تاریخ 1393/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3736 برو جستجو جستجوی پیشرفته   امير ارويي در مسابقاتليگ جهاني هاکي 

سرويس ورزشي:

بازيکن استان در مسابقات ليگ جهاني هاکي حضور مي‌يابد.

به گزارش روابط عمومي‌اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، امير اروئي بازيکن تيم هاکي استان به همراه تيم ملي هاکي کشور در مسابقات ليگ جهاني عمان حضور مي‌يابد.


 برگزاري کلاس آموزشي و دانش افزايي جودو در استان سمنان 

سرويس ورزشي:

کلاس آموزشي و دانش افزايي جودو در استان سمنان برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي‌اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان، کلاس آموزشي و دانش افزايي جودو براي مربيان و قهرمان استان در بخش آقايان به ميزباني شهرستان دامغان در تاريخ 6/7/93 برگزار خواهد شد.

 


 يادداشت
 محبوبيت با داشتن قدرت متفاوت است 

پرسپوليس در فصل جاري خوب نتيجه گرفته و نتوانسته رضايت هواداران و طرفدارن خود را بدست آورد و همين امر موجب شده تا انتقادات از علي دايي و کادر فني افزايش يابد ولي نکته اساسي‌اينجاست که خود علي دايي بيشتر از هر فرد ديگري از کسب‌اين نتايج ناراحت و دلخور است. وي به عنوان سرمربي تيم تمام تلاش و آبروي خود را براي موفقيت به کار بسته است ولي‌اينکه چرا تيم نتيجه نگرفته را بايد از خود علي دايي پرسيد. وي تنها کسي است که از نزديک با مشکلات دست و پنجه نرم کرده است که مهمترين دليل ان را مي‌توان به حضور برخي افراد سياسي درهيات مديره جستجو کرد که مدت‌هاست تمرکز کافي را از مدير عامل و کادر فني گرفته‌اند و از ماهها قبل آنهايي که دستي بر آتش دارند پيش بيني چنين روزهايي را مي‌کردند! آري،علي دايي به تنهايي مقصر نيست، آنهايي تقصير دارند که هميشه پرسپوليس دولتي را دوست دارند و حضور افراد سياسي را در جمع هيات مديره براي رسيدن به منافع خود را بر احساسات هواداران ترجيح مي‌دهند و فرق هم نمي‌کند که چه دولتي حاکم باشد.

لذا بايد گفت علي دايي دراين ميان فقط يک قرباني است همانگونه که در تمام سال‌هاي اخير بسياري ديگر از بزرگان قرباني منفعت طلبي افراد سياسي شده‌اند! و بدتر از همه باب شدن اسطوره کشي در‌اين مملکت است هنوز مظلوميت مرحوم "ناصر حجازي" را فراموش نکرده‌ايم! خانه نشيني علي پروين را به ياد داريم و‌اين بار با دست خودمان داريم شناسنامه فوتبال‌ايران در جهان را "دل آزرده" مي‌کنيم و در‌اين بين فقط پول دارها با دلالي و مطرح شدن نامشان سرمايه بيشتري را به جيب مي‌زنند و بر طبقات برج‌هاي خود اضافه مي‌نمايند! لذا فقط بايد به حال هواداران و طرفداران غصه خورد که تنها دلخوشي و سرگرمي‌ زندگي‌شان هم به بازي گرفته مي‌شود تا تنها چيزي که براي هيچ کس مهم نباشد فقط "مردم" باشد و نکته پاياني‌ اينکه محبوبيت با قدرت و پول به دست نخواهد آمد بايد مردمي‌ بود تا محبوبيت حاصل شود و علي دايي هميشه محبوب دل مردم باقي خواهد ماند چون صداقت دارد و اهل دروغ و سياسي بازي نيست و به خاطر رسيدن به خواسته‌هاي خودش جلو هيچ احدي سرخم نمي‌کند.

مرتضي دهرويه


  کسب مقام قهرماني و نايب قهرماني مسابقات زورخانه‌اي قهرماني کشور توسط نوجوان باستاني کار استان  

سرويس ورزشي:

نوجوان باستاني کار استان مقام قهرماني و نايب قهرماني مسابقات زورخانه‌اي قهرماني کشور را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومي‌اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان در پي اعزام ورزشکار باستاني کار نوجوان شاهرودي ( به نمايندگي از استان سمنان) در تاريخ 14/6/93 به مسابقات زورخانه‌اي قهرماني کشور در استان کرمان، محمد وفادار موفق شد در رشته 3 و 4 ميل بازي، مقام اول و در رشته 2 ميل بازي، مقام نايب قهرماني‌اين دوره از مسابقات را به استان به ارمغان بياورد .

لازم به ذکر است ‌ايشان در سال گذشته مقام قهرماني کشور را در رده نونهالان کسب کرده بود.


