تاریخ 1393/06/31 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3744 برو جستجو جستجوی پیشرفته   فرماندار سمنان:
 شهرستان سمنان به 5 روستاي جنوبي آن وصل مي شود 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
فرماندار شهرستان سمنان از طرح احداث جاده در جنوب سمنان خبر داد و گفت: بلوار 17 کيلومتري که سمنان را به 5 روستاي جنوب اين شهر متصل مي کند.
حسن سعدالدين در نشست هماهنگي احداث کمربندي راه هاي روستاهاي جنوب سمنان، وجود راه هاي مناسب مواصلاتي بين روستاها را يکي از مهمترين عوامل موثر در رشد، توسعه و پيشرفت روستاهي جنوب اين شهرستان ارزيابي و اظهار کرد: با احداث اين جاده کمربندي، شاهد رونق و توسعه روستاهاي بخش مرکزي خواهيم بود.
وي تصريح کرد: جاده مناسب و استاندارد روستايي يکي از مهمترين زيرساخت هايي است که در توسعه روستايي اثرگذار است و فراهم کردن زيرساخت هاي توسعه تاثير مستقيم و غيرمستقيم در پيشرفت روستاها دارد.
سعدالدين از احداث يک بلوار به طول 17 کيلومتر در پنج روستاي جنوب سمنان خبر داد و گفت: اين بلوار از پل خرمشهر سمنان آغاز و از پنج روستاي خيرآباد، رکن آباد، حسن آباد، دلازيان و محمودآباد عبور مي کند.
وي افزود: با توجه به کمبود اعتبار عمراني براي تخصيص و احداث اين پروژه نيازمند کمک ادارات، شوراها و دهياري هاي شهرستان هستيم.
فرماندار سمنان از مشخص شدن وضعيت پل خيرآباد تا قبل از پايان امسال خبر داد و گفت: شهرداري بايد قبل از اتمام سال درباره روگذر يا زيرگذر بودن اين پل تصميم بگيرد.
بخشدار مرکزي سمنان نيز در اين نشست با بيان اينکه حدود به پنج هزار نفر جمعيت در اين روستاها سکونت دارند و در اطراف روستاها نيز فعاليت کشاورزي و دامداري وجود دارد گفت: اين روستاها در ايام و مناسيبت هاي ويژه از جمله ايام محرم ميزيان عزاداراني از شهر سمنان است به گونه اي که هر روستاي جنوب سمنان ميزبان چندين هزار عزادار است.
رمضانعلي نوچه ناسار با اشاره به مشکلات ترافيکي در اين مناطق،گفت: احداث اين کمربندي در کاهش تصادفات و خسارات جاني و مالي و فراهم کردن بستر توسعه جنوب سمنان بسيار اثرگذار است.
رئيس اداره راه و ترابري شهرستان نيز در اين جلسه گفت: با توجه به اهميت پروژه و وجود 13 دستگاه پل در بين اين جاده نيازمند همکاري دستگاه هاي متولي و از جمله شهرداري، بنياد مسکن، جهاد کشاورزي و ديگر نهادها هستيم.

 


