تاریخ 1393/07/20 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3759 برو جستجو جستجوی پیشرفته   بار ديگر شور و هيجان در فوتبال سمنان 

روز سه شنبه هفته جاري استاديوم پير شهر سمنان ميزبان يک ديدار فوتبال از سري مسابقات فوتبال باشگاه‌هاي ليگ دو کشور است و تيم فوتبال هف سمنان ميزبان تيم شهرداري زنجان خواهد بود.

اين بازي ساعت دو ونيم بعدازظهر سوت خواهد خورد و بدون شک و يقين بار ديگر سکوهاي ورزشگاه تختي سمنان مملو از تماشاگران و علاقمندان پرشور خواهد بود تا هيجان دوباره به فوتبال سمنان بازگردد. تيم فوتبال هف سمنان در اين فصل بر خلاف گذشته با حمايت و تلاش‌هاي دلسوزانه مديران شرکت هف سمنان به ويژه سيد فخرالدين فيض و عبدالحسين وفا شکل گرفت و از دو ماه پيش استارت خورد اين عزيزان بدون هيچ چشمداشتي سرمايه خود را وارد رشته فوتبال کردند تا اين استان هم در بين ساير استان‌ها افتخار داشتن تيم در ليگ‌هاي کشوري را داشته باشد. لذا حال نوبت تماشاگران و علاقمندان به رشته فوتبال است تا با حضور گرم و صميمي‌خود اين عزيزان را دلگرم و اميدوار سازند و بدون شک با سرمايه گذاري اين عزيزان در يک پروسه زماني بازيکنان بومي‌رشد کرده و به اين تيم ترزيق خواهند شد.

با نگاه ويژه اسماعيل حلالي سرمربي تيم که يکي از افتخارات فوتبال کشور مي‌باشد در حال حاضر مهدي فدايي و علي اکبر زندي دو فوتباليست ارزنده استان ، چهار بازيکن بومي‌در رده سني اميد به همراه تيم مشغول به تمرين هستند، ضمن اينکه تا نيم فصل مسابقات و تشکيل تيم اميد تعداد آنها افزايش هم خواهد يافت اما تيم هف سمنان با جذب مهره‌هاي کارآمد و اسمي‌کشورهمچون محسن حنيفي، رامين قرباني، عليرضا عبادي، محسن تيموري، مهران قره باغي، علي درخشاني، مصطفي نوبخت و استفاده از بازيکنان جوان و با انگيزه خود همچون پيام مهراوري،حامد عظيمي،ايمان آلاله، امير عباسي، رامين عباسي، علي اکبر ويزواري، عرفان ميرزايي، امين غلامي‌پور، مرصاد فلاح نژاد،مرتضي عباس زاده، حبيب افراو ميثم پور فر خي و دروازه بان‌هاي با انگيزه و پرتلاش تيم مهيار رحماني، داود هوايي و مهدي ياوري به دنبال کسب پيروزي در اولين بازي خانگي خود مي‌باشد و در هفته گذشته کادر فني با حرص و جوش‌هاي هميشگي اسماعيل حلالي سرمربي ، محمد سرلک، احمد جانعلي و مرتضي دهرويه مربيان، حسن عمراني مربي دروازه بان‌ها به دنبال آماده سازي بازيکنان بوده‌اند و کادر پشتيباني باشگاه با دوندگي اسد توکلي، مجيد باستاني و داريوش دربانيان نيز از هيچ تلاشي دريغ نکرده‌اند و حتي بازيکنان مصدوم تيم همچون‌هادي حسيني پور و سعيد باقرپسند هم زير نظر دکتر باشگاه يوسف لطفي منش به دنبال رفع مصدوميت خود مي‌باشند.

به هر حال تمامي‌اين افراد و حتي محمدرضا اخلاقي مدير تدارکات تيم روز سه شنبه هفته جاري چشم به سکوها و حمايت‌هاي پرشور تماشاگران هستند تا به نوعي مزد زحمات خود را دريافت نمايند.شايان ذکر است که از نقش پر رنگ حسين صياد توري رئيس هيات فوتبال شهرستان و ساير اعضاي اين هيات، چنگيزي رئيس اداره ورزش و جوانان شهرستان، عليزاده و جهانشير مدير و معاونت اداره کل ، طالب بيدختي و رضواني رئيس و دبير هيات استان و همچنين شخص استاندار ورزش دوست مهندس وکيلي به سادگي گذشت و قطعا با حمايت اين بزرگواران مي‌توان به آينده تيم اميدوار بود و جدا از کسب نتيجه مسابقات که براي بهتر شدن به هماهنگي و زمان بيشتر احتياج است بايد اذعان داشت ساختار داشتن تيم در ليگ در حال شکل گرفتن است.ديگر در فوتبال کشور داري اسم و رسم هستيم و فوتبالي‌ها روي نام سمنان و تماشاگران با اخلاق و دوست داشتني آن حساب ويژه‌اي باز خواهند کرد لذا سرمان را بالا نگه داشته و با افتخار در استاديوم تختي سمنان حاضر شده و دور از هرنوع سليقه شخصي يکصدا نام تيم فوتبال هف سمنان را صدا خواهيم زد.

