تاریخ 1393/07/23 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3761 برو جستجو جستجوی پیشرفته   تخصيص اعتبارات جاري و عمراني امسال بي سابقه است 

سرويس خبر:
استاندار سمنان تخصيص 46 درصد از اعتبارات عمراني و 55 درصد اعتبارات جاري امسال را نسبت به سالهاي گذشته بي سابقه خواند و افزود: تخصيص اعتبارات ملي نيز امسال از رشد بي سابقه اي برخوردار بوده است.  
به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، محمد وکيلي ايجاد ثبات در اقتصاد کشور را ناشي از سياست ها و تدابير دولت يازدهم دانست و گفت: بودجه هاي ملي تخصيصي به اين استان قريب چهار برابر سال هاي قبل است. 
وي با اشاره به رونق فعاليت هاي عمراني و اقتصادي و نيز رشد اشتغال و فعاليت ها گفت: دو هزار و 500 ميليارد ريال اعتبار در طرح هاي راهسازي اين استان هزينه مي شود و در سفر امسال وزير نيرو به استان سمنان نيز 14 هزار ميليارد ريال تعهدات در بخش هاي آب و برق اين استان صورت گرفت.  
وکيلي با بيان اينکه در بيشتر محورهاي استان سمنان طرحهاي راهسازي در حال انجام است خاطرنشان کرد: در سايه تدابير دولت تدبير و اميد در بخش هاي مختلف استان سمنان رونق و کار و تلاش ديده مي شود.  
وي که در اولين سالگرد انتصاب به استانداري سمنان سخن مي گفت اظهار داشت: اين استان در سالهاي اخير رشد يافته است اما از توسعه مناسب برخوردار نبوده است.  
وي با تاکيد بر ظرفيت هاي موجود در استان سمنان بر داشتن نگاه توسعه اي به جاي نگاه منطقه اي در بخش هاي مختلف توسط مديران و مردم تاکيد کرد و افزود: اين استان بايد با توجه به ظرفيت هاي هر منطقه توسعه يابد.

 


 موانع پيش روي صادرات کيفي ترين پسته دنيا  
 بررسي راهکارهاي توسعه صادرات پسته استان در جلسه کميته تنظيم بازار و توسعه صادرات محصولات کشاورزي

سرويس خبر:
در جلسه کميته تنظيم بازار و توسعه صادرات محصولات کشاورزي که با حضور مسئولان بخش کشاورزي و ديگر اعضا» در محل سازمان جهاد کشاورزي استان تشکيل  شد راهکارهاي توسعه صادرات پسته و رفع موانع آن بررسي شد. به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، عباس عليان نژاد مدير جهاد کشاورزي شهرستان دامغان با توجه به رشد و توسعه سطح زير کشت باغات  پسته در استان گفت: از قريب 16هزار هکتار باغ پسته بيش از 70درصد سطح کشت و از 38 هزار تن توليد بيش از 77 درصد توليد در شهرستان دامغان است.
وي با اشاره به افزايش راندمان و تاکيد بر توليد محصول سالم پسته پيشنهاد کرد: که تعاوني پسته کاران  دامغان بايد  به دنبال ظرفيت سازي صادرات اين محصول باشد.
نماينده گمرک استان با اشاره به موضوع استاندارها و استاندارهاي اجباري در خصوص صادرات به اروپا بيان کرد: براي اعزام کارشناس به شهرستان دامغان  جهت ترخيص کالا مشکلي وجود ندارد.
  در اين جلسه بعد از بحث و تبادل نظر مقرر شد: سازمان تعاون روستايي استان درخصوص ساماندهي  تعاوني پسته کاران دامغان  با همکاري ديگر بخش ها اقدام کند .مديريت باغباني سازمان کليه موارد مربوط به صادرات پسته از جمله آزمايشگاه و مباحث استاندارد را پيگيري و اقدام نمايد. مديريت جهاد کشاورزي شهرستان دامغان طبق نظر کميسيون واگذاري، اراضي مورد نياز براي  کشت پسته  را به متقاضي واگذار کند . انجمن پسته با همکاري بهره برداران براي جشنواره  پسته در سال آينده برنامه ريزي کند و ليست مشخصات صادرکنندگان  پسته توسط مديريت جهاد کشاورزي دامغان، انجمن پسته  و صنف کشاورزي شهرستان به ستاد  تنظيم بازار و مديريت باغباني سازمان ارائه شود.

