تاریخ 1393/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3736 برو جستجو جستجوی پیشرفته   حضور مدير عامل شرکت مادر تخصصي وزارت جهاد کشاورزي انجام شد
 افتتاح دفتر کار صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي شهرستان مهديشهر  

سرويس خبر:
در مراسمي با حضور مدير عامل شرکت مادر تخصصي، مسئولان جهاد کشاورزي استان و شهرستان مهديشهر، فرماندار شهرستان مهديشهر و جمعي از سهامداران عضو صندوق، دفتر کار صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي شهرستان مهديشهر افتتاح شد .  
به گزارش روابط عمومي  سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، پرويز ميرآخورلو افزود:مدير جهاد کشاورزي شهرستان مهديشهر درمراسم افتتاح دفتر گفت: صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي شهرستان بيش از 28 ميليارد ريال سرمايه و 404 عضو دارد و طي فعاليت 18ماهه خود بيش از 43 ميليارد ريال تسهيلات با نرخ سود 4 درصد به اعضا اعطا کرده و براي خريد اين دفتر کار مبلغ 1250ميليون از محل درآمد هاي خود صندوق هزينه شده است.
سيد مجيد موسوي رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان گفت :صندوق حمايت از توسعه بخش کشاورزي شهرستان مهديشهر به عنوان چهارمين صندوق شهرستاني در سطح کشور درتاريخ 91/10/18 فعاليت خود را با سرمايه اوليه 22 ميلياد ريال شروع کرد که در تشکيل اين صندوق مشارکت خوب و موثر بهره برداران و  واريز ميزان سهم خود در کوتاهترين زمان قابل توجه بوده است.  
مدير عامل شرکت مادر تخصصي صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري در بخش کشاورزي گفت: در تمامي استان ها با تفاهم نامه في مابين شرکت مادر تخصصي، سازمان هاي جهاد کشاورزي ومقامات استان در تامين منابع مورد نياز خصوصا سهم بخش دولت اقدام شده است.
سيد عبدالکريم رضوي افزود:باتوجه به درخواست اکثر صندوق هاي شهرستاني به خصوص صندوق شهرستان هاي استان سمنان،در نظر است از منابع در نظر گرفته شده در بودجه ،افزايش سرمايه صندوق ها محقق شود.  
در اين مراسم  همچنين تعدادي از بهره برداران گزارشي از نحوه دريافت  تسهيلات با بهره کم و خدمات ارائه شده از سوي صندوق  ارائه کردند و خواستار افزايش سرمايه و عضويت جمعي ديگر از بهره برداران به ويژه عشاير  در اين صندوق شدند.  

 


 امام جمعه شاهرود بر پررنگ تر کردن نقش خدا در زندگي تاکيد کرد 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
امام جمعه شاهرود بر تلاش بيشتر در زندگي و کار براي کم کردن نقش خود و پررنگ تر کردن نقش خدا تاکيد کرد.
حجت الاسلام محمود ترابي در اولين جلسه درس اخلاق و نماز جماعت روساي دستگاههاي اجراي شهرستان شاهرود افزود: مديران براي خدمت به مردم در همه زمينه ها خدا را مورد توجه قرار دهند و انسان هايي در مبارزه با نفس خود موفق تر هستند که تعلقات خود را به دنيا کم کنند.
وي با اشاره به اينکه در دنياي مادي و معنوي که در آن زندگي مي کنيم، اولويت، توجه به ارزش هاي ديني، معنوي و اخلاق است، گفت: بهترين ويژگي براي روساي دستگاههاي اجرايي براي خدمت به مردم، رعايت اخلاق، انصاف و عدالت است.
وي با تقدير از فرماندار شاهرود در برگزاري ماهيانه يک بار اقامه نماز جماعت با حضور مديران دستگاههاي اجرايي و ارائه مسائل اخلاقي از نگاه دين مبين اسلام براي ارايه خدمات بهتر به مردم ابراز اميدواري کرد: با برگزاري اين نشست ها بطور مستمر، بيشترين بهره را بيريم.


