تاریخ 1393/07/14 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3754 برو جستجو جستجوی پیشرفته   190 برنامه در هفته نيروي انتظامي در استان سمنان برگزار مي شود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
 فرمانده انتظامي استان سمنان گفت: در بزرگداشت هفته نيروي انتظامي 190 برنامه در اين استان برگزار مي شود.
  سردار محمدرضا ميرزايي در گفت و گو با خبرنگاران افزود: هفته نيروي انتظامي از چهاردهم تا بيستم مهر و با شعار ' پليس، تلاش جهادي، کارآمدي، اقتدار'  برگزار مي شود.
وي برگزاري صبحگاه مشترک در شهرستانهاي مختلف، افتتاح جشنواره و نمايشگاه سوژه هاي ترافيکي، افتتاح شهرک ترافيکي در بوستان سيمرغ سمنان، همايش پليس و اصناف، گلباران و عطرافشاني مزار شهدا، برگزاري مسابقه هاي تيراندازي و فوتسال، ارتباط مستقيم فرماندهان با مردم در حاشيه نماز جمعه، برگزاري همايش پياده روي خانوادگي قبل از نماز جمعه، همايش همياران پليس و ديدار با خانواده شهدا را از اهم برنامه هاي نيروي انتظامي در استان سمنان برشمرد.
وي ارائه خدمات رايگان در مراکز درماني ناجا در اين هفته و اعزام تيم هاي درماني به روستاها و مناطق محروم را از ديگر برنامه ها بيان کرد و گفت: اين برنامه قرار است در پنج روستا اين طرح اجرا مي شود.
فرمانده انتظامي استان سمنان گفت: در هفته نيروي انتظامي دو پروژه عمراني شامل ستادهاي فرماندهي انتظامي شهرستانهاي دامغان و شاهرود افتتاح مي شود.


 مشاور استاندار سمنان:
 بهره گيري از ظرفيت هاي مختلف براي همگاني شدن نماز يک ضرورت است 

سرويس خبر:
جلسه هماهنگي و انسجام بخشي مسئولين امور فرهنگي صنعت آب و برق سمنان با مسئولان ستاد اقامه نماز استان، با هدف ترويج و توسعه فرهنگ نوراني نماز به اجرا در آمد.
به گزارش روابط عمومي  شرکت توزيع برق استان سمنان، مشاور استاندار و دبير ستاد اقامه نماز استان در اين نشست با تقدير از تلاش و زحمات مسئولين و دست اندرکاران اقامه نماز صنعت آب و برق گفت: بهره گيري از ظرفيت هاي مختلف براي همگاني شدن نماز يک ضرورت است.
حجت الاسلام محسن فاطمي نيا بيان داشت: مردم جامعه به عنوان مسئوليت شخصي مي بايد  موضوع شناخت و مخصوصا نماز را ترويج کرده و در بحث شخصيتي نيز علاوه بر اين که نماز مي بايست از بعد شخصي پيگيري شود، مي بايد از بعد اجتماعي هم اشاعه داده شود.
وي با اشاره به اين که چنانچه بخواهيم به عمق دين دستيابي پيدا کنيم، لازم است معرفت افزايي نماييم افزود: اخلاص در کارها و انجام امور با نيت الهي موجب مي شود تا دين خدا رشد نموده و نماز تجلي پيدا کند.
حجت الاسلام فاطمي نيا با عنوان اين که معرفت که زياد شد، برکت افزايش مي يابد اظهار داشت: مجموعه فعاليت هاي فرهنگي صنعت آب و برق استان به خصوص در امر توسعه و ترويج فرهنگ نوراني نماز بسيار مناسب و قابل قدرداني است.
شايان ذکر است در اين نشست مسئولين امور فرهنگي صنعت آب و برق استان پيرامون توافق نامه برنامه هاي سال 93 وزارت نيرو و ستاد مرکزي اقامه نماز کشور در محورهاي: کارگاه هاي آسيب شناسي وضعيت اقامه نماز، پژوهش عملياتي درباره نماز، توسعه، تعمير و تجهيز نمازخانه ها، برگزاري دوره هاي آموزشي مديريت اقامه نماز-  تکميل طرح مفتاح ويژه ائمه جماعات، فعالان اجرايي نماز و توانمندسازي والدين در دعوت فرزندان به نماز، مسابقه آيات نماز در قرآن، به روزرساني بانک جامع اطلاعات نماز، مسابقات فرهنگي ويژه خانواده کارکنان، اجراي طرح آموزشگاه نماز براي فرزندان همکار و تقدير و تجليل از فعالان و خادمان نماز گزارش مبسوطي ارائه نموده و بر اجراي مصوبات اين جلسه تاکيد شد.