"دادا رشيد"


 گزارش کامل از مسابقات گردو بازي؛
 شهميرزاد قهرمان مسابقات کشوري خوزکه شد 

سرويس ورزشي:

مراسم اختتاميه بازي‌هاي کشوري خوزکه در شهميرزاد با قهرماني تيم شهميرزاد، دومي‌تيم مازندران و سومي‌تيم البرز به پايان رسيد.در اين دوره از بازي‌ها، استان مرکزي نيز شرکت داشت که به عنوان چهارمي‌دست يافت.

در مراسم پاياني و اهداي جوايز مسابقات کشوري «خوزکه»، نماينده مردم سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي‌حضور داشت و در سخناني، از مردم و مسئولان شهميرزاد به جهت حفظ سنت‌هاي بومي‌و قديمي‌و فرهنگ‌هاي بومي‌محلي قدرداني کرد.

شهردار شهميرزاد نيز ضمن تشکر از برگزارکنندگان اين بازي‌ها گفت: شهميرزاد داراي قابليت‌هاي فراواني است که بايد بازشناخته شود.

وي افزود طبيعت بکر و زيباي شهميرزاد، آب و هواي مطبوع، محصولات و آثار تاريخي و انسان‌هاي فرهيخته شهميرزاد هويت اين شهر را رقم زده اند که بسيار قابل ارزشند.

ايشان در ادامه از گردو به عنوان محصول طلايي شهميرزاد ياد کرده که بواسطه اين محصول باارزش بزرگترين باغ گردوي جهان نيز در شهميرزاد واقع شده است.

شهردار شهميرزاد از کشت و صنعت شهميرزاد با عنوان بزرگترين سازمان مردم نهاد استان ياد نمود و از مشارکت جويي و مشارکت پذيري مردم شهميرزاد در اينگونه مسايل ابراز خوشنودي نمود.

وي در ادامه تصريح کرد: يکي از اهداف شهرداري حفظ و بازگرداندن حس تعلق در شهرها مي‌باشد که در اين راستا احيا آداب و سنن مردم اين منطقه و بازسازي بنا و آثار تاريخي شهميرزاد در دستور کار قرار دارد.

علي اميني‌شاد ادامه داد: عناصر طبيعي، واقعيت‌هاي تاريخي و ظرفيت‌هاي شهميرزاد بسيار زياد بوده و نبايد گذاشت شاهد واماندگي شهميرزاد در بخش‌هاي مختلف باشيم.

شهردار شهميرزاد خواستار مطرح شدن بازي خوزکه در سطح ملي شد و براي برگزاري بازي‌ محلي خوزکه به صورت آسيايي و حتي جهاني اعلام آمادگي نمود.

وي در پايان از مهندس گلي مدير عامل کشت و صنعت و همه عوامل اجرايي و برگزارکنندگان اين دوره از مسابقات در شهميرزاد تشکر نمود.

ميهمانان ويژه‌اي نيز در اين مراسم حضور داشتند و از همت مردم شهميرزاد در مجموعه کشت و صنعت براي رونق فرهنگ بومي‌و محلي تشکر کردند.

از ديگر برنامه‌هاي اجرا شده در مراسم اختتاميه بازي خوزکه ميتوان به انجام بازي‌هاي بومي‌و محلي توسط شرکت کنندگان استانهاي مرکزي و مازندران، اجراي موسيقي سنتي توسط هنرمندان استان گلستان، اجراي موسيقي توسط يکي از خوانندگان مطرح کشور اشاره نمود.

اين مراسم با اهداء جوائز به تيم‌هاي برگزيده اين رقابت‌ها (تيم اول 35 کيلو، تيم دوم 25 کيلو و تيم سوم 15 کيلو گردو) و انتخاب مرد گردوي اين دوره از مسابقات به پايان رسيد.