 دفاع مقدس يکي از افتخارات ملت ايران در دفاع از کيان اسلامي است 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
فرمانده قرارگاه عملياتي لشکر 58 تکاور ذوالفقار شاهرود گفت: دفاع مقدس يکي از افتخارات ملت ايران در دفاع از کيان اسلامي است.
امير سرتيپ دوم مجيد زارع در نشست خبري به مناسبت گرامي داشت هفته دفاع مقدس افزود: هفته دفاع مقدس يادآور رشادت هاي جوانان غيور اين مرز و بوم و رخ نمايي استعدادهاي آنان در تمامي عرصه ها است ،که جهانيان را حيرت زده کرد.
وي گفت: دفاع مقدس فرصتي براي خودسازي و اثبات توانمندي هاي ايران اسلامي در برابر توطئه هاي شرق و غرب بود و نيروهاي مسلح با وحدت و همدلي در پرتوي اسلام و رهبري، توانستند آن را به منصه ظهور برسانند.
وي با بيان اينکه هشت سال دفاع مقدس، مفهوم روشن ولايت پذيري ملت ايران است ،تاکيد کرد: بايد به چنين دليرمرداني که براي حراست از خاک ايران اسلامي و صيانت از ايمان و عقيده، پايمردي و مقاومت کردند برخود بباليم و آن را به آيندگان انتقال دهيم.
فرمانده قرارگاه عملياتي لشکر 58 تکاورز ذوالفقار شاهرود بيان کرد: وظيفه همه مردم و مسئولين است که ياد و خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس زنده نکاه دارند.
وي با اشاره به معرفي جايگاه شهدا به نسل هاي آينده گفت: شهدا جوانان پاک سرشتي بودند که با درک بالا و بصيرت و آگاهي از موقعيت حساس آن زمان، دفاع از کيان اسلامي را مشتاقانه پذيرا شدند.
زارع با تاکيد بر اين ملت مسلمان ايران شجاعت و ايمان دليرمرداني که براي حراست از وجب به وجب خاک ايران اسلامي و صيانت از ايمان و عقيده را فراموش نخواهند نکرد افزود: آنان الگويي مناسب براي تربيت نسل امروز و فرداي جامعه اسلامي هستند.
وي با اشاره به اينکه شهدا ولايت پذيري و مفهوم روشن تعبد را در هشت سال دفاع مقدس به نمايش گذاشتند بيان کرد: شهدا، جانبازان، ايثارگران و ملت ايران، اداي تکليف الهي را در پي فرمان رهبر کبير انقلاب به خوبي به انجام رساندند و با جانفشاني مقابل متجاوزين پيروزي را براي ملت ايران رقم زدند و زنده نگاه داشتن اين ايام کمتر از دفاع مقدس نيست.
وي با اشاره به شعار هفته دفاع مقدس ' ايستادگي ديروز، عزت امروز و تعالي فردا'  گفت: برنامه هاي مختلفي از جمله غبارروبي مزار شهدا، ديدار با خانواده معظم شهدا، جانبازان و ايثارگران، مسابقات قرآني و ورزشي و راهپيمايي خانوادگي برگزار مي شود.
وي اظهار داشت: شرکت در نماز جمعه، رژه ارتش و تجليل از پيشکسوتان عرصه دفاع مقدس برگزار خواهد شد.
وي با بيان اينکه بيش از چهار هزار و 500 شهيد، جانباز و آزاده قرارگاه عملياتي لشکر 58 ذوالفقار شاهرود تقديم انقلاب کرده است گفت: اين لشکر در عمليات هايي از جمله فتح المبين، بيت المقدس، محرم، والفجر يک و مرصاد شرکت کرده است.
فرمانده قرارگاه عملياتي لشکر 58 تکاور ذوالفقار شاهرود با اشاره اقتدار و توانمندهاي نيروهاي مسلح گفت: جوانان اين مرز و بوم هميشه و در همه حال، آماده دفاع از کيان جمهوري اسلامي ايران هستند و به احدي اجازه تعدي نخواهند داد.


 اجراي بيش از 30 برنامه شاخص ويژه هفته دفاع مقدس در مهديشهر 

مهدي شهر- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
فرمانده سپاه ناحيه مهديشهر در آستانه هفته دفاع مقدس، از اجراي بيش از 30 برنامه شاخص ويژه هفته دفاع مقدس در اين شهرستان خبر داد. منصور شوقاني در گفت وگو با خبرنگاران به تشريح برنامه هاي هفته دفاع مقدس در مهديشهر پرداخت و ضمن گراميداشت ياد و نام شهدا و امام خميني(ره) بيان کرد: هفته دفاع مقدس يادآور دلير مردي ها و شجاعت هاي اين مردان بي ادعاست که با گذشت جان خود و ايستادگي برابر دشمنان جرعه ناب شهادت را نوشيدند و درخت تنومند انقلاب را با خون خود آبياري کردند. وي در ادامه به واژه «شهادت» اشاره کرد و افزود: واژه شهادت برترين واژه در فرهنگ اسلامي و با ايستادگي در اوج کمال انسانيت همراه است و پيامبر(ص) در اين خصوص فرموده اند «بالاتر از هر خير و نيکي، خير و نيکي وجود دارد تا انسان در راه خدا کشته شود که بالاتر از کشته شدن در راه خدا، خير و نيکي يافت نشود».
فرمانده سپاه ناحيه مهديشهر در ادامه بزرگداشت و تکريم شهدا و هفته دفاع مقدس را تکريم فرهنگ شهادت و روحيه شهادت طلبي همراه با ايثارگري و استقامت در برابر بيگانگان براي حفظ ارزش هاي نظام اسلامي و سرزمين ايران اسلامي دانست.
شوقاني با اشاره به شعار امسال گفت: هفته دفاع مقدس امسال به نام «ايستادگي و استقامت ديروز، عزت امروز و تعالي فردا» نامگذاري شده است. وي گفت: رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس با انتخاب درست و آگاهانه با خلوص و نيتي پاک استقامت کردند و عزت امروز کشور در دنيا نشات گرفته از ايستادگي و فداکاري جوانان ماست که امروز بايد با پيروي از رهبر انقلاب لبيک گوي ولايت فقيه به حفظ استقلال و دفاع از حريم ولايت و نظام اسلامي بپردازيم. فرمانده سپاه ناحيه مهديشهر با بيان اينکه ويژه برنامه هاي دفاع مقدس با هدف آشنايي جوانان با سيره شهدا و افتخارات هشت سال دوران دفاع برنامه ريزي شده است، اظهار کرد: بيش از 30 برنامه در قالب هاي مختلف اعم از رزمي، فرهنگي، هنري و بازگويي خاطرات رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس اجرا مي شود. شوقاني افزود: برپايي نمايشگاه دفاع مقدس در پارک شهداي گمنام در جزين، برگزاري جشنواره و نمايشگاه اقتصاد مقاومتي، برگزاري يادواره شهداي درجزين و نشست هاي بصيرتي، رژه موتوري بسيجيان و شرکت گروهان عشايري در رژه و گلباران گلزار شهداي شهر مهديشهر، در جزين و شهميرزاد از زمره برنامه هاي پيش بيني شده در هفته دفاع مقدس است.
وي اجراي همايش تجليل از رزمندگان دفاع مقدس با حضور رزمندگان، بسيجيان، ايثارگران و خانواده هاي معظم شهدا، به صدا درآمدن زنگ مقاومت و پايداري در مدارس، افتتاح طرح هاي محروميت زدايي روستاي ملاده و برگزاري دعاي کميل در همه پايگاه هاي سطح شهر، پياده روي خانوادگي و حضور در نماز جمعه را از ديگر بر نامه ها برشمرد. شوقاني خاطرنشان کرد: ديدار با خانواده هاي معظم شهدا، برگزاري ميقات صالحين، اعزام راويان دفاع مقدس به مدارس در طي هفته دفاع مقدس براي بازگويي خاطرات رزمندگان در آن دوران از ديگر برنامه هاست.


