تاریخ 1393/07/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3761 برو جستجو جستجوی پیشرفته   استاندار سمنان
 سرشماري عمومي کشاورزي هر چه دقيق تر باشد به برنامه ريزي بهتر کمک مي کند  

سرويس خبر:
استاندار سمنان گفت: سرشماري عمومي کشاورزي هر چه دقيق تر باشد به برنامه ريزي بهتر کمک مي کند .  
به گزارش روابط عمومي استانداري: استاندار سمنان در نشست بررسي روند اجرايي طرح سرشماري عمومي کشاورزي استان سمنان خواستار به کارگيري تمام امکانات دستگاه هاي اجرايي براي اجراي سرشماري عمومي کشاورزي در استان سمنان شد و افزود: وجود آمار دقيق از بهره برداران کشاورزي به عنوان بخش مهمي از اقتصاد جامعه، کار برنامه ريزان و اجراي طرح هاي مرتبط با بخش کشاورزي را آسان تر مي کند.  
در ادامه جلسه معاون فني و آموزشي طرح سرشماري عمومي کشاورزي استان گفت: متوسط پيشرفت اين سرشماري در استان سمنان 19 درصد و در کشور 20 درصد است و درصد پيشرفت مورد انتظار در اين مرحله 30 درصد اعلام شده است.  
عبدالله زاده خاطرنشان کرد: پراکندگي بهره برداران در شهرستان هاي مختلف عامل اصلي عقب بودن پيشرفت سرشماري عمومي کشاورزي در اين استان نسبت به متوسط پيشرفت کشوري در اجراي اين سرشماري است. وي افزود: 34 درصد بهره برداران در اين استان غيرساکن، 65 درصد بهره برداران ساکن و يک درصد بهره برداران شرکتهاي ثبت شده رسمي هستند.    معاون فني و آموزشي طرح سرشماري عمومي کشاورزي استان تصريح کرد: پراکندگي بهره برداران در شهرستانهاي استان سمنان متفاوت است و اين امر باعث پايين آمدن متوسط عملکرد ماموران سرشماري عمومي کشاورزي شده است که با گذشت زمان و عبور از اين مرحله، عملکرد ماموران سرشماري در استان سمنان به صورت قابل توجهي افزايش مي يابد.  
وي گفت: متوسط تعداد بهره بردار آمارگيري شده توسط هر يک از ماموران سرشماري عمومي کشاورزي در استان سمنان در هر روز کاري 11 بهره بردار است.   
عبداله زاده افزود: متوسط عملکرد هر يک از 55 آمارگير سرشماري عمومي کشاورزي در اين استان در حال حاضر، سرشماري از 128 بهره بردار بخشهاي مختلف کشاورزي است.  
توجيه نبودن بهره برداران در مورد علت و اهداف سرشماري عمومي کشاورزي، کم گويي بهره برداران کشاورزي در زمان تکميل پرسشنامه ها، کمبود خودرو، کمبود مامور سرشماري در برخي شهرستانها و به کارگيري سرشماران ذخيره به منظور پيشرفت سريع تر روند سرشماري، ناآگاهي بهره برداران و کافي نبودن اطلاع رساني لازم به آنها، متناسب نبودن تعداد ماموران سرشماري با برخي از حوزه هاي آماري و به روز نبودن فهرست بهره برداران غيرساکن در آبادي هاي خالي از سکنه برخي از مشکلات اجراي سرشماري عمومي کشاورزي در استان سمنان عنوان شد.

 


 از سوي مديرکل مديريت بحران استانداري سمنان تشريح شد;
 گزارشي از بلاياي طبيعي استان 
  زلزله،خشکسالي،سرمازدگي و سيل در 17 سال گذشته بالغ بر 1780 ميليارد تومان خسارت وارد کرد

مديرکل مديريت بحران استانداري سمنان با اشاره به وقوع چندين سيل و زلزله کوچک و بزرگ طي يک سال اخير در اين استان گفت: زلزله،خشکسالي،سرمازدگي و سيل مهمترين بلاياي طبيعي هستند که در استان سمنان به وقوع مي پيوندند. احمد طاهري در گفت وگو با (ايسنا)،منطقه سمنان،  با بيان اينکه استان سمنان از استان هاي بلاخيز کشور محسوب مي شود، افزود: در طول 17 سال گذشته خسارتي بالغ بر 1780 ميليارد تومان از طريق حوادث گوناگون به استان سمنان، وارد شده که حدود 50 درصد اين خسارت مربوط به خشکسالي است. وي تصريح کرد: در سال زراعي 93-92 با کاهش 42 درصدي بارندگي نسبت به ميانگين بلند مدت، خسارتي بالغ بر 320 ميليارد تومان به بخش آب و کشاورزي استان وارد شده است. مدير کل مديريت بحران استانداري سمنان اظهار کرد: پايين بودن ميزان بارندگي نسبت به ميانگين کشور و جهان، و همجواري با کوير و اقليم خشک در طول تاريخ ،سبب شده اين استان با مشکل خشکسالي مواجه باشد. طاهري با بيان اينکه سرمازدگي يکي ديگر از بلايايي است که از اين ناحيه همه ساله کشاورزي استان را تهديد مي کند خاطرنشان کرد: با تغييرات شديد دمايي در حاشيه کوير و بخش هاي کوهپايه اي استان در طول شبانه روز و در طول فصول مختلف و همچنين با توجه به سرماي زودرس پاييزه و ديررس بهاره همه ساله استان شاهد خسارتهاي زيادي در اين بخش است که ميزان اين خسارات در سال زراعي 93-92 بالغ بر 5.16 ميليارد تومان برآورد شده است. 