 برگزاري مسابقات وزنه برداري و پرس سينه در سمنان 

سرويس ورزشي:

به مناسبت فرا رسيدن هفته کاهش اثرات بلاياي طبيعي (19-25 مهر) يک دوره مسابقات وزنه برداري و پرس سينه در بخش جوانان و معلولين به ميزباني جمعيت هلال احمر شهرستان سمنان برگزار شد.به گزارش روابط عمومي‌جمعيت هلال احمر استان سمنان، سيد حسين زرگر رييس هلال احمر شهرستان سمنان با اعلام اين خبر گفت: اين دوره از مسابقات که روز جمعه 18 مهر ماه برگزار گرديد 25 نفر به رقابت پرداختند که در پايان در اوزان مختلف نفرات برتر شناخته شدند و به آنان لوح و جوايزي از سوي جمعيت هلال احمر شهرستان سمنان اهدا گرديد.وي افزود: اين مسابقات در سه بخش وزنه برداري ، پرس سينه جوانان و پرس سينه معلولين برگزار شد که در آن سيد ابراهيم خاتمي، عباس غايبي، سلمان بازبند، احمد کرديان، مظاهر کردي، مهدي غريبشاه و حسن طاهري در بخش پرس سينه معلولين و آقايان مرتضي خاتمي، محسن ابراهيمي، حسين همتي، اميد طاهريان، امير شاهوراني، سعيد بهرامي‌نسب، علي ابراهيمي‌در بخش پرس جوانان و آقايان ميثم اميدي، دانيال حيدري، امير حسين غريب و محمدحسين بهاريان در بخش وزنه برداري حائز رتبه برتر شدند.


 هفتمين جلسه کميسيون هماهنگي مديران بانک‌هاي استان سمنان به ميزباني بانک قرض الحسنه مهر ايران 

اين جلسه هر ماهه درخصوص تصميم گيري مالي و اعتباري و هماهنگي عملکرد بين بانک‌هاي استان برگزار مي‌گردد.اين ماه نيز به ميزباني بانک قرض‌الحسنه مهر ايران در محل سالن کنفرانس ساختمان مديريت اين بانک با تلاوت آيات نوراني قرآن آغاز و سپس رضائيان مدير بانک قرض الحسنه مهر ايران ضمن خوش آمد گويي به کليه مدعوين گرامي و تبريک به مناسبت‌هاي مختلف جلسه را به کلانتري دبير محترم کميسيون واگذار نمودند.دبير جلسه ضمن تقدير و تشکر از ميزباني بانک قرض الحسنه مهرايران هفته دفاع مقدس و نيروي انتظامي، اعياد قربان و غدير را به کليه مديران بانک‌هاي استان تبريک گفتند.سپس دستور جلسه قرائت و بحث و تبادل نظر خصوص مواد آن و علي‌الخصوص تکريم اربابان رجوع، سرويس دهي بدون فوت وقت و ساعات کار شعب و ستاد در 6 ماهه دوم سال و... به صورت جامع صورت گرفت.در ادامه اين نشست درباره اعطاي تسهيلات قرض الحسنه ازدواج، همکاري و تعامل بانک‌ها جهت پرداخت، تسريع در اين امر خير و خداپسندانه، پرداخت تسهيلات در ساير بخش‌ها با رعايت موازين و الزامات بانک محترم مرکزي ج.ا.ا، وحدت رويه در رعايت نرخ سود سپرده‌ها و تسهيلات بحث و تبادل نظر گرديد.اعضاي کميسيون محترم هماهنگي مديران بانک‌هاي استان به شرح ذيل مي‌باشند:

بانک ملي، ملت، سپه، صادرات، تجارت، کشاورزي، مسکن، رفاه کارگران، قرض الحسنه مهر ايران، صنعت و معدن، توسعه صادرات، توسعه تعاون، پست بانک، انصار و قوامين.


 دردسرهاي انتخاب سرپرست تيم ملي فوتبال 
  کت و ليوان در اختيار کي‌روش!