 


 مديرکل بهزيستي در جشن ناشنوايان:
 اشتغال ناشنوايان جدي گرفته شود 

سرويس خبر:
مديرکل بهزيستي استان سمنان در مراسمي که به مناسبت روز جهاني ناشنوايان برگزار شده بود، گفت: اشتغال ناشنوايان بايد از سوي مسئولين جدي گرفته شود.
به گزارش روابط عمومي اداره کل بهزيستي; حجت الاسلام پهلوان معلولين را بيشترين درصد جامعه هدف سازمان دانست و گفت: مناسبت هاي گوناگون فرصتي است که ما به نحو احسن در راستاي اهداف بهزيستي گام برداشته و برنامه هاي عملي خود را طي يک برنامه مدون ارائه نماييم.
وي پيشرفت تکنولوژي را مانعي بر سر راه عمل به وظايف خود در قبال ناشنوايان عنوان کرد و افزود: همه مسئولين به صورت جدي بايد نسبت به رفع مشکلات گوناگون اين قشر از جامعه از جمله اشتغال آنان همت گمارند.
مديرکل بهزيستي انجمن ها را بازوان سازمان معرفي و خاطرنشان کرد: ما نخبگان زيادي در بخشهاي فرهنگي، علمي، ورزشي و.. داريم که توانمنديها، مشکلات و درخواستهاي ناشنوايان بايد از سوي انجمنها به گوش مسئولين برسد تا به رشد و بالندگي برسند.
شايان ذکر است; اجراي سرود گروه ناشنوايان و مراسم شعبده بازي از جمله ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.


 آموزش از جمله نيازهاي اساسي کار روابط عمومي هاست 

   سرويس خبر:
مدير کل روابط عمومي استانداري در جمع مسئولين روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي، فرمانداري ها و شهرداري هاي استان در دوره آموزشي فن بيان و آئين سخنوري با اشاره به اينکه 80 درصد از مسئولين و کارشناسان روابط عمومي داراي سطح تحصيلات کارداني و کارشناسي هستند اما اين مدارک تحصيلي با رشته روابط عمومي و علوم ارتباطات هماهنگي ندارد، افزود: براي اينکه روابط عمومي ها بتوانند در عملکرد و فعاليت هاي مربوطه کارآمدتر و کاراتر شوند ، نيازمند آموزش در بخش هاي مختلف هستند که در اين راستا برگزاري دوره هاي آموزشي يک نياز اساسي و جدي براي روابط عمومي هاست.  
به گزارش روابط عمومي استانداري ايرج کارخائي،در اين خصوص خواستار فراهم سازي و بستر سازي مديران دستگاههاي اجرايي جهت حضور مسئولين و کارشناسان روابط عمومي در دوره هاي آموزشي شد و افزود: آموزش و فراگيري تکنيک ها ي جديد براي دستگاههاي اجرايي هزينه محسوب نمي شود بلکه سرمايه گذاري است که موجب بالا رفتن کارائي و توانمندي نيروي انساني مي گردد.
مدير کل روابط عمومي استانداري همچنين با اشاره به دوره آموزشي فن بيان و آئين سخنوري گفت: يکي از ابزارهاي ارتباطي روابط عمومي ها کلام، بيان و سخنوري است که مي توانند با اين ابزار و استفاده مناسب و هنرمندانه از آن دستاوردها، اقدامات و فعاليت هاي دستگاه هاي اجرايي را به نحو مطلوبي منعکس نمايند.
لازم به ذکر است دوره آموزشي فن بيان و آئين سخنوري با همکاري دفتر آموزش و پژوهش استانداري در دو هفته برگزار مي گردد. 