 


 مشکلات تعاوني هاي مسکن مهر سمنان و مهديشهر بررسي شد 

سرويس خبر:
جلسه بررسي مشکلات تعدادي از تعاوني هاي مسکن مهرسمنان و مهديشهر در فرمانداري سمنان تشکيل شد. 
به گزارش روابط عمومي فرمانداري سمنان، در اين جلسه در خصوص تقسيط وام هاي مسکن ارائه شده به متقاضيان و معرفي افراد به بانک جهت پيشگيري از افزايش سود مشارکت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت  
عدم انجام تهدات برخي از پيمانکاران و عدم معرفي متقاضياني که در حال حاضر در واحد ها سکونت دارند به بانک مسکن از سوي تعاوني بخشي از مشکلات مطروحه در  اين جلسه بود.
سعدالدين فرماندار سمنان و قنبري فرماندار مهديشهر در اين جلسه خواستار رفع مشکلات مردم در مسکن مهر شد.
خسروي نماينده مردم شهرستانهاي سمنان مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينکه بخشي از کارها در مسکن مهر باقيمانده گفت: رتبه دوم کشوري استان در مسکن مهر به منزله اتمام کارها نيست و با تلاش و همکاري دستگاه هاي متولي مشکلات موجود نيز بايد مرتفع شود.
شايان ذکر است در اين جلسه سعدالدين فرماندار سمنان، قنبري فرماندار مهديشهر، خسروي نماينده مردم شهرستانهاي سمنان مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي وصادقي مديرکل مسکن و شهرسازي و غنيان مديرکل تعاون  کار ورفاه  اجتماعي و ترحمي مدييت امورشعب بانک مسکن استان حضور داشتند.

 


 انتصاب رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان دامغان 

سرويس خبر:
مدير کل حفاظت محيط زيست استان سمنان با صدور حکم رسمي  فرامرز اسفندياري را به عنوان رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان دامغان منصوب واز زحمات مسلم عراقي تقدير و تشکر کردند.
متن حکمي که از سوي عباسعلي دامنگير مديرکل حفاظت محيط زيست استان سمنان صادر شده چنين است:در سالي که به فرموده مقام معظم رهبري به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي مزين شده است ودر ايامي که رويکرد سازنده دولت تدبير و اميد جامعه محيط زيستي را به تحولي عظيم در توسعه فرهنگ و محيط زيست کشور اميدوار کرده واين با اميد مسووليت همه ما را افزون ساخته; به موجب اين ابلاغ جنابعالي را که از تعهد، درايت و تجربيات ارزنده برخورداريد به سمت رئيس اداره حفاظت محيط زيست شهرستان دامغان منصوب مي نمايم.
انشا»ا... خدمت خالصانه و ارزشمند جنابعالي در راستاي وظايف و مسئوليت هاي محوله موجبات رضايت حق تعالي را فراهم خواهد آورد.

 


 با همکاري حوزه هنري شاهرود برگزار شد :
 نمايشگاه و کارگاه نقاشي کودک در شاهرود 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان  
به مناسبت روز جهاني کودک نمايشگاه و کارگاه نقاشي کودک  با همکاري حوزه هنري شهرستان شاهرود در شاهرود برگزار شد.    به گزارش روابط عمومي حوزه هنري استان سمنان، نمايشگاه نقاشي کودک شامل آثار سميرا موسوي از 16 الي 19 مهر ماه سال جاري در نگارخانه سيب فرهنگسراي مهر شاهرود برگزار شد.
همچنين برگزاري کارگاه هاي «نقاشي کودک»، «تاثير نقاشي کودک در رفتار کودکان» و «نگاهي بر ادبيات کودک در ايران و جهان» از برنامه هاي جنبي اين نمايشگاه بود که در طول برگزاري نمايشگاه در فرهنگسراي مهر شاهرود برگزار شد.  
نمايشگاه و کارگاه نقاشي کودک با همکاري انجمن هنرهاي تجسمي مجتمع فرهنگي هنري مهر و دفتر هنرهاي تجسمي حوزه هنري شهرستان شاهرود برگزار شد.