سرويس ورزشي:

تيم ملي فوتبال ايران درحالي بدون سرپرست راهي پرتغال شد که پس از حضور در ليسبون اعلام شد فردي که در سال‌هاي اخير همراه تيم‌هاي ملي بوده و البته برخي از اهالي فوتبال او را در اين جايگاه نمي‌پذيرند، به عنوان سرپرست انتخاب و معرفي شده است. اين در حالي است که به نظر مي‌رسد باز هم کي‌روش تصميم گيرنده اصلي براي مسائل غيرفني تيم ملي است. مهمترين پرسش از فدراسيون فوتبال اين است: تيم ملي ايران با سرپرستي و مديريت چه کسي به اردوي پرتغال رفت؟ در واقع بايد پرسش را مجددا تکرار کنيم که آقاي رئيس فدراسيون فوتبال ايران، تيم ملي يک کشور را به چه کسي سپرده تا به اروپا برود و در ليسبون بچرخد؟

اصالتا مگر مي‌شود تيمي‌به اهميت تيم ملي فوتبال ايران را بدون يک مدير يا رابط يا سرپرست به سفر فرستاد؟ اگر و مگر اتفاقي مشابه اتفاقي که در اينچئون رخ داد آنجا در ليسبون رخ دهد تکليف چيست؟ و اصولا چه کسي پاسخگوست؟ طرح اين پرسش‌ها ما را به ياد شروطي مي‌اندازد که کفاشيان براي کي روش گذاشته بود و همان شروط هفته‌ها قرارداد بستن با کي‌روش را تعويق انداخت و صداي همه را درآورده بود! يکي از آن شروط اين بود: سرپرست تيم ملي ايران را فدراسيون انتخاب مي‌کند نه کي‌روش. همچنين اردوها بايد با نظر سرپرست و نهايتا فدراسيون هماهنگ شود! شرط دوم هم انتخاب دستيار ايراني توسط فدراسيون ايران بود يا چيزي شبيه به اين! خبر اما اين بود: تيم ملي بدون سرپرست به ليسبون رفت و آنجا هم کي روش مدير برنامه‌هاي خودش و برخي بازيکنان تيم ملي از جمله علي کريمي‌را سرپرست تيم ملي ايران کرد هرچند اين سرپرستي موقت باشد.اردو ي تيم ملي ايران هم که طبق گفته خود کفاشيان نزد بچه محل‌هاي کي روش انجام شد تا شائبه دوباره تماميت خواهي‌هاي کي روش دوباره به گوش برسد و البته به ذهن! اردو با کي روش است، سرپرست را کي روش تعيين مي‌کند و اين يعني دو بخش از سه شرط فدراسيون براي کي روش" کان لم يکن" شده است! به بخش سوم مي‌رسيم؛ آنجا که کي روش هوشي بالاتر از حد يک انسان معمولي از خود نشان مي‌دهد و با انتخاب علي کريمي‌و طرح ماجراي فرهاد مجيدي دو سوپر استار فوتبال ايران را کنار خود مي‌برد و اين يعني استفاده از مربياني که بسيار محبوب هستند.اما قطعا نمي‌توانند تهديد يا جانشيني براي کي‌روش باشند. محبوبيت اينها قرض گرفته مي‌شود اما با وجود عدم تجربه در مربيگري اين دو نمي‌توانند هرگز تا چند سال آينده و حداقل تا سال 2018 که کي‌روش قرارداد دارد زير پاي کي‌روش را بکشند و يا اينکه کسي با اتکا به حضور اين دو زير پاي کي‌روش را بکشد! به اين ترتيب او هم ايراني انتخاب کرده و هم تهديدي ندارد! به اجزاي سازنده اين جملات دقت کرديد؟ به نظر مي‌رسد در همه موارد ذکر شده حتي در بندهاي قراردادي که براي کي‌روش نوشته شده و او امضا کرده باز هم فرمانده سرو ته تيم ملي خود شخص کي‌روش است و لاغير! اين اوست که اردو را کنار دست بچه محل‌هاي خود مي‌چيند و براي آن اردو به به و چه چه مي‌کند. اين اوست که سرپرست تعيين مي‌کند و اين اوست که دستيارانش را انتخاب مي‌کند.

در واقع بايد گفت با وجود آن جنگ فرسايشي اما اين کي روش است که همچنان بيش از اندازه مي‌خواهد و بيش از اندازه مي‌طلبد! وگرنه کجا فوتبال ايران براي اردو گذاشتن به پرتغال رفته بود و چه کسي از اين اردو (ليسبون) در تمام دنيا تعريف کرده است؟ به نظر مي‌رسد کت تن کي‌روش است نه کفاشيان! آن هم در حالي که ليوان هم در دست رئيس فدراسيون نبود. فقط قبلا ليوان دست بالادستي‌ها بود حالا ليوان هم در دست کي‌روش است.