تاریخ 1393/07/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3761 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار شهرستان سرخه در جلسه هيات تحريريه روزنامه پيام استان سمنان:
 پل غير همسطح ورودي سرخه تا دو ماه آينده به بهره برداري مي رسد 
نويسنده : سلماز عرب عامري

جلسه هيات تحريريه روزنامه پيام استان سمنان پنج شنبه گذشته با حضور فرماندار شهرستان سرخه، سرپرست و اعضاي هيات تحريريه در محل دفتر روزنامه تشکيل شد.
در ابتداي اين نشست ابوالقاسم کواکبيان با تاکيد بر اينکه برخي از شهروندان اطلاعات کافي از شهرستان سرخه ندارند، در خصوص جغرافياي سياسي سرخه و چگونگي تقسيم بودجه در اين شهرستان در گذشته و حال سوالاتي مطرح کرد و از فرماندار شهرستان سرخه خواست تا اطلاعاتي را در اختيار خوانندگان قرار دهد.
وي افزود: ما بايد ثروت جديدي را ايجاد کرده و با ايجاد سرمايه گذاري شهرستان هاي جديد را گسترش داده و هزينه ها را تامين کنيم.
در ادامه فرزامي راد با تاکيد بر اينکه بايد طوري رفتار کنيم تا ضوابط جاي روابط را بگيرد تصريح کرد: بايد رهگذران را به مرکز فرهنگي شهرها هدايت کنيم تا مسافران با آثار تاريخي شهرها آشنا شوند و در کنار اين مراکز با ايجاد فروشگاه هايي سرمايه هايي را به گردش در آوريم.
وي افزود: جاذبه هاي فرهنگي شهرستان سرخه بسيار زياد است و بايد از ظرفيت هاي انساني سرخه استفاده شود.
محمد عليان هم افزود: ورزش در شهرستان سرخه آنطور که بايد رونق نداشته و موجب پيشرفت چنداني نشده است لذا چه اقداماتي در اين زمينه صورت گرفته است؟
حسين عمادي هم گفت: شهرستان سرخه چه توليداتي دارد و آيا صادرات صورت مي گيرد يا خير؟ و اينکه آيا براي فرآوري گچ تدابيري صورت گرفته يا خير؟
غلامرضا قدس برنامه هاي فرمانداري سرخه براي ايجاد اشتغال جوانان را جويا شد.
منصور عمادي نيز با طرح سوالي پرسيد: ورودي و خروجي شهر سرخه خوشايند استان نيست و چه برنامه اي براي آن داريد؟ مشکل کمبود آب در سرخه چطور است؟
سلماز عرب عامري نيز در خصوص اينکه آيا دستگاه هاي اجرايي در شهرستان سرخه مستقر شده اند يا خير سوال کرد؟
عليرضا عربي نيز زمان بهره برداري از تقاطع غير همسطح در ورودي شهرستان، اقدامات صورت گرفته در خصوص ساماندهي افاغنه در سرخه، عدم حضور برخي از مديران دستگاه هاي اجرايي در شهرستان، اقدامات صورت گرفته جهت جلوگيري از مهاجرت روستاييان و پيشرفت زاير سراي سرخه سوالاتي را مطرح کرد؟
مرتضي دهرويه نيز گفت: سرخه يک ليگ فوتبال دارد که احداث يک زمين چمن در شهرستان سرخه موجب رونق اين شهرستان خواهد شد.
پس از طرح سوالات از سوي اعضاي تحريريه روزنامه پيام استان سمنان رضا کرمي فرماندار شهرستان سرخه ضمن تبريک به مناسبت دهه امامت و ولايت تصريح کرد: اطلاع رساني به مردم از جمله وظايف ماست و هر مسئولي در هر پستي که باشد وظيفه دارد مردم را در جريان فعاليت هاي خود قرار دهد و من هم تا جايي که مي توانم در اختيار اصحاب رسانه خواهم بود.