 نتايج مسابقات کونگ فو و هنرهاي رزمي‌ باشگاه‌هاي شهرستان سمنان 

سرويس ورزشي:

مسابقات کونگ فو و هنرهاي رزمي ‌باشگاههاي شهرستان سمنان برگزار شد.به گزارش روابط عمومي‌ اداره کل ورزش و جوانان است ان سمنان به گزارش هيئت هنرهاي رزمي ‌و کونگ فو شهرستان سمنان يک دوره مسابقات انتخابي باشگاه‌هاي شهرستان سمنان رده نونهالان روز جمعه مورخ 14/6/93 در مجموعه فرهنگي ورزشي شهداي گمنام بسيج برگزار و نتايج به شرح ذيل مي‌باشد.

مقام اول: باشگاه نازعات

مقام دوم:باشگاه شهداي گمنام بسيج

مقام سوم: باشگاه کرار

ضمنا" امتيازهاي کسب شده باشگاه‌ها به ترتيب مقام 74، 65،72 مي‌باشد.


 واليبال قهرماني جهان - لهستان
 پيروزي قاطع واليبال ايران برابر شاگردان ولاسکو 

سرويس ورزشي:

تيم ملي واليبال ايران در دومين ديدارش در مرحله دوم رقابت‌هاي قهرماني جهان برابر آرژانتين به پيروزي رسيد.

تيم ملي واليبال‌ايران در دومين بازي مرحله دوم رقابت‌هاي قهرماني جهان از ساعت 16:40 دقيقه به وقت بيدگوشچ و 19:10 دقيقه به وقت تهران در بازي حساسي مقابل آرژانتين قرار گرفت و توانست با حساب 3 بر صفر حريف خود را شکست دهد. شاگردان کواچ در‌اين مسابقه در سه ست متوالي و با نتايج 25 بر 15، 25 بر 23 و 25 بر 16 آرژانتين را مغلوب کردند و جمع امتيازهاي خود را به عدد 11 رساندند. پيش از شروع‌اين مسابقه دو تيم به دليل چهلمين روز درگذشت حسين معدني، مربي فقيد تيم ملي واليبال‌ايران يک دقيقه سکوت کردند.

آرژانتين، تيمي‌به سرمربيگري خوليو ولاسکو؛ نامِ آشناي واليبال جهان؛ مردي که سه سال هدايت تيم ‌ايران را برعهده داشت و ظرافت‌هاي بازي‌ايران را به خوبي مي‌شناسد، اما‌ اين شناخت کمکي به آرژانتيني‌ها نکرد که حداقل يک امتياز از‌ايران بگيرند.‌اين مسابقه در حالي برگزار شد که ‌ايران در نخستين مسابقه دور دوم خود با نتيجه 3 بر يک استراليا را شکست داد و جمع امتيازهاي خود را به عدد 8 رساند.‌اين در حالي بود که آرژانتيني‌ها در نخستين مسابقه‌اين دور با نتيجه 3 بر يک مغلوب فرانسه شدند.

آرژانتيني‌ها فقط يک بار در مسابقات قهرماني جهان به مدال رسيدند و آن هم به سال 1982 برمي‌گردد که ميزباني رقابت‌ها را بر عهده داشتند و به مدال برنز دست يافتند. ‌اين تيم که در رده نهم رده بندي فدراسيون بين المللي واليبال قرار دارد، براي يازدهمين بار به مسابقات قهرماني جهان پاي گذاشته و در 10 دوره اخير همواره يکي از تيم‌هاي حاضر در مسابقات بوده است. آرژانتين در سال 2013 در جام پان امريکن تمام تيم‌ها را با نتيجه سه بر صفر شکست داد تا نشان دهد تغييراتي در‌اين تيم به وجود آمده است.

ولاسکو، سرمربي کنوني آرژانيتي‌ها در سال 2011 سرمربي تيم ملي ‌ايران شد و با ‌اين تيم به دو قهرماني در آسيا رسيد و‌اين تيم را براي نخستين بار به ليگ جهاني هدايت کرد. موفقيت‌هاي ولاسکو با واليبال ‌ايران يک بار ديگر نام او را در جهان مطرح کرد تا جايي که آرژانتيني‌ها براي نجات واليبال خود خواستار حضورش در تيم ملي‌اين کشور شوند. ولاسکو هم که به گفته خودش احساس دين به وطنش داشت قرارداد خود با تيم ملي‌ايران را فسخ کرد و هدايت آرژانتين را بر عهده گرفت.

آرژانتين يک بار در جام جهاني 1998 سه بر صفر ‌ايران را شکست داده و يک بار هم در انتخابي المپيک پکن با حساب 3 بر يک برنده شده، اما در جام جهاني 2011‌اين ‌ايران بود که طي ديداري مهيج و تماشايي نهايتاً موفق شد 3 بر 2 حريف قدرتمندش را شکست بدهد.

