تاریخ 1393/06/22 - سایت های دیگر ارتباط با ما درخواست اشتراکآرشیوشناسنامهصفحه اصلی
نسخه شماره 3736 برو جستجو جستجوی پیشرفته    حضور مسئولان;
 مجمع استاني بسيج جامعه زنان سپاه استان سمنان برگزار شد 

سرويس خبر:
مجمع استاني بسيج جامعه زنان سپاه استان سمنان با حضور روساي شوراي اقشار به منظور ارائه گزارش عملکرد فعاليت هاي اين شورا برگزار شد.
به گزارش خبرگزاري بسيج از سمنان، زهره درزي حرفه در مجمع استاني بسيج جامعه زنان سپاه استان سمنان که با حضور مديرکل امور بانوان و خانواده استانداري سمنان، رئيس مجمع استاني بسيج جامعه زنان و روساي اقشار نواحي در سالن جلسات سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان برگزار شد، با اشاره به پيشگامي بسيج در عرصه هاي مختلف انقلاب اظهار کرد: مجمع بسيج جامعه زنان درصدد است راهکارهاي دستگاه ها، محلات و اقشار را در جهت دستيابي به نقطه مطلوب زندگي اسلامي جمع آوري کند.
وي ضمن ارزشمند برشمردن وحدت نظر شوراي قشر بسيج جامعه زنان استان سمنان افزود: يکي از مهمترين اهداف اين شورا تبيين و معرفي قابليت هاي بانوان و بهره برداري از اين قابليت هاست. رئيس سازمان بسيج جامعه زنان سپاه استان سمنان گفت: ظرفيت سازي در جذب حداکثري بسيجيان، ارتقاي کيفي نيروهاي بسيجي، کارآمدسازي جمعيت زنان در استان با حمايت و پشتيباني از اقدامات ارزنده آنان در استان و بهره گيري از فکر و انديشه اعضاي شوراي قشر از جمله مهمترين اهداف اين مجمع است.
درزي حرفه با محور قرار دادن موضوع دجالواره در سال جاري خاطرنشان کرد: هدف و اولويت برنامه هاي بسيج آگاهي بخشي و فرهنگ سازي است.
رئيس مجمع استاني بسيج جامعه زنان استان سمنان نيز در ادامه به ارائه گزارش عملکرد شوراي قشر جامعه زنان پرداخت و گفت: شوراي قشر بسيج جامعه زنان در هر ماه يک جلسه را برگزار مي کند و در سال 91 و 92 بيش از 120 مصوبه ثبت شده است. مهين نوروزي فر افزود: مسائل روز، مطالبات رهبري،  حجاب و عفاف در ادارات، امر به معروف و نهي از منکر، تربيت فرزندان و... از جمله مباحثي است که در جلسات شوراي قشر جامعه زنان جهت رفع و کاهش آسيب هاي اجتماعي مطرح مي شود.

 


 با حضور مدير عامل شرکت مادر تخصصي و مسئولان جهاد کشاورزي استان سمنان بررسي شد
 وضعيت صندوق هاي حمايت از توسعه بخش کشاورزي در استان  