کرمي با تاکيد بر اينکه از تجربيات گذشتگان درس مي گيرم، افزود: رويکرد بنده حرکت رو به جلو خواهد بود و به دنبال حاشيه نيستم.
وي با اشاره به موقعيت جغرافيايي شهرستان سرخه گفت: سرخه يکي از شهرستان هاي استان منان و طبق تقسيمات کشوري صورت گرفته شهرستان سرخه از مومن آباد تا لاسجرد مي باشد ودر مجموع داراي 10 روستا مي باشد که شورا دارند و 8 روستا نيز داراي دهياري هستند و طبق سرشماري هاي صورت گرفته در سال 1390 اين شهرستان حدود 15 هزار نفر جمعيت دارد.
وي افزود: شهرستان سرخه از جمله شهرستان هايي است که قدمت زيادي دارد و افراد سرشناس بسياري همچون رئيس جمهور را در خود پرورش داده است.
وي افزود: دکتر روحاني طبق ضوابط عمل مي کند و به شهرستان سرخه همانند ساير شهرستان هاي کشور نگاه مي کند و توزيع اعتبارات در اين شهرستان با توجه به شاخص ها و معيارهاي مشخص جمعيت، ميزان محدوديت و ... صورت مي گيرد.
وي ادامه داد: اعتبارات در شهرستان سرخه به طور استاني اختصاص مي يابد که در اختصاص بودجه با مشکلاتي روبرو بوديم که اميدواريم با تدبير رياست جمهور در روابط خارجه روز به روز اوضاع کشور بهبود يابد.
کرمي  افزود: شهرستان سرخه شهرستاني جديد است و انتظارات از اين شهرستان بسيار زياد است لذا با توجه به اينکه اين شهرستان نوپاست و تازه استقلال يافته است بايد سعي شود تا به بهترين نحو خدمات به مردم ارائه شود.
وي افزود: متاسفانه اطراف اين شهر را زمين هاي مشاع احاطه کرده و همين امر موجب شده تا شهروندان جهت ساخت و ساز به ارتفاعات پناه ببرند و به همين دليل پيشرفت و توسعه شهر با مشکل مواجه شده است.
کرمي اضافه کرد: شهر سرخه يکي از شهرهاي مذهبي است و مردمان مهمان نوازي دارد و همين امر موجب شده تا مهاجرين بسياري را در خود جاي دهد.
وي به توليدات صنعتي شهرستان اشاره کرد و افزود: بيشترين معادن گچ در شهرستان سرخه مستقر شده است گرچه اين کارخانجات آلايندگي هايي نيز دارند ولي به عنوان يک توليد صنعتي در شهرستان محسوب مي شوند و بايد تدابيري صورت گيرد تا اين کارخانجات حداقل شش ماه قبل از جذب نيرو رشته هاي مرتبط با کار خود را اعلام کنند تا افرادي که جوياي کار هستند جهت تحصيلات در رشته هاي مرتبط اقدام نمايند و اين کارخانجات در صورت امکان از نيروهاي بومي براي کار استفاده کنند.
  وي در ادامه محصولات کشاورزي را در اين شهرستان به طور سنتي خواند و گفت: به دليل وجود زمين هاي مشاع که مطرح کردم کشاورزي آنطور که بايد در اين شهرستان رونق ندارد ولي عمده محصولات خربزه، گندم و تا حدودي نيز انار، سيب و گلابي در اين شهرستان کشت مي شود.
وي توليدات مرغ و تخم مرغ در شهرستان سرخه را بسيار خوب ارزيابي کرد و افزود: شهرستان سرخه حدود 35 درصد مرغ و تخم مرغ استان را تامين مي کند.
وي با تاکيد بر اينکه جهت رشد و توسعه بايد نگاه فرا استاني و ملي داشته باشيم تصريح کرد: ما در شهرستان سرخه به دنبال جذب سرمايه گذار هستيم.
