تاریخ 1393/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3736 برو جستجو جستجوی پیشرفته   مجري طرح تاسيس صندوق هاي حمايت از توسعه بخش منابع طبيعي کشور در سمنان:
 پيش بيني سرمايه اوليه صندوق حمايت از توسعه بخش منابع طبيعي 500 ميليارد ريال است  

سرويس خبر:
' احمدرضا لعلي نيا'  مجري طرح تاسيس صندوق هاي حمايت از توسعه بخش منابع طبيعي کشور گفت: ايجاد 17 صندوق امسال در استانهاي مختلف در برنامه قرار دارد.  
به گزارش روابط عمومي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان سمنان، ' احمدرضا لعلي نيا'  روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران درجلسه شوراي اداري و برنامه ريزي اداره کل در سمنان افزود: اين صندوق در اجراي قانون تاسيس وزارت جهاد کشاورزي و با هدف حمايت از توسعه منابع طبيعي ايجاد مي شود.
وي با بيان اينکه اولين صندوق از اين نوع در استان اصفهان تاسيس و فعال شده است گفت: با هدف استفاده از ظرفيت هاي مردمي در نظر است تا پايان برنامه ششم توسعه در تمامي استانهاي کشور اين صندوقها تاسيس و فعال شوند.
وي خاطرنشان کرد: ماهيت اين صندوق ها به صورت 49 درصد سهم دولت و 51 درصد تعاوني ها و تشکل هاي منابع طبيعي است و در حال حاضر تاسيس اين صندوق ها در 17 استان کشور از جمله سمنان در حال پيگيري است.
لعلي نيا سرمايه اوليه اين صندوق را 500 ميليارد ريال پيش بيني کرد و گفت: اين سرمايه قرار است به صورت 49 درصد سهم دولت و 51 درصد سهم مردمي تامين شود.
وي متذکر شد: سرمايه اين صندوق قرار است از محل فروش اموال مازاد منابع طبيعي در کشور پس از اخذ مجوز از دولت به صورت مناقصه تامين شود.
مجري طرح تاسيس صندوق هاي حمايت از توسعه بخش منابع طبيعي کشور از ايجاد صندوق حمايت از توسعه جنگل هاي شمال نيز خبر داد و گفت: اين صندوق به صورت مشارکتي در سه استان شمالي کشور فعاليت مي کند.
در نشستي با حضور مسوولان اداره کل منابع طبيعي استان سمنان نحوه تشکيل اين صندوق اين استان مورد بررسي قرار گرفت.


 1.18 درصد از اعتبارات تملک دارائي امسال شاهرود تخصيص يافت 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
فرماندار شاهرود با اشاره به ابلاغ بخشي ازاعتبارات تملک و دارايي اين شهرستان گفت: 1.18 درصد از اعتبارات تملک دارائي امسال شاهرود تخصيص يافت.
سيد محمدرضا هاشمي در دومين جلسه کميته برنامه ريزي شهرستان شاهرود که در سالن ولايت فرمانداري شاهرود برگزار شد، اظهار کرد: ميزان تخصيص اعتبارات تملک دارائي هاي سرمايه اي استان سال 1393  شهرستان شاهرود بررسي شد و 1.18 درصد از اعتبارات تملک دارائي شهرستان شاهرود تخصيص يافت.
وي افزود: از محل اعتبارات تملک دارائي هاي سرمايه اي استاني، مبلغ 157 هزار و 979 ميليون ريال به عنوان سهم شهرستان شاهرود در قالب  182پروژه براي47 دستگاه اجرايي مصوب و از اين ميزان مبلغ 28 هزار و 635 ميليون ريال آن به عنوان تخصيص سه ماهه اول ابلاغ شد.
رئيس کميته برنامه ريزي شهرستان شاهرود در تشريح وضعيت پروژه هاي تملک دارايي شهرستان در سال 1393، به تفکيک بخش و محل اجرا اعلام کرد: از مجموع 182 پروژه شهرستان شاهرود با 157 هزار و 979 ميلون ريال اعتبار مصوب، 28 هزار و 635 پروژه با ميانگين 1.18 درصد تخصيص يافت.
هاشمي بيان کرد: ازمجموع 40 هزار و 138 ميليون ريال اعتبارمصوب براي 52 پروژه شاهرود، 2.17 درصد معادل شش هزار و 890 ميليون ريال تخصيص پيدا کرد.
وي افزود: از 43 هزار و198 ميليون ريال اعتبار مصوب 31 پروژه بسطام، 5.20 درصد، برابر هشت هزار و 845 ميليون ريال تخصيص يافته است.
فرماندار شاهرود گفت: ميزان اعتبارات تخصيص يافته در بخش بيارجمند نيز 15 درصد، معادل يک هزار و 430 ميليون ريال و در بخش مرکزي، دو هزار و 890 ميليون ريال با 7.30 درصد بوده است.
هاشمي عنوان کرد: از مجموع 76 پروژه سطح شهرستان شاهرود، با اعتبار 55 هزار و693 ميليون ريال، 4.15 درصد برابر با هشت هزار و 580 ميليون ريال اعتبار تخصيص يافت.
رئيس کميته برنامه ريزي شهرستان شاهرود ازابلاغ پروژه هاي 6 ماه بعد اين شهرستان در 5 روز آينده خبر داد.
هاشمي ابلاغ پروژه هايي که تا دهه فجر به بهره برداري مي رسند و تسريع در پيگيري پروژه هاي  نقاط  سردسير را خواستار شد و افزود: پروژه ها، براساس نيازهاي مردم جامعه هدف اولويت بندي مي شوند.