 تشکيل ستاد برگزاري سرشماري عمومي جهاد کشاورزي در شهرستان سمنان 

سرويس خبر:
ستاد برگزاري سرشماري عمومي جهاد کشاورزي در شهرستان سمنان تشکيل شد.
فرماندار و مدير اجرايي سرشماري عمومي جهاد کشاورزي در شهرستان با اشاره به اهميت آمار و اطلاعات در سياستگذاريهاي کلان و برنامه ريزي هاي کشوري در بخش توسعه بخش کشاورزي گفت: براي اجراي کامل سرشماري عمومي  کشاورزي مشارکت و همراهي کشاورزان و توليدکنندگان در کنار اجراي دقيق توسط مجريان و آمارگيران ضروري است که اين تعامل زمينه گردآوري اطلاعات دقيق و کامل و شفاف را براي برنامه ريزي که منجر به توليد و اشتغال بيشتر و استفاده کامل از ظرفيت ها و پتانسيل هاي موجود شود را فراهم خواهد کرد.
حسن سعدالدين تصريح کرد: يکي از راه هاي گردآوري اطلاعات براي تصميم گيري انجام سرشماري است سرشماري يک طرح آمارگيري است که در آن با مراجعه به همه واحدها يا افراد جامعه مورد بررسي اطلاعات مورد نياز از تک تک افراد جامعه جمع آوري مي شود هدف کلي سرشماري عمومي کشاورزي جمع آوري داده ها و اطلاعات در زمينه  امکانات مختلف موجود  در بخش هاي گوناگون توليدي در بخش کشاورزي  است که  به منظور تامين اطلاعات پايه اي مورد نيازتدوين برنامه  توسعه اي کشاورزي در سطوح مختلف کشور جمع آوري مي شود.
سعدالدين با اشاره به اينکه سرشماري عمومي کشاورزي شمارش تمام واحدهاي توليدي بخش کشاورزي و ثبت اطلاعات هر يک به طور جداگانه همزمان با سراسر کشور در مناطق روستايي و شهري از تاريخ 5 مهر ماه لغايت 18 آذر ماه در 40 روز کاري در شهرستان است ادامه داد: آموزش مفاهيم و راهنماها به ماموران آمارگيري و ساير عوامل اجرايي يکي از راههاي موثر در کاهش جلوگيري از بروز خطاهاي غيرنمونه اي در تمام طرح هاي آماري و به ويژه سرشماري است.
مدير اجرايي سرشماري عمومي  جهاد کشاورزي بررسي نتايج اطلاعات و گردآوري شده و تهيه شناسنامه آبادي را تاپايان مرداد ماه سال 94 اعلام کرد که مي تواند اساس برنامه ريزي بخش کشاورزي درشهرستان باشد.  
امين بيدختي مديرکل آمار استانداري سمنان نيز در اين جلسه با اشاره به تشکيل ستاد استاني خواستار تامين نيروي انساني متخصص در امارگيري و تامين  تجهيزات و امکانات مورد نياز منجمله  وسيله نقليه براي انجام سرشماري  عمومي کشاورزي در شهرستان شد و تصريح کرد: بر اساس برنامه زمانبندي آموزش آمارگيران آغاز خواهد شد.
وي با بيان اينکه ثبت اطلاعات از طريق تبلت و بر اساس نرم افزارهاي طراحي شده  توسط آمارگيران انجام خواهد شد، گفت اين امر کمک شاياني به تسريع در جمعبندي اطلاعات خواهد داشت.
در پايان اين جلسه فرماندار سمنان و مديرکل آمار استانداري از سايت ثبت اطلاعات سرشماري عمومي جهاد کشاورزي در فرمانداري سمنان  بازديد به عمل آوردند.