وي سپس به بحث اشتغال جوانان پرداخت و افزود: ما در بحث اشتغال کارگري با مشکلي مواجه نيستيم، ولي براي افرادي که تحصيلات دارند و به دنبال شغل هاي خاص هستند با محدوديت هايي روبرو هستيم.
فرماندار شهرستان سرخه افزود: در خصوص ورودي و خروجي شهر سرخه يک پل غير همسطح در دست ساخت مي باشد که جديدا باز شده ولي چون مسيرهاي جنبي آن تکميل نشده است هنوز به بهره برداري نرسيده و در صورت اتمام کار تا دو ماه آينده اين پل غير همسطح به بهره برداري خواهد رسيد.
وي افزود: در ابتداي ورودي هر شهر ميداني وجود دارد و ما نيز بعد از پليس راه کلنگ احداث يک ميدان را زده ايم و تا پايان سال اين ميدان به بهره برداري خواهد رسيد و در اين صورت ورودي و خروجي شهر سرخه بهتر خواهد شد.
وي مشکل کمبود آب را مربوط به کل کشور دانست و افزود: استان سمنان و شهرستان سرخه با توجه به خشکالي ها با بحران بيشتري مواجه هستند لذا ما در شهرستان سرخه در شهريور ماه يک حلقه چاه آب شرب به شهر سرخه و چند روستا اضافه کرديم و با تزريق اين آب بخشي از مشکل کم آبي مرتفع شده است.
وي اضافه کرد: آب در شهرستان سرخه علاوه بر کميت با مشکل کيفيت نيز مواجه است و ما نيز براي دسترسي به اين آب چندين چاه حفر کرديم.
وي در ادامه زائر سراي سرخه را پيشاني اين شهر دانست و گفت: ما معتقد هستيم هر چه سريعتر بايد اين زائر سرا به بهره برداري برسد زيرا به طور ميانگين در هر 24 ساعت 700 دستگاه اتوبوس از اين جاده عبور مي کنند و بهره برداري از اين زائرسرا در جذب گردشگر نقش  بسزايي دارد.
وي در ادامه به مجموعه کاروانسراي سرخه نيز اشاره داشت و تصريح کرد: اين مجموعه بکر مي تواند در جذب گردشگر بسيار موثر باشد.
وي مهاجرت از روستا به شهر را مشکل عمده شهرها و استان ها دانست و افزود: بايد با برنامه ريزي جمعيت مستقر در روستا را حفظ کنيم و با ايجاد انگيزه از مهاجرت جلوگيري به عمل آوريم و با استقرار کامل امکانات در روستاها افراد مهاجرت کرده را به روستا برگردانيم.
وي ادامه داد: در سفر وزير ورزش و جوانان به استان ايشان از شهرستان سرخه نيز بازديدي داشتند.
وي گفت: با برنامه ريزي صورت گرفته يک روز در هفته از ساعت 6  مديران دستگاه هاي اجرايي با دوچرخه در شهر دوچرخه سواري مي کنند که اين امر موجب ايجاد انگيزه در نوجوانان شده و به نوعي در رونق ورزش در شهرستان نقش داشته است.
وي در پايان بر ايجاد انگيزه براي مسافران تاکيد کرد و افزود: به طور ميانگين حدود 85 درصد افرادي که از جاده سرخه تردد مي کنند زائر هستند لذا بايد با ايجاد فروشگاه هايي در کنار جاده و هدايت کردن آنها به داخل شهر از ظرفيت هاي مسافران جهت جذب گردشگر استفاده کرد.
شايان ذکر است رضا کرمي اهل کردستان بوده و حدود 4 ماه است که به عنوان فرماندار سرخه در اين شهرستان حضور دارد و پيش از اين به عنوان فرماندار در شهرستان زرند کرمان بوده و قبل از آن نيز به عنوان مديرکل حوزه استاندار کرمان مشغول به کار بوده است.