تيم ملي واليبال‌ ايران در سومين مسابقه خود در‌اين مرحله از رقابت‌هاي قهرماني جهان روز شنبه از ساعت 22:50 به مصاف لهستانِ ميزبان خواهد رفت.


 10کشور به رقابت‌هاي کاراته جام‌ ايران زمين در تهران دعوت شدند  

سرويس ورزشي:

دبير اجرايي سبک شوتوکان کاراته ‌ايران از دعوت 10 کشور براي حضور در رقابت‌هاي بين المللي جام ‌ايران زمين در تهران خبر داد.

'بهمن حسن زاده' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ‌ايرنا در سمنان افزود: براي حضور در‌اين پيکارها دعوت‌نامه به کشورهاي کره جنوبي، هنگ کنگ، پاکستان، ارمنستان، ازبکستان، امارات متحده عربي، مالزي و ماکائو ارسال شده و‌اين کشورها آمادگي خود را براي حضور اعلام کرده اند.

وي گفت:‌اين رقابت‌ها قرار است هفته اول دي‌ماه با شرکت 300 کاراته کا‌ايراني و خارجي در تهران برگزار شود.

وي از فعاليت 30 هزار کاراته در قالب سبک شوتوکان در‌ايران خبر داد و گفت: در‌اين سبک خانم‌هاي کاراته کا نيز حضور فعال دارند و به تازگي 'فائزه چيذري' از استان البرز در رده جوانان عنوان قهرماني آسيا را کسب کرده است.

دبير اجرايي سبک شوتوکان کاراته ايران با اشاره به برگزاري رقابت‌هاي کاراته رده جوانان و نوجوانان در سمنان گفت: رقابت‌هاي ‌اين سبک در رده‌هاي خردسالان و اميد نيز در کشور انجام شده و هفته آينده رقابت‌هاي بانوان در رده‌هاي مختلف سني در استان البرز برگزار مي‌شود.

مسابقات کاراته سبک شوتوکان در رده‌هاي جوانان و نوجوانان از عصر پنجشنبه در مهديشهر آغاز شده است.


 اخبار کوتاه ورزشي 

کسب مقام سوم کشور توسط ورزشکار دو وميداني کار استان

سرويس ورزشي:

ورزشکار نونهال استان در رشته دووميداني مقام سوم کشور را کسب کرد.به گزارش روابط عمومي‌اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان هادي يوسفي ورزشکار نونهال استان در رشته پرتاب نيزه در مسابقات منتخبين نونهالان کشور که در رشت برگزار شد مقام سوم کشور را کسب کرد.


در نهمين جشنواره فرهنگي ورزشي کشوري
فرزندان بهزيستي سوم شدند

سرويس ورزشي:

در نهمين جشنواره فرهنگي ورزشي فرزندان بهزيستي سوم شدند. به گزارش روابط عمومي اداره کل بهزيستي؛ فرزندان تحت سرپرستي سازمان در نهمين جشنواره فرهنگي ورزشي فرزندان، موفق به کسب مقام سوم در رشته فوتسال شدند.همچنين اميرحسين عرب احمدي دروازه بان تيم به عنوان بازيکن اخلاق‌ اين دوره از مسابقات شناخته شد.در بخش دختران نيز، شقايق مدايي در رده سني بالاي 14 سال موفق به کسب مقام سوم در رشته شنا گرديد.


برگزاري مسابقه دارت در صنعت آب و برق استان سمنان

سرويس ورزشي:

مسابقه دارت ويژه مديران صنعت آب و برق سمنان و گراميداشت ياد و خاطره سه هزار شهيد استان برگزار شد.اين مسابقه که به ميزباني شرکت توزيع برق استان به اجرا درآمد، تيم‌هايي از شرکت‌هاي برق منطقه‌اي، آب و فاضلاب شهري، آب و فاضلاب روستايي، آب منطقه‌اي سمنان و انجمن مهندسين برق و الکترونيک، به صورت تيم سه نفره حضور داشتند.لازم به ذکر است پس از اجراي مرحله مقدماتي، شرکت کنندگاني که داراي بالاترين امتياز بوده به مرحله بعدي راه يافته و پس از رقابت بين 6 نفر صعود کننده به‌ اين مرحله، عليرضا نوري از شرکت آب منطقه‌اي، حمزه احساني از آب و فاضلاب روستايي و اسدا... مزداراني از شرکت برق منطقه‌اي سمنان به ترتيب مقام‌هاي اول تا سوم را به خود اختصاص داده و در مراسم اختتاميه با اهداي لوح تقدير و هدايايي از برگزيدگان‌اين مسابقه تجليل به عمل آمد.