 امام جمعه سمنان:
  کشورهاي منطقه به حقانيت مواضع ايران پي برده اند 

سرويس خبر:
نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه سمنان گفت: بسياري از کشورهاي منطقه به حقانيت مواضع ايران در حوادث اخير و درايت رهبري معظم انقلاب در تحليل مسائل پي برده اند.
به گزارش روابط عمومي سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان حجت الاسلام والمسلمين سيدمحمد شاهچراغي در ديدار فرمانده و جمعي از پرسنل تيپ 12 قائم (عج) سمنان با وي، تحولات امروز منطقه و نقش ايران اسلامي در استقرار ثبات در آن را از موضوعات مهمي دانست که دشمنان را بيش از پيش با قدرت ايران آشنا مي کند.
وي افزود: بسياري از کشورهاي منطقه با شناخت از حقانيت ايران در پي هر حادثه اي در منطقه چشم به نظر ايران در مورد آن موضوع دارند.
فرمانده تيپ 12 قائم (عج) سمنان نيز در اين ديدار راه و سيره پاسداران را همان راهي خواند که شهدا در آن استقامت و پايمردي کردند. علي اصغر همتيان با اشاره به تلاش دشمنان در ضربه زدن به نظام اسلامي خاطرنشان کرد: امروز به مدد داشتن ارتش و سپاه مقتدر و بسيجيان پرشور دشمن جرات کوچکترين جسارتي را به کشور جمهوري اسلامي ندارد.


 نمايشگاه صنايع دستي و هنرهاي خانگي در بسطام برپا شد 

بسطام- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
نمايشگاه صنايع دستي و هنرهاي خانگي به همت شهرداري و کتابخانه عمومي در مجموعه تاريخي بسطام برپا شد.
به گزارش روابط عمومي شهرداري و شوراي اسلامي شهر نمونه گردشگري بسطام ، اين نمايشگاه به منظور معرفي و تقويت هرچه بيشتر صنايع دستي و هنرهاي خانگي در پارکينگ مجموعه تاريخي بسطام برگزار شد.هنرمندان در اين نمايشگاه به عرضه صنايع دستي و سوغات يزد، گليم، ترمه، عروسک هاي سنتي و نيز آثار هنري خود در رشته نقاشي روي شيشه و ... پرداختند.
عرضه آش محلي، انواع ترشي و مربا و خوراکي هاي سنتي يکي ديگر از بخش هاي اين نمايشگاه بود.
نمايشگاه صنايع دستي و هنرهاي خانگي به همت شهرداري و کتابخانه عمومي بايزيد بسطامي به مدت سه روز در خيابان مهديه، ضلع جنوب غربي مجموعه تاريخي بسطام برپا شد.


 بازديد اعضاي شوراي اسلامي و شهردار از پروژه آسفالت معابر شهري بسطام 

سرويس خبر:
اعضاي شوراي اسلامي و شهردار بسطام از پروژه آسفالت خيابان هاي 17 شهريور و شهيد قاسميان بازديد کردند.
به گزارش روابط عمومي شهرداري و شوراي اسلامي شهر نمونه گردشگري بسطام، در اين بازديد عمليات اجرايي اصلاح جداول اين معابر مورد بررسي قرار گرفت.
شهردار بسطام در حاشيه اين بازديد گفت: اين پروژه با هدف توزيع عادلانه امکانات و خدمات در سطح شهر اجرا مي شود.  
يعقوبيان با بيان اينکه اجراي پروژه هاي عمران شهري همچون آسفالت معابر، تملک املاک و تعريض خيابان ها و کوچه ها در بسطام با شتاب و کيفيت خوبي انجام مي شود افزود: آسفالت معابر شهر براساس برنامه هاي پيش بيني شده در بودجه سال 1393 اجرا مي شود.
وي تصريح کرد: مدت زمان اجراي پروژه بهسازي و آسفالت خيابان هاي 17شهريور و معابر منشعب 40 روز است.
شهردار بسطام در پايان از همکاري و همراهي اهالي اين محله در اجراي پروژه بهسازي و آسفالت شهري قدرداني کرد.