 


 ديدار مدير کل و معاونين محيط زيست با خانواده شهدا و جانبازان اين اداره کل 

سرويس خبر:
عباس علي دامنگير مديرکل حفاظت محيط زيست استان سمنان جهت رسيدگي به امورات خانواده معظم شهدا، جانبازان و ايثارگران مصمم شد.
دامنگير در بازديد و ديدار صميمي از منزل محيط بان شهيد محمد ربيع زاده در دامغان گفت: پيرو تاکيدات مقام معظم رهبري و رياست سازمان حفاظت محيط زيست برخود واجب مي دانيم تا نسبت به رفع مشکلات پرسنل محيط زيست، علي الخصوص خانواده محترم و معزز شهدا، ايثارگران و جانبازان در حد توان خود و اداره کل حفاظت محيط زيست استان اقدام کنيم و با اميد خداوند منان مصمم هستيم تا با حضور در منزل تک تک اين عزيزان ضمن اداي دين و احترام به وضعيت معيشت ايشان رسيدگي گردد.
وي در ادامه افزود: از خداوند بزرگ مسئلت مي نماييم که ما را قدردان نعمت جمهوري اسلامي و رهرو راستين شهيدان والا مقام گرداند و لياقت خدمت صادقانه به خانواده هاي عزيز آن پرچم هاي سرخ شرف و آزادگي را نصيب ما فرمايد. شايان ذکر است در اداره کل حفاظت محيط زيست استان 43 نفر از خانواده شهدا، ايثارگران و جانبازان حضور دارند. که تا کنون از 7  خانواده شهيد و ايثارگر بازديد به عمل آمده است.

 


 برگزاري جشن غدير در 540 مسجد و هيئت مذهبي استان سمنان 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
معاون فرهنگي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان با بيان اينکه انتخاب علي(ع) به عنوان امير المومنين و ولي و جانشين پيامبر(ص) نشان داد دين و حکومت هرگز جدا شدني نيستند، گفت: در راستاي تبيين اهميت ولايت و امامت و نقش غدير در زنده نگاه داشتن دين اسلام طبق برنامه ريزي انجام شده 540 مسجد و هيئت مذهبي استان به اين مهم مي پردازند. سفر حج پايان يافته و همه عازم ديار خود هستند، در کنار چاه غدير همه گرد آمده اند تا استراحتي کنند و آبي آذوقه راه خود سازند که نداي پيامبر (ص) همه را گرد مي آورد، همه بمانند به رفتگان بگوييد باز آيند و منتطر بمانيد تا بازماندگان برسند، خبر مهمي است که بايد اعلام شود. کلام حضرت دهان به دهان مي پيچد و بالاخره لحظه موعود فرا مي رسيد، جحاز اشتران آماده است تا پيامبر اکرم (ص) بر فراز آن خبري را اعلام کند و اين همه براي پيامبر اهميت داشته که همه حج گذاران را جمع کرده است. رسول گرامي اسلام بر فراز جحاز اشتران مي رود و ولايت علي بن ابي طالب (ع) اعلام مي کند، بدين گونه است که برگي ديگر از تاريخ اسلام ورق مي خورد و حوادثي را در پي مي آورد که براي زنده نگه داشتن دين جان ها داده مي شود و دين تا امروز برپا داشته مي شود. هميشه عده اي دين را فقط براي معابد و مساجد مي خواستند و سياست را مخصوص خود اما غدير بر اين طرز تفکر باطل و منحط خط بطلان کشيد و انتخاب علي (ع) به عنوان امير المومنين و ولي و جانشين پيامبر نشان داد دين و حکومت هرگز جدا شدني نيستند، در اين راستا و به منظور تبيين اهميت ولايت و امامت و نقش غدير در زنده نگاه داشتن دين اسلام بيش از 100 مبلغ در 540 مسجد و هيئت مذهبي استان سمنان به فعاليت پرداختند. معاون فرهنگي و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان با اشاره به اين که عيد غدير عامل مايوس شدن کفار از دست اندازي به دين اسلام شد گفت: از منظر آيات و روايات جايگاه و اهميت عيد غدير به گونه اي توصيف شده است که تحليل معنايي آن گستره دين شناسي، پيامبرشناسي، دشمن شناسي، سنت شناسي، امام شناسي و امت شناسي را دربر مي گيرد. حجت الاسلام ولي الله مصائبي آيات سه و 67 سوره مبارکه مائده را داراي چهار وصف عظيم واقعه غدير شمرد و افزود: يکي از اين ويژگي ها همان مايوس شدن کافران از دست اندازي به دين اسلام است و ديگري کامل شدن دين و اتمام نعمت و رضايت خداوند متعال به انتخاب  دين اسلام براي همه جهانيان. معاون فرهنگي  و پژوهشي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان در ادامه با اشاره به اهميت تبيين فرهنگ ولايت و امامت در جامعه و به خصوص نسل جوان تصريح کرد: 111 مبلغ در اين ايام به اقصي نقاط استان اعزام شدند که 24 مبلغ اعزامي از قم و باقي مبلغان بومي استان بودند. مصائبي همچنين در خاتمه به بازسازي واقعه غدير خم در شهرستان شاهرود در روز عيد خبر داد و عنوان کرد: اين مراسم ساعت 14 در حرم شهداي گمنام شهرستان شاهرود و با حضور سادات و مردم اين شهر برگزار خواهد شد.