 


 حضور مدير کل زندانهاي استان در جمع زندانيان شاهرودي 

سرويس خبر:
عباسعلي عرب مدير کل زندانهاو اقدامات تاميني و تربيتي استان سمنان با حضور در جمع زندانيان شاهرودي از نزديک با آنان ديدار و گفتگو کرد . به گزارش روابط عمومي زندان شاهرود ،عرب در بازديد خود از بند زندانيان جرايم عمومي و واحد مراقبت سلامت زندان با حضور در جمع مددجويان از نزديک با مشکلات و مسايل آنان آشنا و دستورات لازم جهت پيگيري و رسيدگي به درخواستهاي زندانيان را صادر نمود.  وي در ادامه پس از بازديد از اماکن مختلف بهداري زندان با حضور در جلسه بررسي مشکلات متادون درماني زندان که با حضور رييس زندان و پزشک بهداري همراه بود شرکت کرد.


  برگزاري جلسه ستاد اقامه نماز دانشگاه هاي استان سمنان در مهديشهر 

مهديشهر- خبرنگار روزنامه پيام سمنان
مسوولان ستادهاي اقامه نماز دانشگاه هاي استان سمنان در نشستي در مهديشهر، نماز را بهترين سنگر براي مقابله با جنگ نرم دشمن و حفاظت دانشگاهيان در برابر آن دانستند و بر توجه و اقامه اين فريضه الهي در محيط هاي دانشگاهي تاکيد کردند.
مسوول نهاد نمايندگي ولي فقيه و دبير ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکي سمنان،  در نشست ستادهاي اقامه نماز دانشگاه هاي استان سمنان در دانشگاه آزاد مهديشهر، گفت: امروز نوک تيز جنگ نرم دشمن متوجه قشر دانشگاهي نظام اسلامي ايران است.   
حجت الاسلام ' غلامحسين مهدوي نژاد'  جلوگيري از انحراف را اصلي ترين دليل واجب شدن نماز بر اساس روايات عنوان کرد و افزود: نماز واجب شده تا دين خدا حفظ شود. وي با بيان اينکه کارگزاران نظام اسلامي همگي اهل توجه به نماز هستند، ادامه داد: نماز آنچنان که بايد در بين دانشگاهيان جايگاه خود را نيافته است و نياز به توجه بيشتري دارد تا قشر فرهيخته و اهل علم بيشتر با نماز مانوس باشند.  
مسوول نهاد نمايندگي ولي فقيه و دبير ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکي سمنان با اشاره به اينکه نماز اساس انسان سازي، کار و زندگي انسان است و عجين شدن با نماز بسياري از مشکلات را در بخشهاي مختلف برطرف مي کند، اظهار داشت: برخي کار اداري را براي بي توجهي به نماز بهانه مي کنند در حالي که توجه لازم به نماز برطرف کننده بسياري از مشکلات مديريتي است.  
' محمدحسن پيرچه'  مسوول دفتر شوراي سياستگذاري ائمه جمعه استان سمنان نيز در اين نشست با تاکيد بر لزوم تاثير نماز بر ابعاد اعتقادي افراد، حضور پر رنگ مسوولان و استادان دانشگاه را مشوقي براي توجه دانشجويان به اين فريضه الهي برشمرد و تدوين بسته هاي فرهنگي مرتبط با نماز را خواستار شد.  
تبيين جايگاه ستاد اقامه نماز در دانشگاه ها، برگزاري دوره آموزشي معرفت افزايي براي دانشجويان و استادان، اجراي فعاليتهاي ترويجي براي نماز در فضاي مجازي و محيط دانشگاهي، ارسال پيام و پيامک هاي فرهنگي مرتبط با نماز و ... از مباحث مورد تاکيد دبيران ستادهاي اقامه نماز دانشگاه هاي استان سمنان در اين نشست بود.