سرويس خبر:
در جلسه با حضور مدير عامل  شرکت مادر تخصصي صندوق حمايت از توسعه سرمايه گزاري در بخش کشاورزي،مسئولان سازمان جهاد کشاورزي استان، شهرستان هاي تابعه و مديران عامل صندوق هاي حمايت از توسعه بخش کشاورزي، وضعيت اين صندوق ها در استان بررسي شد.   به گزارش روابط عمومي سازمان جهاد کشاورزي استان سمنان، علينقي حيدريان معاون توسعه مديريت و منابع انساني سازمان گزارشي از آخرين وضعيت صندوق ها در استان ارائه کرد.  نماينده شرکت مادرتخصصي در هيئت مديره صندوق هاي استان گفت:در استان 9 صندوق استاني، شهرستاني وبخشي ايجاد شده است که داراي 4105 سهامدار حقيقي و حقوقي و بيش از 367 ميليارد ريال سرمايه است و تاکنون 6691 مورد تسهيلات به مبلغ بيش از 1293 ميليون ريال به اعضاي صندوق ها اعطا کرده است.   رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان گفت :در استان سمنان با همت بهره برداران بخش کشاورزي و پيگيري هاي انجام شده در کوتاهترين زمان ممکن در تمامي شهرستان ها اين صندوق راه اندازي شد که در حمايت از بهره برداران و پيشرفت برنامه هاي بخش کشاورزي بسيار اثر گذار است.   سيد مجيد موسوي افزود:در حال حاضر صندوق ها در استان به نقطه اي رسيده اند که نيازمند يک تحول و حرکت جديد در حوزه کاري هستند و رشد و بلوغ صندوق ها به جايي رسيده که بتوان قدم هاي جديدي برداشت. مدير عامل شرکت مادرتخصصي گفت:ما در شکل گيري و ادامه فعاليت صندوق ها ازاعتماد وحمايت سهامداران برخوردار هستيم که بسيار ارزشمند است و صندوق ها با اين اعتماد، خدمات خود را ارائه مي دهند . سيد عبدالکريم رضوي افزود :ارائه مدل هاي جديد خدمت از طرف صندوق به سهامداران و انواع اين مدل ها براي استان ها از برنامه آتي مد نظر شرکت مادر تخصصي است و اقتصادي کردن فعاليت اين صندوق ها بايد سر لوحه برنامه مديران عامل صندوق ها باشد.   مدير عامل و رئيس هيئت مديره صندوق حمايت از توسعه سرمايه گذاري در بخش کشاورزي بيان کرد: در کشور بيش از 80 صندوق بالغ بر 8 هزار ميليارد ريال سرمايه دارند که در تامين نقدينگي و ارائه ديگر خدمات به اعضاي صندوق ها فعاليت دارند. در اين جلسه مديران جهادکشاورزي شهرستان ها و مديران عامل صندوق ها به توجه جدي به آموزش، ارائه خدمات جديد، بازنگري در نرخ سود بازپرداخت تسهيلات دريافتي معوق، ورود در تنظيم بازار نهاده ها ،افزايش سرمايه صندوق ها ،هزينه نقل و انتقال سهام و تامين منابع براي صندوق شهرستان  سرخه اشاره کردند.


 درخشش نخبگان فني و حرفه اي سمنان در المپياد ملي مهارت 

سمنان- خبرنگار روزنامه پيام استان سمنان
مدير کل آموزش فني و حرفه اي استان سمنان از درخشش جوانان اين استان در پانزدهمين المپياد ملي مهارت با کسب پنج مدال و سه ديپلم افتخار و راهيابي به اردوي مسابقات جهاني برزيل 2015 خبر داد.
ابراهيم محمودي گفت : تيم نخبگان مهارتي استان سمنان با کسب پنج مدال و سه ديپلم افتخار، پس از 14 سال با رکوردشکني موفق به کسب رتبه پنجم کشور در ميانگين امتياز مدال شد و به اردوي مسابقات جهاني برزيل 2015 راه يافت.  
وي افزود: 13 کار آموز نخبه پس از رقابت در مراحل شهرستاني و استاني اين دوره از مسابقات به مرحله کشوري راه يافتند که اين افراد در 13 رشته شامل طراحي مهندسي مکانيک، تراش CNC ، فرز CNC ، تاسيسات الکتريکي، جواهر سازي، فناوري طراحي گرافيک، فناوري مد، قنادي، فناوري اتومبيل، آشپزي، نقاشي خودرو، آجرچيني و کابينت سازي به رقابت پرداختند.
محمودي گفت: در اين رقابتها ' مجيد معصومي'  در رشته فرز CNC ، ' سيدحسين مهدوي لله لو'  در رشته جواهرسازي و ' سعيد چليکي فولادي'  در رشته قنادي با کسب مدال نقره، ' مرضيه صادقي'  در رشته آشپزي و ' پوريا ذبيحي'  در رشته تراش CNC  با کسب مدال برنز و ' سيدمحمدرضا خاتمي'  در رشته طراحي مهندسي مکانيک، ' سيده رقيه موسوي'  در رشته فناوري طراحي گرافيک و ' راضيه تاجيک'  در رشته فناوري مد با کسب ديپلم افتخار در اين دوره از مسابقات براي استان افتخار آفريدند.  
وي خاطرنشان ساخت: تيم نخبگان مهارتي استان سمنان به رغم کمبود بودجه و امکانات با کسب 299.496 امتياز پس از 14 سال رکورد استان را در اين دوره از مسابقات شکست و رتبه پنجم کشور در ميانگين امتيازات مدال را از آن خود کرد.  
مرحله کشوري پانزدهمين دوره المپياد ملي مهارت - انتخابي مسابقات جهاني برزيل 2015با حضور 553 نفر شامل 473 نفر مرد و 80 نفر زن از نهم تا دوازدهم شهريور در استان البرز برگزار شد.
سازمان آموزش فني و حرفه اي کشور به عنوان نماينده ايران در سازمان جهاني مهارت (WSI)  به طورسالانه مسابقات ملي مهارت را در کشور برگزار و برگزيدگان آن را براي شرکت در مسابقات جهاني مهارت که هر دو سال يکبار در يکي از کشورها برگزار مي شود، اعزام مي کند. 
برگزيدگان نهايي چهاردهمين و پانزدهمين مسابقات ملي مهارت در چند رشته منتخب به چهل و سومين مسابقات جهاني مهارت که در سال 2015 در کشور برزيل برگزار مي شود، اعزام خواهند شد.