 اجراي عملي و دقيق صحيح قوانين بانکداري اسلامي، نقطه قوت بانک مهر اقتصاد مي باشد 

سرويس خبر:
مديرکل امور شعب بانک مهر اقتصاد گفت: قراردادهاي اين بانک درکميته فقهي که در بانک مهراقتصاد راه اندازي شده است مورد بررسي و ضمن تطبيق با موازين شرع مقدس جهت اجرا تائيد نهائي مي شود.
به گزارش روابط عمومي  بانک مهراقتصاد استان سمنان، "ماشا»الله جديدي" هدف از اجراي طرح مصباح مهر را ارتباط بيشتر باعلما وصاحب نظران در اجراي صحيح بانکداري اسلامي  و ترويج فقه جعفري و ارائه گزارش مبني بر اقدامات عملي بانک مهر اقتصاد و گام هايي که  در زمينه اجرا و پياده سازي بانکداري اسلامي توسط بانک مهراقتصاد برداشته شده است، عنوان کرد.
وي گفت: کليه قرارداهاي اين بانک درکميته فقهي که در بانک مهراقتصاد راه اندازي شده است مورد بررسي وضمن تطبيق با موازين شرع مقدس جهت اجرا تائيد نهائي مي شود.
جديدي با ياد آوري از آغاز به کار بانک مهراقتصاد با هبه مقام معظم رهبري ازسال  72 خاطر نشان کرد: اين بانک در طول فعاليت خود دراستان سمنان تاکنون بيش از 920 ميليارد تومان تسهيلات در بخش هاي مختلف ازجمله صنعت، توليد، مسکن و... پرداخت کرده است.
جديدي يادآور شد; اقدامات کم نظير وحتي بي نظيري درخصوص حمايت از کالاي ايراني و توليدات داخلي صورت گرفته که دراين راستا مي توان به طراحي کارت اعتباري خريد کالاي ايراني اشاره کرد.
جديدي در اين ديدارگفت: بانک مهراقتصاد صد درصد منابع جذب شده در بخش قرض الحسنه را به مصرف  وام قرض الحسنه رسانده است که اين عمل يک اقدام بي نظير در بين بانکها محسوب مي شود.
مديريت حوزه علميه صادقيه سمنان نيز دراين ديدار ضمن تبريک هفته بانکداري اسلامي به کليه دست اندرکاران بانک مهراقتصاد مبني بر ديدار با علما و مسئولين قدرداني کرده و از بانک مهراقتصاد به عنوان بانکي خوش نام ياد کرد.
حجت الاسلام مطيعي گفت: اجراي عملي و دقيق صحيح قوانين بانکداري اسلامي، نقطه قوت بانک مهر اقتصاد مي باشد و اين تنها عاملي است که به اين بانک ارزش و هويت مي بخشد وآن  رااز بانک هاي ديگر متمايز مي سازد.  
وي در ادامه گفت: اجراي صحيح قوانين شرعي، آثار و برکات مادي ومعنوي زيادي را به دنبال دارد و باعث وسعت رزق وروزي مي شود.  


 مانور روميزي پدافند غيرعامل دراداره کل دامپزشکي استان سمنان اجراشد 

سرويس خبر:
مانور روميزي پدافند غيرعامل دراداره کل دامپزشکي استان سمنان اجراشد.
مديرکل دامپزشکي استان با اعلام اين خبر افزود: با عنايت به نامگذاري روزدوم ازهفته دامپزشکي به عنوان (دامپزشکي و واکنش سريع) مانور روميزي پدافند غيرعامل با عنوان بيماري لمپي اسکين در سطح استان با حضور نمايندگان پدافند غيرعامل استانداري سمنان ،سازمان جهاد کشاورزي، اداره کل حفاظت و محيط زيست، نيروي انتظامي، اداره اطلاعات و سازمان دامپزشکي کشور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي  اداره کل دامپزشکي استان سمنان، دکتر محمدسعيدي افزود: مانور از ساعت 9صبح با اعلام ستاد مرکزي بحران آغاز و طي چهار مرحله سناريوهاي اعلام شده ازسوي ستاد مرکزي در اتاق بحران اداره کل دامپزشکي استان سمنان به مرحله اجرا» درآمد و در ساعت 15:11  به پايان رسيد.
وي با بيان اينکه بيماري لمپي اسکين يک بيماري حاد ويروسي مختص گاو و گاوميش است که در ماه هاي اخير از طريق مرزهاي غربي وارد کشور شده و مي تواند خسارات اقتصادي سنگيني به دامداران درگير با بيماري وارد نمايد. انتقال اين بيماري عمدتا از طريق حشرات (پشه و مگس) صورت مي گيرد.

 


 روي خط پيام - 33332379  

 نياز فوتبال ما
فوتبال ما به افراد سياسي و جناحي نيازمند نيست بلکه به تخصص و مهارت نيازمند است.  
دوستدار فوتبال  
 
اين هم از تلفن همراه
همراه اول با اين پيامک ها دارد پول مشترکين را از جيبشان خالي مي کند، بدون اين که مشترک تاييد کند فعال مي شود لغو هم نمي شود.  
مشترک تلفن همراه  

پشيماني سودي ندارد
مطمئن هستم آنهايي که تخم نفاق و تبعيض و بي عدالتي را در اين سرزمين کهن مي کارند در فصل درو پشيمان از کشت خويش مي شوند و به قول معروف : باد مي کارند و طوفان درو مي کنند !  
بادآبادي  

جوابيه سازمان مديريت پسماندها و تبديل مواد شهري شهرداري سمنان به ستون روي خط پيام

با احترام، نظر به چاپ مطلب منتشر شده در تاريخ 93/7/9 در خصوص تنظيف و پاکسازي کوچه هلال احمر 10 بدين وسيله جوابيه اين سازمان به شرح ذيل به حضور ايفا مي گردد:  
به توجه به بازديدها و پيگيري هاي انجام شده از منطقه مذکور مشکلي از لحاظ جمع آوري زباله مشاهده نگرديد، ضمن آنکه با توجه به استقرار يک نيروي خدماتي در خيابان هلال احمر و فرعي هاي آن رفت و روب به صورت مستمر انجام مي پذيرد.  
پيوندي  
مدير عامل