 امنيت، رکن اصلي زندگي اجتماعي است 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
فرمانده انتظامي دامغان امنيت را رکن اصلي زندگي اجتماعي و لازمه سلامت و بقاي جامعه دانست و گفت: اين امر محقق نمي گردد،مگر با مشارکت پوياي مردم.
به گزارش مرکز اطلاع رساني معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان،سرهنگ"غلامرضا کاظم زاده"در جمع ماموران انتظامي دامغان با تاکيد بر محوري بودن مردم در برنامه ها و ماموريت هاي نيروي انتظامي،گفت:امنيت يک توليد جمعي است و مشارکت همه افراد جامعه در ايجاد آن نقش اساسي دارد.
وي گفت:ناجا به عنوان نهادي پيشرو و مردمي تامين نظم و آرامش جامعه را وظيفه خود مي داند و در اين مسير، استفاده از همه ظرفيت هاي اجتماعي را يک اصل مهم و ضروري مي داند.
اين مقام انتظامي با اشاره به گستردگي حوزه فعاليت پليس و کثرت ماموريت هاي محوله، افزود:تحقق امنيت پايدار بدون مشارکت مردم و سرمايه هاي اجتماعي امکان پذير نيست.
سرهنگ کاظم زاده مشارکت مردم در مراقبت از اموال خود را نوعي مشارکت در تامين امنيت خواند و خاطر نشان کرد: اگر هر فرد از افراد جامعه خود را مسئول نگهداري از حريم و اموالش احساس کند و از ابزارهايي که ايمني وسايل و تجهيزات را بالا مي برند،استفاده کند کمک بزرگي به امنيت خويش و جامعه کرده است. فرمانده انتظامي دامغان به ماموران پليس اين شهرستان تاکيد کرد: همواره مردم را يار و مددکار خود بدانيد و با اين رويکرد و با پشتوانه عظيم مردمي  به اجراي  ماموريت هاي محوله بپردازيد.


 


 اعزام 124 دانشجوي تحت پوشش کميته امداد شاهرود به اردوهاي فرهنگي و آموزشي 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مدير کميته امداد امام خميني(ره) شهرستان شاهرود از اعزام 124 دانشجوي تحت پوشش اين نهاد به اردوهاي زيارتي، سياحتي، فرهنگي و آموزشي خبر داد.
اکبر شبانزاده ضمن اشاره به اينکه اردوهاي آموزشي و فرهنگي مجال خوبي براي بارور شدن استعداد هاي شگرف دانش آموران و تقويت روحيه تعاون و همکاري ميان آنان ها است از اعزام 124 دانشجوي تحت پوشش کميته امداد به اردوهاي زيارتي، سياحتي، فرهنگي و آموزشي خبر داد.
وي تصريح کرد: اردوهاي دانش آموزي در يک کلمه دانشگاهي است که مهر و محبت، گذشت و ايثار، همکاري و اعتماد به نفس در آن تدريس مي شود و در راستاي ايجاد فضاي تفريح اردويي، کانون فرهنگي تربيتي در دوره هاي تابستاني خود حضور پررنگي در برنامه متمرکز اردويي کانون هاي شهر هاي مختلف داشته است که اين حضور با بهره گيري از تجارب مربيان توانمند در تابستان هر سال نيز با توفيق خداوند برگزار خواهد شد.
مدير کميته امداد امام خميني(ره) شهرستان شاهرود هدف از برگزاري اردوهاي دانشجويان که با عنوان بصيرت انجام مي شود را، کسب تجربه در زمينه هاي مختلف اجتماعي و فرهنگي و تقويت و تحکيم بنيه اعتقادي و تعميق باورهاي ديني جوانان دانست و افزود: برگزاري زيارت حرم مطهر، کلاس مهدويت، جنگ نرم، خاطرات دفاع مقدس، سبک زندگي، مشاوره هاي فردي و گروهي، محفل انس با قرآن و کلبه انس با امام زمان (عج) را از برنامه هاي اين اردو است.
  شبانزاده شناساندن الگوي مذهبي و علمي، ايجاد نشاط و روحيه تعالي، مسئوليت پذيري و زمينه سازي براي رشد فضايل اخلاقي را از اهم برگزاري اردوهاي تابستاني عنوان کرد و اظهار کرد: کليه هزينه هاي اين اردوها اعم از اسکان، اياب و ذهاب و... توسط کميته امداد تامين مي شود. وي در خاتمه بيان کرد: يکي از مهمترين برنامه هاي کميته امداد در راستاي افزايش نشاط و شادابي مددجويان برگزاري اردوهاي مختلف است.