 پيگيري استاندار سمنان در خصوص تامين اعتبارات استان  

سرويس خبر:
استاندار سمنان در جلسه با حضور دکتر دژپسند معاون بودجه معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور که معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري هم حضور داشت پيگير تامين کسري اعتبارات به منظور جبران حوادث ناشي از خشکسالي و حوادث قهري در استان شد.
به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، در اين جلسه همچنين در خصوص اعتبار تخصيصي پروژه هاي مربوط به ندامتگاه سمنان و دامغان پيگيري و تاکيد شد.


 ديدار معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري با معاون حقوقي و استانهاي معاونت برنامه ريزي رياست جمهوري 

سرويس خبر:
به منظور پيگيري تامين اعتبارات جلسه اي  با حضور دکتر صالح معاون حقوقي و استانهاي معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور و مهندس رضايي معاون برنامه ريزي و اشتغال استانداري سمنان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي استانداري سمنان، در اين جلسه در خصوص تامين اعتبارات هزينه اي شهرستانهاي جديد التاسيس  براي استقرار ادارات در اين شهرستانها و در خصوص ترميم اعتبار هزينه اي استان در سالجاري و اعتبارات ماده 10  قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي و ماده 12 قانون تشکيل سازمان مديريت بحران براي مقابله با پديده خشکسالي پيگيري و رايزني انجام شد.


 روي خط پيام - 33332379  

مبارزه با گراني
چرا با گراني ها مبارزه نمي شود؟ خريد ميوه و مايحتاج ضروري براي بسياري از خانواده ها مشکل شده است و در چنين شرايطي متاسفانه هيچ نظارتي بر قيمت ها صورت نمي گيرد و مسئولين گويا فقط شعار کنترل و مهار قيمت ها را مي  دهند. خواهشمند است به صورت برنامه اي ضربتي راهکارهاي حل مشکل بررسي و اجرا شود.  
جاجرودي  

چرا برنامه هاي سيماي مرکز سمنان بومي و محلي نيست؟
برنامه هاي تلويزيون هر استان ميهن اسلاميمان که در شبکه هاي سراسري پخش مي شود مربوط به گويش هاي استان هاي مربوط است که برنامه با گويش لري، کردي، آذري، بلوچي، ترکمني، خراساني و... هر شب پخش مي شود، چرا مرکز استان سمنان که جزيره لهجه هاست از اين قاعده مستثني است؟  
واحد سمناني  
 
نرخ ابطال تمبر را کاهش دهيد
برخي از جوانان بيکار براي استخدام  در کارخانجات نيمه تعطيل که هيچ ضمانت شغلي ندارند براي تشکيل پرونده پرسنلي به اداره تشخيص هويت، آگاهي، دادگستري و... مراجعه مي کنند که کار بسيار قابل تحسين است ولي براي اخذ يکبرگ عدم سو» پيشينه دادگستري مبلغ ده هزار تومان تمبر ابطال مي شود که براي جوان بيکار مشکل است آيا نمي توان اين نرخ را کاهش داد؟  
محمد شباهنگ