تاریخ 1393/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3736 برو جستجو جستجوی پیشرفته   محکوميت و تعطيلي دو واحد قصابي متخلف در گرمسار 

سرويس حوادث :
رئيس اداره دامپزشکي شهرستان گرمسار از تعطيلي يک واحد قصابي و محکوميت متصدي يک واحد ديگر قصابي خبر داد. حميدرضا حسيني افزود: تخلفات بهداشتي يک واحد صنفي قصابي واقع در شهر ايوانکي داير بر کشتار غير مجاز، حمل و عرضه غيربهداشتي، متصدي واحد به مراجع محترم قضائي معرفي و با پيگيري حقوقي صورت گرفته دادگاه باستناد ماده 688 قانون مجازات اسلامي مبني بر تهديد عليه بهداشت عمومي وي را به پرداخت پنج ميليون ريال جزاي نقدي محکوم کرد. 
وي افزود: در بازديد بازرسان بهداشتي واحد نظارت اين اداره از مراکز عرضه شهرستان گرمسار نيز يک واحد صنفي قصابي بدليل نگهداري يک عدد لاشه فاقد مهر بهداشتي دامپزشکي و نشانه گذاري تکميلي ضمن ضبط لاشه با توجه به سوابق متصدي واحد مذکور اين اداره با هماهنگي اماکن نيروي انتظامي مبادرت به پلمپ قصابي و نصب بنر با عنوان تخلف بهداشتي در سردرب آن کرد.   رييس اداره دامپزشکي شهرستان گرمسار از شهروندان خواست هرگونه گوشت مصرفي خانوار خود را فقط از مراکز عرضه مجاز تحت نظارت بهداشتي دامپزشکي تهيه کنند و در زمان خريد به مهر بهداشتي درج شده روي لاشه، برچسب روي لاشه و تاريخ انقضا» درج شده در برچسب دقت کنند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتي مراتب را از طريق سامانه اطلاع رساني 1512 و ياشماره تماسهاي 34225980 و 34225970 اطلاع رساني نمايند.


 فوت کارگر جوان دامغاني بالاي تير چراغ برق 

سرويس حوادث :
کارگر جوان دامغاني که براي وصل کردن مدار برق به بالاي تير چراغ برق رفته بود، دچار حادثه شد و در دم جان باخت.
به گزارش مرکز اطلاع رساني پليس، برابر اعلام معاونت اين فرماندهي، ساعت 19 سه شنبه 18 شهريور يک مورد برق گرفتگي در کارخانه ذغال سنگ شهرسازي مهماندوست به مرکز فوريت هاي پليسي 110 دامغان اعلام شد.
براساس اين گزارش، ماموران پليس بلافاصله در محل حاضر و با جسد بي جان کارگري 30 ساله رو به رو شدند. بنابر اظهارات کارفرماي شرکت، متوفي براي وصل جريان الکتريکي به بالاي تير چراغ برق رفته و متاسفانه بر اثر برق گرفتگي در دم فوت مي کند. در اين گزارش آمده است، پرونده با حضور مرجع قضايي و پزشکي قانوني محل تشکيل و تحقيقات همچنان ادامه دارد. کارشناسان همواره تاکيد دارند، براي تعمير وسايل الکتريکي از متخصصان اين امر کمک بگيرند تا ديگر شاهد اينگونه حوادث تلخ و ناگوارنباشيم.

 


 در طرح ويژه پليس سمنان
 104 کيلوگرم مواد مخدر کشف شد 

سرويس حوادث :
فرمانده انتظامي استان سمنان از اجراي 47 مرحله طرح ويژه براي مقابله با سوداگران مرگ و پاکسازي نقاط آلوده خبر داد و گفت: در اين عمليات 104 کيلو و 410 گرم انواع مواد مخدر کشف و 157 نفر دستگير شدند.
به گزارش مرکز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي استان سمنان،سردار '  محمدرضا ميرزايي'  افزود: طرح کنترل و مقابله با توزيع کنندگان مواد مخدر و پاکسازي مناطق آلوده با هدف ارتقاي امنيت اجتماعي در استان سمنان اجرا شد.
وي اظهار داشت: اين طرح با بسيج کامل نيروها و از اول شهريور به مدت 17 روز در 47 عمليات پليسي انجام شد.
ميرزايي با بيان اينکه 113 نفر از دستگير شدگان خرده فروش مواد مخدر بودند و به مراجع قضايي معرفي شدند افزود: مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان دستگير شده نيز به مراکز ترک اعتياد و سازمان هاي حمايتي معرفي شدند.
وي اقدامات انتظامي و مقابله اي پليس در برخورد با سوداگران مرگ را در کشور قاطعانه خواند و تاکيد کرد: اينگونه اقدامات هنگامي موثر است که ساير دستگاه ها و آحاد مردم جامعه براي ريشه کني اين معضل اجتماعي نقش خود را ايفا کنند.
فرمانده انتظامي استان سمنان بر استمرار اجراي طرح ارتقاي امنيت اجتماعي در همه بخش ها تاکيد کرد و به مردم توصيه کرد: به محض اطلاع از هرگونه فعاليت مشکوک در خصوص قاچاق، نگهداري و توزيع مواد مخدر، مراتب را به مرکز فوريت هاي پليسي 110 اطلاع دهند.

 


 در سمنان رخ داد ;
 سرعت زياد و ناتواني راننده در کنترل خودرو حادثه ساز شد  

سرويس حوادث :
ناتواني راننده خودروي سواري در کنترل آن واژگوني خودروي پيکان وانت را در نرسيده به سه راهي مومن آباد به همراه داشت. به گزارش روابط عمومي سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري سمنان  در پي تماس شهروندي  با سامانه 125 مبني بر واژگوني خودروي وانت، ستاد فرماندهي آتش نشاني سمنان، بلافاصله  آتش نشانان ايستگاه  مرکزي (1) را به محل حادثه اعزام کرد.فرمانده آتش نشانان اعزامي در اين باره گفت : در محل حادثه مشاهده شد، خودروي پيکان وانت به علت سرعت زياد و ناتواني راننده در کنترل خودرو واژگون شده است. وي  افزود : آتش نشانان به محض رسيدن به محل حادثه با قطع برق باطري و جلوگيري از از نشت بنزين و بستن شير گاز اقدام به ايمن سازي محل حادثه کردند تا از بروز آتش سوزي احتمالي جلوگيري کنند و با تحويل فرد حادثه ديده به عوامل اورژانس  به ماموريت خود پايان دادند.خوشبختانه اين حادثه تلفات جاني در بر نداشت.


 کشف يک تن چوب قاچاق در شاهرود  

سرويس حوادث :
ماموران انتظامي شاهرود با توقف يک دستگاه وانت نيسان در دوراهي مجن -  تاش در استان سمنان، يک تن چوب قاچاق کشف کردند. به گزارش مرکز اطلاع رساني معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي استان سمنان، برابر اعلام خبرنگار ما در شاهرود، گشت انتظامي کلانتري 17 مجن اين شهرستان بامداد روز چهارشنبه در حال کنترل خودروهاي عبوري در دو راهي مجن -  تاش به يک دستگاه نيسان مظنون شدند و آن را متوقف کردند. براساس اين گزارش، در بازديد از وانت نيسان که به رانندگي فردي 33 ساله و به مقصد استان گلستان در حرکت بود، يک تن چوب درختچه کويري قاچاق از نوع تاغ کشف شد. در اين گزارش آمده است، پرونده اي قضائي در همين راستا تشکيل و تحت رسيدگي قرار گرفت.