 


 مدير کل روابط عمومي استانداري:
 کميته روابط عمومي ستاد کنکره بزرگداشت سه هزار شهيد استان با برنامه در اين رخداد فرهنگي عظيم ايفاي نقش مي کند 

سرويس خبر:
ايرج کارخايي مدير کل روابط عمومي استانداري سمنان در جلسه کميته روابط عمومي ستاد کنکره بزرگداشت سه هزار شهيد استان با اشاره به اهميت ايفاي نقش موثر روابط عمومي ها در برگزاري اين رخداد عظيم فرهنگي بر لزوم داشتن برنامه در اين زمينه تاکيد کرد.
به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، جلسه کميته روابط عمومي ستاد کنکره بزرگداشت سه هزار شهيد استان با حضور اعضا در محل سالن کوثر استانداري تشکيل گرديد و در خصوص ايفاي نقش موثر و مشارکت روابط عمومي هاي استان در اين رخداد عظيم فرهنگي بحث و تبادل نظر شد.
کارخايي ضمن تقدير از روابط عمومي ها که تبليغات محيطي در اين خصوص انجام داده اند، با تاکيد بر اينکه هر استقلال و آزادي و عزت و آبرويمان را مديون جانفشاني و خون شهدا هستيم، خواستار توجه ويژه روابط عمومي ها به اين رخداد عظيم فرهنگي در استان و ارائه پيشنهادات جهت برنامه ريزي بهتر در اين زمينه شد. مدير کل روابط عمومي استانداري از همه روابط عمومي هاي استان خواست با تمام امکانات و ظرفيت و توانمندي هاي خود در جهت هرچه شکوهمندتر برگزار شدن کنگره تلاش کنند.
عبدالهي مسئول روابط عمومي ستاد کنگره بزرگداشت سه هزار شهيد استان، در خصوص زمان برگزاري کنگره توضيحاتي ارائه کرد و افزود: با توجه به آماده نبودن فضاي مصلي و عدم تامين امکانات مناسب و عقب بودن از برنامه هاي پيش بيني شده به ويژه در شهرستان شاهرود، تصميم گرفته شده تاريخ مراسم اصلي کنگره به تعويق بيافتد وليکن اجلاسيه ها و برنامه هاي مختلف آن از اول مهرماه از شهرستان گرمسار آغاز خواهد شد و سپس شهرستان آرادان و ميامي و مهديشهر، دامغان و سرخه، اجلاسيه ها را تا استفند ماه سال جاري برگزار مي نمايند.
وي افزود: زمان قطعي مراسم اصلي کنگره سه هزار شهيد استان در مرکز استان پس از هماهنگي با سازمان بسيج کشور و تمهيدات لازم مشخص خواهد شد.
همچنين در اين جلسه مديران روابط عمومي درخصوص برگزاري مناسب کنگره پيشنهاداتي ارائه دادند و مقرر شد يادواره شهداي عرصه ارتباطات بمنظور تجليل از ايثارگران خبرنگار و روابط عمومي برگزار گردد و همچنين ايجاد ستاد خبري براي تمرکز در ارسال اخبار مربوط به کنگره استفاده از فضاي مجازي، تهيه لوگوي مناسب و مشترک ستاد کنگره براي تبليغات محيطي، تاکيد شد.


 60 دفتر پيشخوان دولت در استان سمنان فعال است 

شاهرود- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري سمنان با اشاره به خدمات متنوع دفاتر پيشخوان دولت گفت: 60 دفتر پيشخوان دولت در اين استان فعال است.
به گزارش روابط عمومي فرمانداري شاهرود محمد همتيان در دومين گردهمايي مسوولان دفاتر پيشخوان خدمات دولت و بخش عمومي غيردولتي استان سمنان در شاهرود افزود: در دفاتر پيشخوان 190 نوع خدمات به مردم ارائه مي شود.
وي هدف از برگزاري اين گردهمايي را هم انديشي و افزايش توان دفاتر پيشخوان دولت، براي ارائه خدمات بهتر به مردم ذکر کرد. همتيان با اشاره به تکاليف خواسته شده رياست جمهوري از دستگاه هاي اجرايي، گفت: براي سهولت خدمت به مردم، اشتغال زايي، تمرکززدايي و کاهش وقت و هزينه مردم، بايد تعداد بيشتري از خدمات را به دفاتر پيشخوان دولت واگذار کنيم.
رييس کارگروه دفاتر پيشخوان دولت در استان سمنان با تاکيد بر گسترش دفاتر پيشخوان خدمات دولت در اين استان، خواستار آموزش فصلي در اين دفاتر شد.
فرماندار شهرستان شاهرود نيز وجود دفاتر پيشخوان دولت، دفاتر پست بانک و مخابرات در دورترين روستاها را نشان از توجه خاص دولت به مردم دانست و تاکيد کرد: موفقيت دفاتر پيشخوان در گرو مشتري مداري و مردم مداري است.