 روي خط پيام - 33332379  

پدر و مادر شدن لذت بخش است

مي گويند پدر و مادر شدن لذت بخش است اما براي کودکي که بر خلاف ميل اش به دنيا مي آيد و بايد شاهد هزاران بدبختي  و محروميت در اين دنيا باشد مي تواند لذت بخش باشد؟ يا پدر و مادر بايد به لذت لحظه اي و داشتن پرستار مجاني براي پيري شان فکر کنند؟  
شايسته  

تامين سلامت جامعه از اهم وظايف مسئولين است

سربرآوردن دکل هاي مخابراتي به خصوص براي پوشش امواج مخابراتي براي پوشش تلفن هاي همراه در سطح شهر، خط استقرار دکل هاي فشار قوي برق، ايجاد فرکانس ها يا سيگنال مزاحم براي امواج  تلويزيوني و فرستنده هاي ماهواره اي، پرتوهاي زيان بار را ايجاد مي کند که امروزه بسياري هشدار مي دهند و مردم از اين هشدارها نگران مي شوند به خصوص که موضوع بنزين هاي آلوده و فاجعه آلودگي هوا از شرکت ها و کارخانه هاي مستقر در شهرک صنعتي و اطراف سمنان خاطره تلخي براي مردم دارد که چند سالي است با آن سر کرده و موجب برخي بيماري هاي لاعلاج از جمله سرطان شده است به طوري که در هر خاندان و طايفه لااقل يک بيماري سرطاني وجود دارد.
سلامت در همه جاي دنيا با هر گرايش سياسي موضوع حکومتي نيست، يک کا خطير انساني و حراست آن از اولين حقوق شهروندي است.
 مسئولين محترم امور در اين مورد فکر اساسي کنند چون تامين سلامت جامعه از اهم وظايف و مسئوليت هاي آنهاست.  
شهرونديان  
 
تقاضا از مسئولين سمنان

بعضي از مغازه هاي در سطح شهر سمنان براي تبليغات و فروش خود از عروسک هايي براي جذب مشتري به خصوص کودکان  استفاده مي کنند که کار قشنگي است ولي متاسفانه با اين افراد برخورد مي شود و دايما از طرف ارگان هاي مختلف اخطار مي دهند که بايد اين عروسک ها را جمع کنند .
 لطفا پاسخگو باشيد اشکال کار کجاست؟  
يکي از مغازه داران