ملي ايران در پرتغال برگزار شد، سردار آزمون دردقيقه 44 تنها گل شاگردان کارلوس کي روش را وارد دروازه حريف کرد.عليرضاحقيقي، پژمان منتظري، وريا غفوري، اميرحسين صادقي، مهرداد پولادي ، عليرضا جهانبخش، سردار آزمون، اميد ابراهيمي، آندرانيک تيموريان، مسعود شجاعي و سروش رفيعي بازيکنان ايران در نيمه نخست اين مسابقه بودند.در نيمه دوم نيز محسن فروزان، احسان حاج صفي، سيدجلال حسيني، پژمان منتظري، خسرو حيدري، احمد عبدالهو زاده، مرتضي پورگنجي، کريم انصاريفرد، وحيد اميري، رضا قوچان نژاد و اشکان داژگه به ميدان رفتند.از دقيقه 30 فروزان به جاي حقيقي و از دقيقه 60 عليرضا بيرانوند به جاي فروزان بازي کردند تاهرسه دروازه بان ايران 30 دقيقه در چارچوب دروازه ايستاده باشند.براساس توافق سرمربيان دو تيم، اين مسابقه بدون وقت استراحت بين دو نيمه برگزار شد.


 اخبار کوتاه ورزشي 

تيم هندبال بانوان شهرستان دامغان نائب قهرمان مسابقات استان سمنان شد

سرويس ورزشي:

مسابقات انتخابي هندبال (بانوان) نوجوانان استان با حضور تيم هاي سمنان ، گرمسار و دامغان در مورخه 17و 18مهرماه 93 به ميزباني شهرستان گرمسار برگزار شد، تيم دامغان با حضور 14 بازيکن در مقابل تيم گرمسار با نتيجه 16 - 8 بازي را واگذار کرد و در برابر سمنان با نتيجه 15-11به پيروزي رسيد، و به مقام دوم استان دست يافت.


برگزاري پنجمين دوره جشنواره فرهنگي ورزشي توانا

سرويس ورزشي:

به گزارش روابط عمومي اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان، افتتاحيه پنجمين دوره جشنواره فرهنگي ورزشي توانا ويژه جانبازان و معلولان به صورت نمادين روز پنجشنبه24/7/93از جلوي درب ورودي اداره کل ورزش و جوانان به سمت ميدان معلم برگزار مي گردد. اين جشنواره کار خود را در تاريخ مذکور در شش رشته ورزشي پينگ پنگ، تير اندازي، گلبال، واليبال، دو و ميداني و بوچيا در دو بخش بانوان و آقايان شروع خواهد کرد.


آمادگي تيم هاي پايه هندبال سمنان

سرويس ورزشي:

تيم هاي هندبال نونهالان ، نوجوانان و بزرگسالان شهر سمنان جهت برگزاري اردوي و مسابقه تدارکاتي در تاريخ 18/7/93 به شهرستان ساري اعزام شدند . آقايان عباس اصغري و بهرام همتي با کوشش فراوان در حال آماده کردن تيم ها جهت حضور در مسابقات استاني و کشوري هستند .


دسته گلي جديد از فوتبال!

تيم ملي جوانان ايران در يک بازي تشريفاتي مقابل ميانمار پيروز شد.

تيم ملي جوانان ايران که با دو شکست مقابل تايلند و يمن از گردونه رقابت‌هاي زير 19 سال آسيا حذف شده در آخرين مسابقه مرحله گروهي که مسابقه‌اي تشريفاتي براي ايران محسوب مي‌شد به مصاف ميانمار رفت که با نتيجه 2 بر صفر به پيروزي رسيد. يک برد بي‌حاصل که حتي نتوانست مانع آخر شدن ما در جدول شود.به اين ترتيب تيم جوانان ايران با يک برد و دو باخت وداعي تلخ با رقابت‌هاي قهرماني زير 19 سال داشته باشد.تيم تايلند هم 3 بر 2 مقابل يمن به پيروزي رسيد تا به عنوان صدرنشين از اين گروه صعود کند و ميانمار هم با حضور در رده دوم صعود کرد.


 آشنايي با پيشکسوتان کشتي سرخه ؛ محمدتقي امامي  

سرويس ورزشي:

استاد محمدتقي امامي فرزند نجفعلي متولد 19 آذر 1325 در سرخه، کشتي‌گير پيشين و از قديمي‌ترين مربيان و پيشکسوتان کشتي استان سمنان است. وي چندين مقام قهرماني در مسابقات مختلف را در کارنامه دارد و داراي سابقه مربيگري در تهران و سرخه مي‌باشد.

امامي اکنون رئيس کميته پيگيري و هماهنگي هيئت کشتي شهرستان سرخه است و بعنوان يکي از مربيان خوشنام و حمايتگر کشتي سرخه، نظرات و تجربيات خويش را با حضور مداوم در جلسات تمرين به ورزشکاران همشهري‌اش انتقال مي‌دهد که اين امر باعث دلگرمي کشتي‌گيران و کشتي‌دوستان سرخه شده است. هيئت کشتي سرخه براي اين پيشکسوت محترم آرزوي صحت و سلامت و توفيق مي‌نمايد.